Met etalagepoppen kan de kroeg best coronaveilig draaien Duidelijke boodschap protestbord Lewedorp 7 Hotel neemt hobbel ,,Want er moeten nog de nodige procedures worden doorlopen", zegt Bimmel. Maar een belangrijke hobbel is genomen: het dagelijks bestuur van de gemeente Veere ziet geen bezwaren en heeft het ont- werpbestemmingsplan ter inzage gelegd. De gebroeders Bimmel namen in 2002 het 35 kamers tellende familie hotel over van hun ouders en be gonnen toen al na te denken over sloop en nieuwbouw. Dat leek lang een kansloze missie omdat het niet lukte extra grond te verwerven. Toen ze daar wel in slaagden, dien den ze zes jaar geleden een plan in, in de hoop dat ze drie jaar later de eerste klanten in het nieuwe hotel konden verwelkomen. Dat was echter een flinke misrekening want de procedures namen veel meer tij d in beslag. Onder meer omdat een aantal inwoners van Domburg vreest dat het hotel te groot wordt en daardoor extra verkeer aantrekt. Regels stikstof Drie jaar geleden, nadat de ge meenteraad akkoord ging met de voorlopige plannen, sprak Norbert Bimmel nog de hoop uit dat hij eind 2019 kon starten met sloop van het oude hotel. Dat lukte echter niet omdat nog niet alle procedures wa ren doorlopen. En toen alles bijna rond was, bleek begin vorig jaar dat bij de bouw te veel stikstof vrij zou komen waardoor het plan weer niet kon worden uitgevoerd. Norbert Bimmel: ,,Maar de regels rondom de uitstoot van stikstof zijn eind vorig jaar net iets veranderd waar door wij nu toch het plan voor sloop en nieuwbouw kunnen in dienen." Minder trillingen Hij geeft ook aan dat door de vertra ging het bouwplan op onderdelen is aangepast. ,,Waardoor we minder overlast veroorzaken voor de om wonenden." De damwanden worden niet geslagen maar geplaatst. En de heipalen worden geboord Zo is er gekozen voor een nieuwe methode voor het plaatsen van damwanden voor de parkeerkelder. ,,Die worden niet in de grond gesla gen, maar geplaatst, waardoor er veel minder trillingen ontstaan. En de heipalen worden via een boor- methode aangebracht. Dat is ook gunstig voor de omwonenden." Parkeerkelder' De broers houden vast aan een ei gen parkeerkelder. ,,We weten dat er plannen zijn om onder het Bad hotel ook een grote parkeerkelder aan te leggen waar meerdere hotels gebruik van gaan maken. Maar het kan nog tijden duren voor die kel der er daadwerkelijk is. Daar willen we niet op wachten." In het - nog immer gesloten - café hangen klanten aan een tafeltje voor het raam, aan de bar en biljar ten er een paar. Allemaal op co rona-afstand van anderhalve me ter. ,,Degenen die wat dichter bij elkaar aan tafel zitten, vormen een bubbel", haast Alewijnse te verkla ren. Stilletjes hoopte hij al een boa voor de deur te zien schrijven om hem te bekeuren. Waarna hij als exploitant er verontwaardigd op kan wijzen dat zijn klanten niet van vlees en bloed zijn, maar als etalagepop door het leven gaan. ,,Ik heb ze geleend van Frank de Bie van Sport Point De Bie hier tegen over. Een paar poppen hebben kle ren van mij aan, de anderen zijn ge kleed in sportoutfit. De prijsjes hangen er vaak nog aan." Net als andere kroegbazen telt Alewijnse de dagen af tot zijn eta blissement weer open mag. Het café en de inventaris zijn spic en Degenen die wat dichter bij elkaar aan tafel zitten, vormen een bubbel span, de kelder is opgeruimd en alle rotzooi is de deur uit. ,,En de honderddertig kratten bier die tij dens de twee lockdowns over de datum dreigden te raken, heb ik met vrienden opgedronken", lacht hij. Hoewel zijn reserves zo goed als op zijn, gaat Alewijnse niet zit