22 Shabani dompelt NEC in rouw Tsitsipas zet Nadal voet dwars Oranje pakt zege op EK Gouden plak Noorwegen TOTO KNVB BEKER KWARTFINALE A Feyenoord gaf gisteren in zes minuten tijd een plek in de halve finale van het bekertoernooi tegen Ajax weg. Heerenveen sloeg toe nadat Steven Berghuis rood had gekregen. Alles leek voor Feyenoord in kan nen en kruiken. De Rotterdammers stonden met 1-3 voor in het Abe Lenstra Stadion en er mocht al voorzichtig worden gedacht aan de halve finale van het bekertoernooi in de Kuip tegen aartsrivaal Ajax. Tot Steven Berghuis in minuut 66 voor de tweede keer in de wedstrijd de Zweed Rami Kaib raakte. Arbiter Siemen Mulder twijfelde niet en gaf de aanvoerder van Feyenoord zijn tweede gele kaart. Berghuis boog het hoofd. Hij zou de halve fi nale tegen Ajax gaan missen leek zijn terechte conclusie, maar in het knotsgekke restant bleek dat er he lemaal geen Klassieker zal komen. In zeven minuten draaide een veer krachtig Heerenveen de 1-3 achter stand om in een sensationele Friese overwinning: 4-3. Feyenoord droop na negentig spectaculaire minuten af, de Friezen vierden groot feest. En daar viel uiteraard iets voor te zeggen na de geslaagde inhaalrace. Tot de rode kaart van Berghuis schoot Heerenveen slechts drie maal op het Rotterdamse doel, na de aftocht van de rechterspits kwa men de Friezen tot liefst zeven doelpogingen. Met goals van Benja- VVV IN HALVE FINALE Ook met tien spelers hadden we die doelpunten niet tegen mogen krijgen. Dit komt heel hard aan min Nygren (2-3), Henk Veerman (3-3) en Siem de Jong (4-3) trokken de Friezen de overwinning over de streep. En dus stond trainer Dick Advo caat wederom met een gezicht op onweer in de catacomben van het Abe Lenstra Stadion. Drie weken eerder was dat ook zo geweest. Toen was de kansloze 3-0 nederlaag in Friesland de oorzaak, dit keer de krankzinnige slotfase met drie goals die Heerenveen alsnog naar de halve finale bracht. Rode cijfers Voor Advocaat en de spelers was het een vervelende avond, maar dat geldt zeker voor de club. Feyenoord gaat immers in sneltreinvaart de diep rode cijfers in, omdat de Kuip leeg moet blijven bij thuiswedstrij den. De miljoenen die de club straks tekort komt, zal voor forse proble men zorgen. Een eventuele beker finale had de ploeg richting een ticket voor de Europa League kun nen loodsen en dat betekent im mers kassa. Die doelstelling staat nog altijd overeind, maar het moet nu alle maal via de competitie gebeuren. En de vraag is hoe hard deze onge twijfeld mokerslag aan komt in de Kuip. Wie de spelers na afloop zag, kon concluderen dat er sprake was van een rechtse directe. ,,Het is te makkelijk om naar iemand te wij zen'', zei Leroy Fer. „Steven Berg huis weet ook wel wat er fout ging. Ook met tien spelers hadden we die doelpunten niet tegen mogen krij gen. Dit komt heel hard aan. We wilden die beker winnen. Dit is heel teleurstellend.'' Uiteindelijk bleken de doelpun ten van Bryan Linssen, Steven Berghuis en Lutsharel Geertruida, die de 1-0 van Rami Kaib in een 1-3 stand ombogen, niets waard. Net als de gestopte strafschop van Joey Veerman door Nick Marsman, die het buitenkansje van de Friezen wél zelf had veroorzaakt. Marsman keepte omdat Justin Bijlow we derom met een blessure was afge haakt. De doelman zag er bij de 3-3 van Henk Veerman niet heel door tastend uit. ,,Maar ik maak hem geen verwijten, want hij heeft het een tijd lang goed gedaan. Maar hij heeft weleens beter gekeept, dat is duidelijk'', zei Advocaat. Fer