In Zééland? Aardenburgse verdachte ontkent in zaak Ichelle Vaccinatiestraat opent op 1 maart in Middelburg Bom Breskens in eerste helft maart geruimd 2 ERNST JAN ROZENDAAL Column Er verscheen een minzaam lachje op zijn gezicht en hij rolde nog net niet met zijn ogen. ,,In Zééland?" Hij blikte rond en zag dat hij de lachers op zijn hand had. Niet alleen de pakweg honderd aanwezigen in de Zeeuwse Bibliotheek, bleek later. Want ook de Hilversumse talk shows kregen vier jaar geleden geen genoeg van dit beeld van Alexander Pechtold, destijds lijst trekker van D66. Omroep Zeeland en de PZC hadden hem uitgeno digd voor een interview voor pu bliek en we vroegen of het wel een goed idee is de commissaris van de koning te kiezen, zoals D66 graag wil. ,,Bent u niet bang dat er een soort Popie Jopie zou kunnen op staan?", zei ik, waarop Pechtold zijn punt scoorde. van iedereen die D66 graag wegzet als een arrogante Randstadpartij, maar zo kwam het op mij hele maal niet over. Het gesprek met Pechtold was juist leuk, omdat hij de Zeeuwen niet naar de mond praatte, ook al was het verkie zingstijd. We zetten een camera neer op de redactie van de PZC en nodigden in de aanloop naar de verkiezingen landelijke lijsttrekkers uit. Nog zie ik Jan Peter Balkenende, wiens be veiligers eerst het hele pand had den uitgekamd, óns thee inschen ken in plaats van wij hem. In 2014 en 2017 deden we ook een serie in terviews, toen samen met de om roep. coronatijd uit den boze. Toch hou den we de traditie levend. Dit keer zoekt de PZC de lijsttrekkers op voor een videointerview. Lilianne Ploumen van de PvdA was giste ren de eerste, binnenkort te zien op onze site. Ik moest weer even wennen en zij misschien ook. Maar niet zo erg als Hugo de Jonge, de net-niet-lijsttrekker van het CDA, eerder deze week in Brui- nisse. Hij wees op de PZC-micro- foon die klaarstond en merkte op: ,,Wat zijn dit voor moderne frat sen zeg, voor de PZC." dan tien jaar. De Hilversumse talkshows kregen geen genoeg van de uitroep van Pechtold DE STELLING 821 stemmen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Verkeershinder op de N57 CU: stop met plannen voor bredere Zanddijk VLISSINGEN Kleurwedstrijd met platen Wim Hofman Pieter van de Kerkhof, die als advo caat de 44-jarige verdachte bijstaat, wil weinig kwijt. ,,Het onderzoek is in volle gang. Er zijn gisteren veel ontwikkelingen geweest dus veel kan ik er niet over zeggen. Ik kan al leen zeggen dat mijn cliënt een ont kennende verdachte is." Advocaat Van de Kerkhof wilde niet toelich ten of dit inhoudt dat zijn cliënt haar betrokkenheid uitgesproken ontkent of er het zwijgen toe doet. Ook wilde hij niet zeggen of zijn cliënt de politie aanwijzingen heeft gegeven die dinsdag hebben geleid tot de vondst van het lichaam van Ichelle. Dinsdag werd het lichaam ge vonden in het kanaal tussen Sluis en Retranchement. Volgens Alwin Don, woordvoerder van de politie, is het vinden van de locatie het re sultaat van politieonderzoek. ,,Wat in sommige media beweerd wordt, dat Ichelles lichaam is gevonden na een tip, dat klopt niet. Ook hebben we geen aanwijzingen van de ver dachte gekregen. De uiteindelijke vindplaats kwam in beeld als ge volg van recherchewerk." De uiteindelijke vindplaats kwam in beeld als gevolg van recherchewerk Eerder maakte het Openbaar Mi nisterie bekend dat de Aarden- burgse werd aangehouden op ver denking van moord. Moord met voorbedachte rade. Volgens Bart Vaessen, woordvoerder van het Openbaar Ministerie is dat niet de aanklacht. ,,Het is ook veel te vroeg in het proces om te spreken van moord met voorbedachte rade. Ik heb het nogmaals bij de officier van justitie nagevraagd en de tenlaste legging spreekt volgens hem van moord, dan wel doodslag." Op 15 januari is de GGD Zeeland begonnen met vaccineren in Goes en kort daarna in Terneuzen. Eerst waren zorgmedewerkers aan de beurt en daarna de ouderen. Recent zijn 80- tot 84-jarigen door het RIVM uitgenodigd voor een vacci natie. In totaal zijn er tot en met 14 februari 18.137 coronaprikken gezet op de twee vaccinatielocaties van GGD