ten kniezen. Dankzij de steun van de regering zitten zijn personeel en hij niet aan de grond. Als 't Archief op 1 mei - 'daar ga ik nu vanuit' - open mag, zal hij als uitbater het café alleen moeten laten draaien, verwacht hij. Alewijnse wilde ruim een jaar geleden het bijltje er bij neergooien, ook al omdat het steeds moeilijker wordt om evene menten te organiseren. ,,Maar de livestreams van Sneeuwbal wor den nog steeds bekeken, intussen al bijna 30.000 keer." Eenmanszaak Zo'n muziekfestival op de Kleine Markt zit er niet snel meer in, ver wacht de beheerder van 't Archief. ,,Ik krijg een restaurantje als buur man en raak daardoor zeker de helft van het terras kwijt. Ook moet het café 's avonds om tien uur dicht zijn en kan ik in corona- tijd maar een beperkt aantal men sen ontvangen. Die moet ik in mijn eentje kunnen bedienen. Zo hoop ik het café open te houden, want het zou toch zonde zijn om te stoppen. Ik vind het nog veel te leuk om te doen." ,,Of dat vakantiepark op grondge bied van Middelburg wordt ge bouwd, daar gaan wij niet over. Maar we willen er niet de overlast van hebben", zegt voorzitter Ad Lijmbach van de dorpsraad van Le wedorp. Die heeft het bord niet ge- plaats, maar Lijmbach deelt wel de zorgen. ,,Die zorgen snap ik ook", reageert wethouder Chris Simons van Middelburg. ,,De smalle Buurtbewoners willen geen zwaar bouwverkeer voor het park in het dorp Nieuwe Kraaijertsedijk is echt een flessenhals. Zeker voor de huizen die pal aan de dijk staan. Het is daar nu al niet makkelijk voor het land- bouwverkeer." Welke route de vrachtwagens met bouwmaterialen gaan nemen die vanaf de A58 naar het Veerse Meer moeten voor de bouw van het vakantiepark Waterpark Veerse Meer, weet Simons nog niet. ,,De keuze hebben we nog niet gemaakt, omdat die samenhangt met de de finitieve oplossing voor het verkeer van en naar het park." Een route die bij Arnemuiden de A58 verlaat en dan voor Lewedorp de snelweg en de spoorlijn over gaat via het hui dige landbouwviaduct, zou de mooiste oplossing zijn, zegt hij. ,,Maar ook de duurste als die er al leen komt voor het bouwverkeer." Ofwel: als dat ook de definitieve route voor het vakantieverkeer wordt, zou het kunnen. Simons: ,,We zijn in overleg met Rijkswa terstaat en voor de zomer maken we de keuze voor de definitieve verkeersoplossing. En dan weten we ook hoe het bouwverkeer gaat rijden." donderdag 18 februari 2021 Nieuwbouw De Wigwam dichterbij De nieuwbouw van Hotel De Wigwam aan de Herenstraat in Domburg is een stap dichterbij gekomen. Mede-eigenaar Nor- bert Bimmel durft nog niet te zeggen wanneer hij de gasten in het 68 kamers tellende ver nieuwde hotel kan ontvangen. Emile Calon Domburg Een modezaak? Nee, joh. Als je bij café 't Archief aan de Vlis- singse Kleine Markt naar bin nen kijkt, zie je hoe een avondje in de kroeg zou kunnen zijn tij dens 'het nieuwe normaal', zegt uitbater Ramon Alewijnse. René Hoonhorst Vlissingen - Ramon Alewijnse, 't Archief Of het bouwverkeer voor Water park Veerse Meer inderdaad door en langs Lewedorp gaat rij den, is nog niet zeker. Wel zeker is dat de buurtbewoners daar niet op zitten te wachten. Stille getuige van dat protest is een bord dat langs de smalle dijk is gezet met de niet mis te ver stane boodschap: Hier past geen bouwverkeer. Maurits Sep Lewedorp Het bord bij Lewedorp met het protest tegen het bouwverkeer voor Waterpark Veerse Meer. foto marcelle davidse Ramon Alewijnse aan de bar van 't Archief tussen 'etalageklanten', die de zomer(sport)mode laten zien. FOTOLEX DE meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35