FTW li éiümü Waarom we nooit meer zo'n jong meisje van 11 zien op het Songfestival 44 O 24 MEDIA CULTUUI Radiodeejay Ramon Verkoeijen (35) is hersteld van een burn-out. De oude wordt hij nooit meer, zegt hij. Maar na anderhalfjaar herstel is hij wel terug op 3FM, met twee avondshows. ,,Ik ga niet meer doen wat anderen van me verwachten.'' "•w ifcM'l At™ In 2003 wordt de eerste editie van het Junior Euro visie Songfestival georganiseerd, bedoeld voor kin deren van 10 tot 15 jaar. Slechts twee landen doen vanaf het begin elk jaar mee aan het evenement: Bela rus en... Nederland. Quizvraag: Nederland wint één keer, met wie ook alweer? Het antwoord volgt straks. De noodzaak voor een speciale jongereneditie van het jaarlijkse liedjesfestijn ontbreekt tot eind jaren 80. Bij het Eurovisie Songfestival is er nog geen mini mumleeftijdsgrens. Twee edities in de tweede helft van de 80-er jaren brengen daar verandering in. De discussie komt op gang door toedoen van Sandra Kim, de Belgische die in 1986 het Songfestival wint met J'aime la vie. Omdat ze in het lied zingt dat ze 15 jaar is, nemen mensen aan dat dat haar werkelijke leeftijd is. Maar de zangeres is op dat moment pas 13 jaar. Drie jaar later doen in Lausanne nog jongere kinde ren mee aan het festival. Nathalie P3que, eveneens uit België maar uitkomend voor Frankrijk, is op 6 mei 1989 nog maar 11 jaar. En een van de deelnemers uit Is raël, Gili Netanel, is met zijn 12 jaar amper ouder. Voor de Europese omroep EBU is de grens bereikt. De EBU bepaalt dat vanaf het jaar erna alleen nog deelnemers mogen meedoen van 16 jaar of ouder. Het duurde een paar generaties, maar vanaf 2003 is er dus weer plaats voor kinderen op het Eurovisiepo dium. Dino Jelusic (11) wint namens Kroatië de eerste editie, waaraan zestien landen meedoen. In 2009 wint Nederland in Kiev, Ralf Macken- bach krijgt de meeste punten voor zijn lied Click clack. Het juniorfes tival wordt twee keer in Nederland gehouden: in 2007 in Ahoy in Rotterdam en in 2012 in de toenmalige Hei- neken Music Hall (Afas Live) in Amsterdam. In tegen stelling tot het 'grote' Songfestival is het hier geen au tomatisme dat het winnende land het jaar erna de or ganisatie op zich neemt. Slechts twee landen doen vanaf het begin elk jaar mee aan het Junior Songfestival Angela kijkt wegens ziekte even geen tv De Laatste Tocht Houtveen op Sublime INTERVIEW RAMON VERKOEIJEN Hij kan het omslag punt precies aan wijzen. Het was november 2019. Al maanden haalde Rdmon Verkoeijen met grote moeite het einde van zijn werkdag als pre sentator van de middagshow Mark Ramon op 3FM. Steeds vermoeider en lustelozer werd hij, hoewel als nood maatregel zijn deelname aan de och tendvergaderingen op de redactie al was geschrapt. ,,Uiteindelijk kwam ik steeds pas vlak voor de uitzending binnen. Maar ik merkte dat ik dan eigenlijk al doodmoe was van de autorit naar Hilversum. Iemand uit ons team op perde een taxi: dan kon ik onderweg slapen. Even leek me dat een goed idee, dan was ik misschien wat ener gieker als het programma begon. En onze middagshow moest en zou overeind blijven. Maar niet lang daarna dacht ik: dit gaat helemaal nergens over. Dit kan gewoon niet langer zo." Hij meldde zich af bij de leiding van de radiozender waar hij sinds 2017 het belangrijke tijdslot aan het begin van de avondspits vulde met collega Mark van der Molen. Een week bijslapen, dat was de bedoeling. Maar: ,,Toen ik thuiskwam, viel ineens alles uit elkaar. Ik kreeg een ontsteking in mijn mond, voelde me hartstikke ziek en werd zelfs nog ver moeider. Ik ging van de huisarts naar een mentale coach, en zo werd snel duidelijk dat ik een burn-out had. 'Maar ik wil zo snel mogelijk weer aan de slag,' zei ik nog. Nou, dat ging dus niet door. „Logisch, bij nader inzien. Ik had er Ik had vaak aan vier uur slaap per nacht genoeg. Nu was ik op een hele dag nog maar vier uur wakker jaren over gedaan om mijn conditie af te breken, dan moet je accepteren dat het niet allemaal binnen een paar weken weer is opgebouwd. Vanaf dat moment heb ik wekenlang bijna al leen maar geslapen. Voor die tijd had ik vaak aan vier uur slaap per nacht genoeg. Nu was ik op een hele dag nog maar vier uur wakker." Sinds een paar weken heeft hij weer een volledige betrekking als ra diodeejay bij 3FM. Niet langer op 'drive time', maar in de avonduren. Samen met Van der Molen presen teert hij vier dagen per week VRIJ. Op vrijdagavond is hij solo de gastheer van muziekprogramma De Boem Boem Disco Show. Televisie maken is /V i Een terugblik, voorbeschouwing of een leuk nieuw tje. We tellen af tot de finale van het Eurovisie Song festival in Ahoy. Op onze site elke dag, in de krant geregeld. Vandaag: waarom we sinds 1990 geen jonge kinderen meer op het podium zien. Alexander van Eenennaam Ralf Mackenbach viert in 2009 de winst van het Junior Eurovisie Songfestival. foto anp donderdag 18 februari 2021 GO THEATER Theaterproduc tiebedrijf Mis cellaneous Ex perts wil vol gend jaar ja nuari met een speciale docu- mentaire-ach- tige voorstelling memoreren dat het dan 25 jaar geleden is dat de laatste Elf stedentocht werd gehouden. RADIO Radiodeejay Angelique Hout veen gaat vanaf 1 maart het pro gramma Ange- lique's After noon maken op radiozender Su blime. Het pro gramma is elke maandag tot en met donderdag tussen 16.00 uur en 19.00 uur te beluisteren. 3 ■o 'Ineens viel alles uit elkaar' Stefan Raatgever 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24