'Afsluiten van Westerschelde beschermt' OM wil man plukken voor 3,6 ton Uw huis blijft uw thuis Met de S200 traplift van thyssenkrupp (S) Engineering you can trust. For life. 8 ZEELAND Polders niet onder water \êj EERSTE APPELPUNT NOG 11.999 TE GAAN Februari voorraad- korting De tegenstanders van ontpolde- ring, verenigd in Red onze Polders en De Levende Delta, vragen haar dat omdat ze niets zien in de aan leg van dubbele dijken en wissel polders. Dat zijn polders die lager liggen dan de Westerschelde. Door er enkele tientallen jaren water toe te laten, slibben ze op. De zone die dan ontstaat be schermt Zeeland beter tegen de stijgende zee, denken onderzoe kers van NIOZ in Yerseke. Ook biedt het een oplossing voor de bodemdaling. Tegenstanders van ontpolde- ring zijn er fel tegen. In een brief aan de minister dragen ze andere ideeën aan, zoals het afsluiten van de Westerschelde. ,,Hoe langer de kustlijn is, hoe meer onderhoud je eraan hebt", legt voorzitter Jaap Geleijnse van De Levende Delta uit. Geen containerreuzen „Verkorten van de kust kan door de Westerschelde af te sluiten met een dam. Door er een sluis in aan te leggen, kunnen kleinere sche pen doorvaren naar Antwerpen, Gent en Duitsland. De heel grote schepen slaan hun goederen over op een terminal aan de zeezijde van de dam." De anti-ontpolderaars vinden dat het klaar moet zijn met het aanpassen van de Westerschelde aan de steeds bredere en diepere containerreuzen. ,,Naar onze me ning kan verdieping van de Wes- terschelde niet ongebreideld doorgaan. We zijn ook blij met de toenadering tussen de havens van Antwerpen en Zeebrugge. Er moet een Maasvlakte komen bij Zeebrugge met goede verbindin gen naar het achterland. Dan is verdieping niet meer nodig." Dijken vóór de dijken Een ander idee dat Red onze Pol ders en De Levende Delta de mi nister aandragen is de aanleg van dijken vóór de huidige zeedijken, in zee dus. ,,Je kunt het ook doen in de vorm van strekdammen die parallel aan de kust liggen." Hoe langer de kustlijn is, hoe meer onderhoud je eraan hebt Ook wordt de aanleg van eilan den voor de gehele Nederlandse kust genoemd, waar ruimte is voor het opwekken van energie en voor recreatie. Het liefst zien Red onze Polders en De Levende Delta een samenhangend plan om Ne derland te beschermen tegen de gevolgen van klimaatverandering. Een plan dat 'met zorg omgaat met de beschikbare ruimte en re kening houdt met woningbouw, infrastructuur, voedselproductie en natuur'. En een plan ook dat 'kan rekenen op steun van de be volking'. Besluit de rechtbank dat H.'s advo caat zijn zin krijgt en er alsnog een onderzoek moet komen naar een 'golf-reisje' van H. uit 2011, dan is het waarschijnlijk weer wachten. H., die officieel in Zwitserland woont, werd in 2014 tot vijfjaar cel veroordeeld voor acht jaar lang witwassen, het op uitgebreide schaal verzorgen van drugstrans porten naar Zwitserland en vals heid in geschrifte. H. kwam in H. kwam in beeld toen een een site werd ontdekt waar hij wapens aanbood beeld toen een rechercheur een site van H. ontdekte waar wapens werden aangeboden. Eind sep tember 2013 werden er bij Tholen twee auto's aangehouden. In een van de wagens lagen bijna 10.000 pillen en bijna tien kilogram soft- drugs, bestemd voor Zwitserland. Hoe H. met een bijstandsuitke ring ettelijke prijzige auto's kon huren, een appartement in Zwit serland kon hebben en zichzelf via zijn slapend Zwitsers bedrijf en een slimme constructie een goed salaris kon geven, kon hij niet ver klaren. H. was eerder in België ver oordeeld voor witwassen en drugsdelicten. In hoger beroep kreeg hij dertig maanden. H. ging in 2018 cassatie en daar is nog geen uitsluitsel op gekomen. Of een zoveelste onderzoek in zijn administratie nog iets zal op leveren is nog maar de vraag. Een deel van de administratie is zoek of vernietigd. H. voerde een digitale administratie en wat er aan papie ren administratie is is volgens het OM 'een lachertje'. Uw huis is niet zomaar een huis. Het is een vat vol herinneringen. Het groeide met u, uw gezin en de steeds veranderende omstandigheden mee en kan dat ook in de toekomst blijven doen. Onze trapliften werden namelijk ontwikkeld om u maximale onafhankelijkheid te bieden in uw dagelijkse routine. Zo kan uw huis nog heel lang uw thuis zijn. Meer informatie over product of actie? Bel 0800-5003 of ga naar www.trapliften.nl donderdag 18 februari 2021 GO Marley van Aerde van de Amadore groep overhandigde gisteren in Ter Reede in Vlissin- gen een punt appeltaart aan Rinus Pluijmers die in maart 100 jaar wordt. Maar liefst dui zend appeltaarten laat de horecagroep Ama dore de komende weken bezorgen bij Zeeuwse zorgcentra en ziekenhuizen. Giste ren waren de bewoners van Ter Reede aan de beurt. In totaal worden 12.000 appelpunten uitgedeeld. Volgens directeur Jerry van Zuijlen van het horecabedrijf is 'het gewoon een aar digheidje', mede om bewoners en personeel een hart onder de riem te steken. ,,We gebrui ken dit appeltaartrecept in al onze zaken. De taarten worden in een en dezelfde bakkerij el ders in het land gemaakt en via horecagroot- handel Sligro gedistribueerd. Het is heerlijk appelgebak. Ik vind het leuk om mensen in zorginstellingen daar eens van te laten genie ten." FOTO LEX DE MEESTER Zeeland kun je het best be schermen tegen stijgend zee water door de kust korter te maken. Hoe? Door de Wester- schelde af te sluiten, vinden te genstanders van ontpoldering. Dat is volgens hen beter dan opnieuw polders onder water te zetten. Ze vragen minister Cora van Nieuwenhuizen (Infra structuur) om daar niet aan mee te werken. Jeffrey Kutterink Vlissingen - Jaap Geleijnse, voorzitter van De Levende Delta Het ziet er naar uit dat het strafdossier van de 53-jarige C. H. uit Tholen kan worden ge sloten. Tenminste, als de recht bank in Middelburg over zes weken beslist dat er géén on derzoek meer nodig is en dat er een bedrag wordt genoemd dat H. aan de staat moet betalen. Het Openbaar Ministerie wil H. 'plukken' voor 360.445 euro. Geld dat H. met criminele acti viteiten heeft verdiend. Ad Roos Middelburg Uitspraak 31 maart. op geselecteerde modellen, zolang de voorraad strekt. Concurrerende aanbiedingen op overige modellen. Maak een afspraak en kom achter de mogelijkheden voor uw situatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36