Advocaat perste sinaasappel bij 20 Ajax is bij de hervatting van de Europa League tegen de Franse koploper Lille in de slotfase van de hel naar de hemel gegaan. Dusan Tadic en Brian Brobbey voorkwamen de eerste nederlaag van 2021 en een slechte uitgangspositie 1-2. r Kort Vitesse krijgt nieuwe mat Vitesse laat het grasveld in stadion Gelre- dome per direct vervangen. Het veld werd de afgelopen weken vanwege een haperend drainagesysteem steeds slechter en heeft veel kale plekken. De werkzaamheden be ginnen vandaag, volgende week zaterdag moet Vitesse voor het eerst op het nieuwe veld gaan voetballen tegen VVV-Venlo. Oranje verliest van Rusland De Nederlandse waterpoloërs stuiten in de kwartfinales van het olympisch kwalifica tietoernooi (OKT) in Rotterdam op het sterke Montenegro, de winnaar van poule A. Dat is het gevolg van de nipte nederlaag die Oranje gisteren leed tegen Rusland in het laatste groepsduel in poule B. De formatie van bondscoach Harry van der Meer verloor met 11-10 en eindigde als vierde in de poule. Oranje ruim langs Belgen De voetbalvrouwen hebben hun olympi sche jaar geopend met een zege op België, dat er vooral in de tweede helft niet meer aan te pas kwam. In het Koning Boudewijn Stadion van Brussel werd het 1-6 voor de formatie van Sarina Wiegman. Vivianne Miedema, Jill Roord, Stefanie van der Gragt, Lieke Martens, Daniëlle van de Donk en Re- nate Jansen scoorden voor Oranje. Hartkwaal treft Crowther Voor Sam Crowther (20, foto) is het seizoen bij Go Ahead Eagles voorbij nu bij hem seri euze hartproblemen aan het licht zijn geko men. De aanvaller van de Deventer eerstedi- visionist kampt met een ontstoken hart spier en kreeg vorige week het acute verzoek van de cardiologen in het Amsterdamse Academisch Centrum om elke inspanning te staken. ,,Het ziet er niet goed uit", vertelt de Deventenaar. ,,Ik mag drie maanden niets meer doen dan een beetje wandelen. Sporten zou voor hartritmestoornissen kunnen zorgen. Die zijn levensbedreigend." Quote van de dag 'Ik denkdat hij ooit actief zal zijn indeBundesliga. Ik hoop alleen niet op korte termijn' Kipchoge loopt in Hamburg Opnieuw goud Gut op de WK Lille J Ajax Na een handvol nationale topduels, waarin Ajax een forse buit bemach tigde, ging de gedoodverfde eredi visiekampioen bij de eerste seri euze Europese graadmeter bijna kopje onder. Daar zag het driekwart wedstrijd nauwelijks naar uit, tot dat een moment van slordigheid en onachtzaamheid bij Tagliafico de uitgangspositie flink vertroebelde. De linksback leek die tegen Liver pool al de schlemiel was met een ei gen goal, speelde de bal met zijn chocoladebeen te kort terug op Maarten Stekelenburg. Timothy Weah pakte het cadeau dankbaar uit. Ajax was tot dan toe zeventig mi nuten lang met zeventig procent balbezit op zoek naar dat ene gaatje en die felbegeerde treffer op vreemde bodem. Maar als één ploeg in Europa het spelen op de nul tot kunst heeft verheven, is het Lille wel. De zes opponenten die Ajax dit jaar voorgingen, lukte dat bijvoor beeld niet één keer. Die ijzersterke defensie ligt aan de basis van een geweldige opmars, waarin Lille vooralsnog zelfs het schier onge naakbare Paris Saint Germain on der zich houdt. De koppositie van Lille in eigen land is dan ook veel verrassender dan die van Ajax, dat de concurren ten wel op grotere afstand zette. Wat de clubs ook gemeen hebben, is dat ze de afgelopen twee jaar voor honderden miljoenen spelers ver kochten. Zo telde Arsenal meer dan honderd miljoen neer voor Nicolas Pépé en Gabriel. Laatstgenoemde, een verdediger, vormde daarvoor een kompaan met José Fonte. De Portugese routinier flankeerde Virgil van Dijk, voor Southampton hem voor een re cordbedrag verkocht aan Liverpool. Dit seizoen houdt hij de rijen geslo ten met Sven Botman, een man dekker die na de overstap van Ajax (waar hij geen minuut in de hoofd macht speelde) als de volgende spe ler wordt gezien die de Noord Franse kas zal spekken. Toen Ajax na een klein eindelijk eens langs de jonge en ervaren cipier kwam, vond Antony doelman Mike Maignan Steven Berghuis had in Heeren veen 'een soort van sorry' gezegd tegen zijn ploeggenoten. Geen keiharde excuses omdat hij zijn ploeggenoten ernstig had bena deeld in dé wedstrijd om nog echt iets van het seizoen te maken, maar een halfbakken verontschul diging. Trainer Dick Advocaat wilde voor de camera's niet naar Berghuis wijzen. En evenmin naar keeper Nick Marsman. Of naar an dere spelers. Leroy Fer vond het ook onzin om naar mensen te wij zen. En die gelatenheid was mis schien nog logisch ook. Na de Eu ropese eliminatie door Wolfsber- ger en de pijnlijke 3-0 nederlaag in de competitie tegen Heerenveen, was het immers al oorlog geweest in de Kuip. Maar de troefkaart van weer een crisisgesprek kun je niet eindeloos blijven trekken. De zeven inktzwarte minuten in het Abe Lenstra Stadion waarin opeens Heerenveen een ticket voor de halve finale veroverde in plaats van Feyenoord, voelden als een rechtse directe in Rotterdam. De gevoelige 4-3 in Friesland schreeuwt om een 'Hans Klok- truc' om de boel weer aan de gang te krijgen in de Kuip. Maar alle trucs zijn al eens gebruikt. Advocaat perste de si naasappel in Rotterdam-Zuid leeg. Een zeer strakke defensieve orga nisatie, soms een oorlogje om ie dereen wakker te krijgen, het prik kelen van de topspelers zodat ze het beste uit zichzelf naar boven halen, het hele arsenaal kwam al voorbij in ruim anderhalf jaar. Huisstijl De ploeg die bij een voorsprong al maandenlang de huisstijl hanteert en de wedstrijd dood maakt, faalde juist in die specialiteit in vrijdag 19 februari 2021 GO VOETBAL WATERPOLO VROUWENVOETBAL VOETBAL Davy Klaassen over zjn trainer Erikten Hag ATLETIEK De Keniaan Eliud Kip choge (36, foto) start zondag 11 april in de marathon van Hamburg. Naast de we reldrecord- houder star ten ook zes Nederlan ders: Björn Koreman, Mo- hamed Ali, Roy Hoorn weg, Frank Futselaar, Benjamin de Haan en Jill Holterman. SKIËN De Zwitserse Lara Gut- Behrami (29, foto) heeft haar tweede wereldtitel veroverd bij de WK in Cor tina d'Am pezzo. Gut was de beste op de reuzen slalom. Na twee runs bleef ze de Amerikaanse Mikaela Shif- frin twee hon derdsten van een seconde voor. Eerder won Gut op het WK al het onderdeel de super-G. o a 0) Ajax slaat toe in curieuze slotfase in Lille Johan Inan Lille De bekerfinale was het grote doel, maar Feyenoord faalde in Friesland tegen Heerenveen. Wat rest is een race om plek 2 tegen PSV, Vitesse en AZ. Maar kan de ploeg nog een keer opkrabbelen? Mikos Gouka Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20