II O O) CD O ZEELAND 13 Ondanks coronacrisis krijgt Zeeland er een koers bij De voormalige wielrenner (26) kan niet wachten tot het 17 juli is. ,,Of de wedstrijd ook echt mag plaatsvinden, hebben we alleen niet in eigen hand.'' ken inderdaad meteen door met twee wedstrijden. Volgens ons moet dat mogelijk zijn. Ook naar de toekomst toe zitten we vol ambitie. Hoe mooi zou het bijvoorbeeld zijn als we op termijn een meerdaagse zouden kunnen organiseren?" Bepalende factor Dromen mag en dat doen ze ook ze ker in Yerseke. Maar Gunst is ook realistisch. ,,Eerst maar eens deze editie afwachten. Als de wedstrijd omarmd wordt en we een positief gevoel overhouden, dan kun je van een geslaagde start spreken. Hope lijk zitten de weersomstandigheden mee, want de wind kan een bepa lende factor op het parkoers zijn. En laten we vooral hopen dat het coro navirus ditmaal geen spelbreker is." Renners kunnen zich via het e mailadres omloopvanyerseke@out- look.com aanmelden voor de wed strijden. Zege Smerdiek Togo Een opluchting voor de Zeeuwse wielerfans. In een tijd waarin het negatieve wielernieuws overheerst als gevolg van het coronavirus, komt Davy Gunst met het initiatief voor een gloednieuwe wedstrijd. De 26-jarige ambitieuze wielerfanaat organiseert met de Omloop van Yerseke op zondag 17 juli een KNWU-wedstrijd voor zowel juni oren als elites en beloften zonder contract. De oud-renner had al langer het idee om een nieuwe wielerkoers in Yerseke te organiseren. Vorig jaar moest het tot uiting komen, maar de coronacrisis stak daar een stokje voor. Anno 2021 overheerst de onze kerheid omtrent het coronavirus nog steeds. Toch heeft Gunst beslo ten de gloednieuwe wedstrijd Om loop van Yerseke te lanceren. ,,Laten we hopen dat betere tijden aanbre ken nu het vaccineren al volop aan Met een datum in juli hopen we een goede kans te maken de gang is'', zegt hij erover. ,,Het is allemaal een stuk lasti ger geworden om een wielerkoers te organiseren in deze tijden, maar met een datum in juli ho pen we toch een goede kans te maken'', vervolgt Gunst. „Boven dien zijn we in staat om de wed strijd coronaproof te organiseren, aangezien het evenement zich voornamelijk in het buitengebied afspeelt. Of de wedstrijd ook echt mag plaatsvinden, hebben we al leen niet in eigen hand." Mocht het lot gunstig gezind zijn, dan is de provincie Zeeland einde lijk een koers voor elites en beloften zonder contract rijker. Gunst: ,,Je ziet inderdaad veel organisaties overstappen naar de TMZ. Het kos tenplaatje is aantrekkelijker, maar het is in mijn ogen belangrijk voor de Zeeuwse wielersport dat we wedstrijden voor de elites en belof ten behouden. Met deze wedstrijd koers veranderen. We hebben geko zen voor een relatief lange omloop van 11 kilometer en een totale af stand van om en nabij de 100 kilo meter. We willen onszelf dus echt wel onderscheiden en een mooi parkoers aanbieden aan de renners." Daar blijft het echter niet bij, want er staat ook een wedstrijd voor junioren op de planning. ,,Je kunt het min of meer als een klassieker beschouwen. Dat is ook de re den dat de juniorenwedstrijd net 130 kilometer een stuk langer is dan de koers voor elites en beloften. Het par koers zal ook anders zijn. De junioren rijden over een rondje van 11 kilo meter met daarin de Postbrug en een on verharde strook van 600 meter. Zo komen alle facetten aan bod." De start en finish van de wedstrijden is bij de voetbalvel den van Yerseke. ,,Beide parkoersen voeren de renners door het natuurge bied De Moer. Om die reden gaan we ook met allerlei zaken re kening houden. Zo wil len we speciale afvalzo- nes inrichten en het aan tal auto's in de karavaan tot een minimum beper ken. Het is immers de be doeling dat de koers door Yer seke omarmd wordt." Dat de organisatie onder leiding van Davy Gunst ambitieus is, blijkt ook uit het programma. ,,We pak- willen we daarom iets toevoegen in Zeeland." Lange omloop De wedstrijden voor elites en belof ten zonder contract in Zeeland zijn bijna op één hand te tellen. ,,Zeker als het om criteriums gaat. Dat wil len we met onze donderdag 18 februari 2021 Nu ligt er nog een lijn van sneeuw, maar in juli staat Davy Gunst op deze plek aan de echte finishlijn van de Omloop van Yerseke. foto's johan van der heijden X Tot 2015 werd in Yerseke de Ronde van Yerseke verre den. Dit was een KNWU- koers. Daarna nam Trimbe- langen Midden Zeeland het stokje over. Nu keert er weer een KNWU-wedstrijd terug in het vissersdorp. 6-37-5 Tennisster Le sley Pattinama- Kerkhove is ook het tweede ITF-toernooi in Potchefstroom voortvarend begonnen. Ze versloeg de Zwitserse Svenja Och- sner gisteren met 6-3 en 7-5. Met Bibiane Schoofs won ze dinsdag al in het dubbelspel. 3 Voetbalvereni ging Smerdiek en trainer Marc de Weerd gaan met elkaar ver der. De Bra bantse oefen- meester begint na de zomer aan zijn derde seizoen bij de zaterdag-vier deklasser uit Sint-Maartens dijk. 2019 Trainer Jelle de Laet heeft zijn contract bij korfbalvereni ging Togo met een seizoen verlengd. De Belg is sinds 2019 werk zaam bij de tweedeklasser uit Goes. Davy Gunst geeft Yerseke weer een KNWU-wedstrijd Job de Feijter Yerseke - Davy Gunst De Belg Nathan van won 2014 een van de laatste KNWU- koersen in Yerseke. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41