Startschot voor nieuwbouw Gasthuis Buurtbewoners naar rechter over bouwplan voor woning KIO Duidelijke boodschap protestbord Lewedorp BEVELANDEN EN THOLEN 7 Goes is gewaarschuwd Goes Met het zetten van handteke ningen door Zorggroep Ter Weel en Aannemersbedrijf Van der Poel is deze week het start schot gegeven voor de nieuw bouw van zorgcentrum Gast huis in Goes. Het bestaande gebouw is in de jaren 70 gebouwd en inmiddels erg gedateerd. Het wordt de ko mende jaren in fases vervangen door een nieuw complex (zie impressie) met 148 koop-, huur- en zorgappartementen. Het nieuwe gebouw krijgt de naam Residence 't Gasthuis. Nog in het eerste kwartaal van dit jaar wordt begonnen met het eerste deel van de sloop, namelijk van het deel van het complex aan de kant van de Heernisseweg. Twee ondernemers hebben plan nen voor nieuwe verblijfsrecreatie aan het Veerse Meer bij Wol- phaartsdijk. Agrariër Bastiaan van het Westeinde wil buitendijks ge legen huisjes bouwen in de Zuid- vlietpolder, terwijl de eigenaren van watersportwinkel De Zuid schor op hun terrein vakantieap partementen willen realiseren. Een door de gemeente opgestelde lo kale conceptvisie, die na vaststel ling door de gemeenteraad deel moet gaan uitmaken van een brede visie over het Veerse Meer, lijkt ruimte te scheppen voor beide ini tiatieven. Met name de komst van apparte menten bij De Zuidschor stuit de verenigingen die twee naastgele gen jachthavens exploiteren tegen de borst. Het zijn Visserij- en Hen gelsportvereniging De Zandkreek en de Watersportvereniging Wol- phaartsdijk (WSVW). Beide uiten ze hun zorgen over de genoemde conceptvisie in de vorm van een zienswijze. De verenigingen den ken dat ze belemmerd gaan worden in hun mogelijkheden. Zo is de WSVW bevreesd dat de opslag van en de werkzaamheden aan vaartui- gen in de toekomst niet meer mo gelijk zijn in de haven, omdat die activiteiten geluid maken. De Zandkreek vreest dat eigenaren van appartementen zich op of over de haven willen begeven en dat kinderen in de haven willen zwemmen, wat gevaarlijk zou zijn vanwege de scheepsbewegingen. De vereniging, die een haven met 375 ligplaatsen uitbaat, zegt daarom rondom haar terrein een hek te moeten zetten en een toegangssys teem met pasjes te moeten invoe ren. Volgens de vereniging zal de toegang van de haven en de achter ste steigers technisch anders moe- Jachthavens bij Wolphaartsdijk vrezen schade te lijden door de komst van recreatie appartementen ten worden opgelost met mogelijk het dempen van een deel van de haven en daarmee verlies van lig plaatsen tot gevolg. Beide vereni gingen vrezen verder voor verlies van privacy door de inkijk vanuit de appartementen op de boten. De Zandkreek schat de totale schade voor zichzelf op anderhalf tot vier miljoen euro. De vereni ging zegt dat vanzelfsprekend een claim zal worden neergelegd bij de gemeente. Ook wil ze alle beschik bare juridische middelen inzetten om de 'bedreigende plannen' tegen de houden. Ook de WSVW zegt de schade indien mogelijk op de ge meente te zullen verhalen. 'En die zal aanzienlijk zijn.' Daarnaast verwijten ze de ge meente gebrek aan openheid, waardoor de bouwvergunning nu onherroepelijk is. ,,Ik heb twaalf jaar naast een lege bouwkavel ge woond", vertelt Jaap van Sabben uit Heinkenszand. ,,En toen werd ik ineens getriggerd door twee pi ketpaaltjes in de grond." Van Sab- ben ging bij de gemeente informe ren wat er ging gebeuren en toen hoorde hij tot zijn verbazing dat daar een woning komt van stich ting KIO en dat de bouwvergun ning onherroepelijk is verleend. ,,Dat had ik maar moeten zien bij het digitale loket", zegt hij. Want Ik heb twaalf jaar naast een lege bouwkavel gewoond