Europa League Carice van Houten ïrv 4i) Kamer houdt avondklok in stand met steun aan reparatiewet JOL Walcheren Krankzinnig slot JM levert Ajaxde winst op tegen Lille: 1-2; PSV staat voor zware opgave na 4-2-verlies bij Olympiakos. 'Ik ben eindelijk die rusteloosheid kwijt, zeker nu ik moeder ben' Haal het doek maar op, laat de wiskundeles maar beginnen. Na maanden van online onderwijs willen de middelbare scholen dat leerlingen vanaf 1 maart weer fysiek les krijgen. Het liefst natuurlijk in het klaslokaal. En als dat vanwege de coronamaatregelen onmogelijk is, dan maar gewoon het nabijgelegen theater afhuren. „Laat maar komen hoor", zegt Zeeuws theaterdirecteur Frans Lievens. Het kabinet praat dit weekend over de coronamaatregelen vanaf begin maart, heropening van het voortge zet onderwijs staat bovenaan de wensenlijst. Een ingewijde noemt het 'niet onwaarschijnlijk' dat mid delbare scholen gedeeltelijk open kunnen vanaf 1 maart: ,,Er is breed besef dat hier snel een ei over moet worden gelegd'', zegt de bron. Dinsdag maakt het kabinet het be sluit bekend. Premier Rutte zei gis teren dat hij 'weinig optimistisch' is of er versoepelingen mogelijk zijn. Wat er ook uitkomt: kinderen ouder dan 12 jaar moeten ook af stand houden, dus cohortering ligt voor de hand, zegt KSroly Illy, kin derarts en OMT-lid. Simpel gezegd: niet iedereen kan tegelijk in het schoolgebouw zijn. ,,De modellen 't Wordt geen volledige heropening van de middelbare scholen, dat is zonneklaar van het RIVM worden nu ook ge maakt op basis van een aangepaste heropening van scholen, niet een volledige heropening, dat is zonne klaar.'' De druk om de scholen in maart weer te openen is enorm. Of de ruimte er werkelijk is, zal moeten blijken uit het OMT-advies. Van daag komen de experts bijeen. 'Opnieuw wegen' Ook de toekomst van de avondklok ligt straks opnieuw op tafel. Dat straatverbod loopt formeel tot en met 3 maart door, maar het kabinet wil de maatregel als afgesproken 'opnieuw wegen'. Het kabinet wil er 'ook liefst vanaf', zei premier Rutte. Gisteren stemde een ruime meerderheid in de Tweede Kamer wél alsnog in met de nieuwe spoed wet die de avondklok een juridi sche basis moet geven. Die maatre gel sneuvelde deze week bijna door een rechtszaak, maar dat lijkt te zijn gerepareerd. Dan kan in theorie de situatie ontstaan dat het kabinet komende dinsdag alweer zal mel den dat de avondklok snel verdwij nen kan. En dat na een pijnlijk cha otische week met kluchtige turbo spoedprocedure en een supersnelle reparatiewet en Kamerdebat. Het kabinet bekijkt verder een plan voor een 'testbewijs' waarmee versoepelingen mogelijk zijn. Wel licht komt er een regeling waarbij mensen met een recente negatieve testuitslag weer meer mogen - zo als naar kantoor of de kroeg. P5 vrijdag 19 februari 2021 10°C Nieuwsmedia PkJ- P20 P24-25 ZEELAND2 Scholen slechts deels open Als de middelbare scholen 1 maart weer open kunnen, ge beurt dat niet op de vertrouwde manier. Afstand houden moet, dus gesplitst onderwijs ligt voor de hand. De avondklok kan na spoedreparatie rekenen op steun in de Tweede Kamer. Niels Klaassen Tobias den Hartog Den Haag —Karoly Illy, OMT-lid Afwisseld wolken en zon. pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1