denkt dat de 2-3 de doorslag gaf. ,,Toen geloofden ze er opeens weer in'', zei Fer. ,,De 3-3 was een overtreding, volgens mij. Maar we liggen eruit. De knop moet om, al les op de competitie nu.'' Nadal begon sterk. De nummer 2 van de wereld leek op weg naar een overtuigende zege, maar na de tiebreak van de derde set - waarin hij het twee keer met een smash liet afweten - kantelde het duel. Bij 5-5 in de vijfde set leverde de vermoeide Nadal zijn service in. Na ruim vier uur be nutte Tsitsipas, na een break point te hebben overleefd, zijn derde wedstrijdpunt. ,,Ik ben sprakeloos, het is onbeschrijfe lijk'', zei Tsitsipas die het nu op neemt tegen de Rus Daniil Med- vedev, die zijn landgenoot An- drej Roeblev in drie sets de baas was. Dubbelspel Demi Schuurs en de Ameri kaanse Nicole Melichar konden zich niet plaatsen voor de finale van het dubbelspel. Het als vierde geplaatste koppel verloor van het als tweede geplaatste Belgisch-Wit-Russische koppel Elise Mertens en Aryna Saba- lenka: 5-7 4-6. Matwé Middel koop strandde in de kwartfinale van het dubbeltoernooi. De dub- belspecialist en Marcelo Arévalo verloren met 6-3 6-4 van Jamie Murray en Bruno Soares. BADMINTON Nederland heeft gisteren de tweede wedstrijd op het Europees kampioenschap voor gemengde landenteams in Finland gewonnen. In Vantaa was Oranje met 4-1 te sterk voor Engeland. Nederland had op de ope ningsdag nog verloren van Frankrijk. Vandaag volgt het laatste groepsduel met Rusland. De eerste twee landen uit de groep plaatsen zich voor de halve finales. De finale van het EK voor gemengde teams staat voor za terdag op het programma. SKIËN Noorwegen heeft bij de WK in het Italiaanse Cortina d'Ampezzo de parallelslalom voor gemengde landenteams ge wonnen. Het Noorse kwartet bestond uit Thea Louise Stjerne- sund, Sebastian Foss-Solevaag, Kristina Riis-Johannessen en Fa bian Wilkens Solheim. In de fi nale won de Noorse ploeg van het Zweedse team. Het brons was voor Duitsland, dat in de kleine finale titelverdediger Zwitserland versloeg. donderdag 18 februari 2021 Feyenoord stort in na rood Berghuis Heerenveen J Feyenoord Mikos Gouka Heerenveen - Leroy Fer ALMELO VVV heeft voor het eerst sinds 1988 weer de halve finale bereikt van de TOTO KNVB-beker. De Limburgers wonnen na verlenging op be zoek bij NEC: 1-2. Vanwege de onbespeelbaarheid van het eigen veld was NEC uit geweken naar het kunstgras van Heracles in Almelo. De winnende treffer (1-2) viel in de verlenging. Debutant Meritan Shabani, ge huurd van Wolverhampton Wan derers, schoot in de 105ste mi nuut raak. VVV gaat in de halve finales op bezoek bij Vitesse. De Griek Georgios Giakoumakis, in de eredivisie al goed voor 22 doelpunten, opende na 23 minu ten de score: 0-1. Na een klein uur was het weer gelijk via Ran- gelo Janga, die zich knap vrij draaide en raak schoot. Na de 1 1 was Elayis Tavsan met twee schoten nog dreigend namens NEC, aan de andere kant miste vlak voor tijd Vito van Crooy dé kans om het duel met een kop bal te beslissen. In de verlenging was Giakoumakis nu eens niet de doelpuntenmaker, maar de aangever op Shabani: 1-2. GO MELBOURNE Stefanos Tsitsi pas heeft zich ten koste van Rafael Nadal geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. De 22-jarige Griek knokte zich terug uit schier uitzichtloze positie: 3-6 2-6 7-6 6-4 7-5. Het breekpunt in de wedstrijd. Feyenoord-aanvoerder Steven Berghuis krijgt rood tegen Heerenveen. FOTO PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22