de gemeente Borsele publiceert aangevraagde en verleende bouw vergunningen niet in de gemeen telijke bekendmakingenrubriek maar verwijst naar de landelijke site officiëlebekendmakingen.nl. ,,Maar er zijn heel weinig mensen die weten dat je daar moet zijn." De buurtbewoners vinden dat de gemeente hen actief had moe ten benaderen. ,,Want dan hadden we een discussie gehad over wo nen en de maatschappelijke func tie. Dan hadden we kunnen pra ten over parkeren en overlast van verkeer van en naar de woning." Volgens de omwonenden is daar elders in de wijk, waar ook een woning van KIO staat, sprake van. Directeur Mary Korten van KIO geeft aan dat er nooit schriftelijke klachten bij haar of de gemeente zijn binnengekomen. ,,Wij zijn al tijd bereid om het gesprek aan te gaan en altijd bereid om samen naar een oplossing te zoeken", zegt ze. De gemeente Borsele wil niet reageren, omdat de zaak bij de rechter ligt. ,,Of dat vakantiepark op grondge bied van Middelburg wordt ge bouwd, daar gaan wij niet over. Maar we willen er niet de overlast van hebben", zegt voorzitter Ad Lijmbach van de dorpsraad van Le wedorp. Die heeft het bord niet ge plaatst, maar Lijmbach deelt wel de zorgen. ,,Die zorgen snap ik ook", reageert wethouder Chris Simons van Middelburg. ,,De smalle Buurtbewoners willen geen zwaar bouwverkeer voor het park in het dorp Nieuwe Kraaijertsedijk is echt een flessenhals. Zeker voor de huizen die pal aan de dijk staan. Het is daar nu al niet makkelijk voor het land- bouwverkeer." Welke route de vrachtwagens met bouwmaterialen gaan nemen die vanaf de A58 naar het Veerse Meer moeten voor de bouw van het vakantiepark Waterpark Veerse Meer, weet Simons nog niet. ,,De keuze hebben we nog niet gemaakt, omdat die samenhangt met de de finitieve oplossing voor het verkeer van en naar het park." Een route die bij Arnemuiden de A58 verlaat en dan voor Lewedorp de snelweg en de spoorlijn over gaat via het hui dige landbouwviaduct, zou de mooiste oplossing zijn, zegt hij. ,,Maar ook de duurste als die er al leen komt voor het bouwverkeer." Ofwel: als dat ook de definitieve route voor het vakantieverkeer wordt, zou het kunnen. Simons: ,,We zijn in overleg met Rijkswa terstaat en voor de zomer maken we de keuze voor de definitieve verkeersoplossing. En dan weten we ook hoe het bouwverkeer gaat rijden." Waterpark Veerse meer or oaSt tieen bouwverkeer donderdag 18 februari 2021 Havens dreigen met claims - Impressie van het toekomstige Gasthuis in Goes geprojecteerd in de bestaande omgeving. FOTO ARCHIKON Rob Paardekam De verenigingen die twee jacht havens exploiteren bij Wol- phaartsdijk waarschuwen de gemeente Goes voor grote fi nanciële claims als ze schade lij den door de komst van recrea tieappartementen naast hun ha vens. Eén van de verenigingen schat de schade door gederfde inkomsten en te maken kosten op anderhalf tot vier miljoen euro. Rob Paardekam Wolphaartsdijk Bewoners uit de omgeving van de Hoefbladstraat in Heinkens- zand zijn naar de rechter ge stapt. Zij vinden dat de ge meente ten onrechte het be stemmingsplan niet heeft aan gepast om de bouw van een zorgwoning mogelijk te maken. Melita Lanting Heinkenszand - Jaap van Sabben, buurman Of het bouwverkeer voor Water park Veerse Meer inderdaad door en langs Lewedorp gaat rij den, is nog niet zeker. Wel zeker is dat de buurtbewoners daar niet op zitten te wachten. Stille getuige van dat protest is een bord dat langs de smalle dijk is gezet met de niet mis te ver stane boodschap: Hier past geen bouwverkeer. Maurits Sep Lewedorp Het bord bij Lewedorp met het protest tegen het bouwverkeer voor Waterpark Veerse Meer. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50