Zeeland en staan er meer dan 22.000 ingepland. In dit getal zijn niet alle vaccina ties inbegrepen. Meer mensen in Zeeland hebben een coronaprik ge kregen doordat ook instellingen en de huisartsen vaccineren. De GGD Zeeland opent op 1 maart een vaccinatiestraat in Studio A58 in Middelburg. Na Terneuzen en Goes wordt dit de derde in de pro vincie. Later zal er ook nog een vac cinatiestraat in Zierikzee komen. In Studio A58 kunnen 1600 men sen per dag gevaccineerd worden. De GGD Zeeland heeft voor deze locatie gekozen vanwege de bereik baarheid en de ruime parkeergele genheid. De nieuwe vaccinatie straat ligt vlak bij de afrit van de A58 en is ook per bus bereikbaar. De Engelse vliegtuigbom die eind januari bij werkzaamheden voor het appartementencomplex Pharos in Breskens is gevonden, wordt in de eerste helft van maart geruimd. De Explosieven Opruimings dienst (EOD) zal het projectiel ter plekke onschadelijk maken, waarna de vijfhonderdponder naar de ge meentelijke springlocatie aan de Coxydeweg tussen Oostburg en Sluis kan worden vervoerd om ver nietigd te worden. Omwonenden in Breskens zullen geen hinder onder vinden van de werkzaamheden van de EOD in Breskens. ,,Wel zal er", al- dus burgemeester Marga Vermue van Sluis, ,,ter bescherming een terpconstructie worden gemaakt en worden er containers geplaatst." Lampzinspolder In de Lampzinspolder bij Nieuw- vliet, waar een vakantiepark komt, waren bij bommenonderzoek al twee explosieven uit de Tweede Wereldoorlog gevonden. Eén van de bommen staat niet op scherp en kan worden vervoerd. De EOD komt be gin maart naar de Lampzinspolder om te onderzoeken hoe de tweede moet worden behandeld. Op de bouwlocaties in Breskens en bij Nieuwvliet is verder geen oor logstuig gevonden. BITCOIN KOPEN tN CONTANTEN POPUUAIR, AU 26 BITCOINAÜTOMATEN donderdag 18 februari 2021 Koren op de molen natuurlijk We begonnen er in 2010 mee. Een opname voor publiek is in We doen het toch echt al meer Vandaag: Scholieren zijn grootste slachtoffer van de lockdown Reageer op pzc.nl Gisteren: Het is goed dat de avondklok ge handhaafd blijft BURGH-HAAMSTEDE De kruising Kraaijenstein- weg/Cauersweg bij Burgh-Haamstede is van zondag 21 februari 18.00 uur tot vrijdag 26 februari 13.00 uur afgesloten voor het verkeer. Rijkswater staat bereidt dan de aan leg voor van twee roton des in de N57 en legt een omleidingsweg aan. De N57 wordt iets in weste lijke richting verlegd om ruimte te maken voor de rotondes. Doorgaand ver keer heeft geen last van de afsluiting, met uitzon dering van de vrijdagoch tend. De rotondes zelf worden vanaf eind deze maand tot 19 april aange legd. YERSEKE Stop met de voorbereidin gen voor de verbreding van de Zanddijk en ga vol voor een nieuwe weg tus sen de A58 en Yerseke. Als het aan Andries Jume- let (CU, foto) ligt, is dat de boodschap die Reimers- waal volgende week mee geeft aan de provincie Zeeland. Jumelet dient dinsdag een voorstel in om het officiële standpunt van de gemeente te wijzi gen. Aanleiding is nieuw onderzoek van tegenstan ders waaruit zou blijken dat een nieuwe weg even duur is als de omstreden verbreding. De provincie bestrijdt deze conclu sie. Wethouder Maarten Both liet onlangs al weten zich nu niet met de kwes tie te willen bemoeien. Ter ere van de tachtig ste verjaardag van de Vlissingse schrijver/ kunstenaar Wim Hof man schrijft het Zeeuws Maritiem MuZEEum in Vlissingen een kleur- wedstrijd uit. Op de website staan twee kleurplaten die ge- download kunnen wor den. Het museum is ge sloten vanwege de coro namaatregelen, maar is wel online te bezoeken. Kleurplaten inzenden kan via de uploadlink op de website muzeeum.nl/ online-expositie-wim- hofman. Volgende week wordt de winnaar be kendgemaakt. De 44-jarige Aardenburgse die 9 februari werd aangehouden vanwege betrokkenheid bij de dood van Ichelle van de Velde is volgens haar advocaat 'een ont kennende verdachte'. Guido van der Heijden Oostburg -Alwin Don, politiewoordvoerder Theo Giele Middelburg Harmen van der Werf Breskens SUCCES HENK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2