Reimerswaal blundert met loting kavels nieuwbouwwijk Yerseke K 4 Gemeente maakt twintig inschrijvers blij met een dooie mus Vr*#^ 4&!Ww S?rM/ F bacle in zijn maag. „Wij bieden onze op rechte excuses aan voor de gemaakte fout. Wij vinden het natuurlijk voor alle betrokke nen heel spijtig dat er geen gebruik kan wor den gemaakt van de uitslag van de ongeldig verklaarde loting. Wij realiseren ons dat het opnieuw onzekerheid oplevert." Allemaal gelijke kansen Wel hoopt Both op begrip, omdat de ge meente Reimerswaal niet anders kan. ,,Wij hopen dat iedereen begrijpt dat het belang rijk is dat alle inschrijvers een gelijke kans maken op een bouwkavel. Daarom zijn we transparant over de gemaakte fout, en doen we er alles aan om het op een goede manier zo snel mogelijk op te lossen." In theorie is het nu zelfs mogelijk dat alle inschrijvers die vorige keer een kavel kregen toegewezen, bij de nieuwe loting buiten de boot vallen. Het zou kunnen dat de kavels nu worden toegewezen aan 21 inschrijvers die bij de eerste loting met lege handen stonden. Zo kan de wijk Steehof III er binnen twee weken al heel anders uit zien. Overigens geldt de ongeldige loting alleen voor de woningbouwkavels die geschikt zijn voor het bouwen van vrijstaande woningen. De loting voor twee-onder-een-kapwonin- gen heeft wel foutloos plaatsgevonden. Niet de eerste keer Het is niet de eerste keer dat Reimerswaal de mist in gaat met het eerlijk verdelen van schaarse bouwkavels. In 2003 werden lapjes grond voor de eerste fase van de Krabben- dijkse wijk Rozeboom verdeeld door papie ren met namen van alle gegadigden uit een bus te trekken. De vellen gingen op alfabeti sche volgorde in de bus en werden waar- schijnlijk niet goed genoeg door elkaar ge husseld. Het gevolg was dat vrijwel alleen papieren van mensen wier achternaam laat in het al fabet zit, werden getrokken. Ondanks veel We doen er alles aan om het op een goede manier zo snel mogelijk op te lossen discussie in de gemeenteraad kregen de 'ge dupeerden' geen voorrang bij de verdeling van bouwgrond in de tweede fase. Reimers waal besloot wel over te stappen van A4-tjes op lottoballetjes. Extra pijnlijk In 2016 leidde de verdeling van kavels, dit maal in de Steehof in Yerseke, opnieuw tot consternatie. Reimerswaal had inmiddels het 'wie het eerst komt, wie het eerst maalt'-sys- teem omarmd. Maar mensen die zich aan de balie van het gemeentehuis meldden, hoef den minder handelingen uit te voeren en ble ken daarom een voorsprong te hebben op mensen die zich op datzelfde moment thuis via DigiD inschreven. Door de vele discussies die dit systeem op leverde, besloot Reimerswaal voortaan tóch weer te gaan loten. Mede vanwege de inci denten in het verleden, noemt een woord voerder het 'extra pijnlijk' dat het ondanks een 'erg zorgvuldige voorbereiding' nu toch weer is misgegaan. Wij bieden onze oprechte excuses aan voor de gemaakte fout Zij hadden een kavel voor een vrijstaande woning toegewezen gekregen. De vlag kon uit en de makelaar kon aan de slag om de hui dige woning te verkopen. Het was feest! Dertig andere inschrijvers bleven teleurge steld achter. Daar kon de vlag spreekwoorde lijk halfstok. Totdat één van de inschrijvers merkte dat hij, als één van de weinigen, hele maal geen bericht had ontvangen. Na zijn melding bij de gemeente kwam een foutje aan het licht waardoor de loting nu opnieuw moet worden uitgevoerd. Op 26 februari gaan alle 51 namen voor de tweede keer in de pot. De geluksvogels kunnen dan alsnog pech vogels worden. Maar wat is er nou precies misgegaan? Van de 52 inschrijvingen voor een vrije kavel was er één afkomstig van een be woner van de Zanddijk. Die heeft so wieso de eerste keus en loot dus niet mee. De overige 51 gingen in de loting voor twintig resterende kavels, die vrijdag 5 februari heeft plaatsgevonden. Achteraf bleek dat in de mail aan de no taris maar 50 bijlagen konden, waardoor twee inschrijvers nooit de notaris heb ben gehaald. En dus is de verloting ongeldig. Wethouder Maarten Both zit met het de- Anderhalve week geleden kregen twintig in schrijvers voor vrije kavel in Steehof III een feli citatie van de gemeente Reimerswaal in de bus. donderdag 18 februari 2021 GO t 4 i J 'JL .J bJ* L Ni jtf p •^;-- 13tihA/viKjfS5 ■vE*? rf-t^6v5 iXAW. De twintig vrije kavels in nieuwbouwwijk Steehof III in Yerseke worden opnieuw verloot. impressie sjaak goud gemeente reimerswaal -Maarten Both -Maarten Both, wethouder De blijdschap van twintig kaveleigenaren in de nieuwbouwwijk Steehof III was maar van zeer korte duur. Bij de proce dure voor de verloting van kavels in de populaire nieuwbouwwijk in Yerseke is namelijk een fout gemaakt. Een fout met grote gevolgen: de loting moet opnieuw en daarbij doen alle 51 inschrijvers op nieuw mee. Willem Adriaansens en Joeri Wisse Yerseke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 32