I geven tegen Olympiakos Juventus loopt tegen zeperd op 21 'Onze speelstijl ligt Lille niet' brainpo League-finale, onder Peter Bosz twee jaar eerder. Door meerdere rondes te overle ven, kan Ajax de routine en daar mee ook de kwaliteit en het prijs kaartje van spelers als Jurriën Tim ber, Ryan Gravenberch, Devyne Rensch, Mohammed Kudus en An tony opkrikken. De Europa League is het toernooi waarin Ajax flink kan zaaien, om bijvoorbeeld ko mend seizoen in het miljardenbal te oogsten. Na de topper tegen PSV erkende Ten Hag vorige maand dat zo'n top wedstrijd qua bagage evenveel op levert als tien minder intense ere divisieduels. Gravenberch had voor het eerst kramp. Bosz benadrukte ook meerdere malen dat het spelen van topwedstrijden voor club en land de ontwikkeling van veel jonge talenten in een stroomver snelling brengt. Wie ambitieus is, heeft een repu tatie hoog te houden. Dan mag Ajax de titel wel tot topprioriteit bom barderen, een uitschakeling tegen Lille betekent een nieuwe deuk in het imago dat de voorbije weken al flinke krassen opliep. Dat hoeft niet te betekenen dat Ajax geen trek pleister meer vormt. Wel zijn de meeste spelers niet in Amsterdam neergestreken of gebleven om structureel te sneuvelen bij de laat ste 32 van de Europa League. Draai je het om, dan zie je het be lang van overleven nog beter. Ge raakt Ajax, dat door bookmakers als EUROPALEAGUE Programma zesde kanshebber wordt inge schaald tot in de eindfase, dan geeft de club wederom een sterke blijk van haar potentie, hetgeen basis spelers, doelwitten en zelfs trainer een zetje kan geven om op jacht te gaan naar nieuwe succescampag nes. Achtergrond De centen die de komende maan den te verdienen vallen, vormen niet echt een drijfveer. Ter vergelij king: overwinteren in de Europa League levert vijf ton op, waar Ajax voor de achtste finale van de Cham pions League nog eens 9,5 miljoen zou toucheren. Toch speelt op de achtergrond iets anders mee. Als in 2024 de Eu- TEN HAG ropese toernooien opnieuw wor den ingericht en Champions League-deelnemers ongeveer het dubbele aan startgelden- en pre mies kunnen verwachten, kan Ajax niet langer teren op de coëfficiën ten die de club in 2017 en 2019 bin- nenhengelde. Of de UEFA dan naar de landen of clubranking kijkt, voor Ajax is het zaak om zoveel mogelijk punten te sprokkelen om zich straks überhaupt nog met de crème de la crème van Europa te kunnen meten. Om te beginnen vanavond. Juve keek al na één minuut tte- gen een achterstand aan. De on zichtbare Cristiano Ronaldo kon zijn ploeg ook niet over het dode punt helpen. Opvallende statis tiek is dat Ronaldo nu in dertien CL-duels tegen Portugese tegen standers pas twee doelpunten maakte. Terwijl hij in het miljar denbal topscorer is met liefst 134 goals. De nederlaag gisteren past bij het seizoen van Juve in de Serie A. Daarin lijkt een nieuwe titel ver weg. Matthijs de Ligt speelde gisteren de hele wedstrijd bij Ju- ventus. Vorig seizoen sneuvelde Juve in de achtste finales nog te gen het Olympique Lyon van Memphis Depay. In het andere CL-duel gister avond won een effectief Borussia Dortmund bij Sevilla: 2-3. Bij de Duitsers scoorde het fenomeen Haaland twee keer, invaller Luuk de Jong bepaalde vlak voor tijd de eindstand op 2-3. CHAMPIONS LEAGUE Uitslagen Programma les van de Europa League meteen laat starten. ,,Hij is fit en kan dus be ginnen, maar we moeten niet ver geten dat hij er zes, zeven weken uit is geweest", aldus de coach. ,,Iedereen heeft kunnen zien wat Mario voor de winterstop bij ons heeft gebracht. Hij is ontzettend compleet en kan ons elftal beter Zowel aan de bal als bij het druk zetten, het loopwerk, is hij belangrijk voor ons verbinden. Zowel aan de bal als bij het druk zetten, het loopwerk en alle andere arbeid is hij ontzettend belangrijk voor ons." Verstommen Schmidt wil zo snel mogelijk de hoek verlaten waar de klappen val len. Hij weet dat een aansprekend vervolg in de Europa League de kri tiek op de nog wisselvallige Duitse lente in Eindhoven zal doen ver stommen. ,,Ik ben een slechte verliezer. Mijn hele leven al geweest", gaf hij gisteravond aan in reactie op vragen over zijn verbale uitingen in de loop van dit seizoen. De afgelopen maanden klaagde de coach meer malen over de arbitrage. ,,Als ik vind dat mijn team niet op de juiste manier wordt bejegend, dan geef ik aan wat ik ervan vind. Anderen mo gen dat uiteraard ook, als het resul taat niet goed is'', zei de Duitse coach. Zelf kijkt Schmidt verder dan de uitslagen alleen en daarom vond Schmidt afgelopen weekend na het 2-2 gelijkspel bij ADO Den Haag dat zijn team prima had gespeeld. Hij verwacht dat PSV vanavond en vol gende week tegen de Grieken 'twee topdagen' nodig heeft om door te komen. ,,Maar dat geldt ook voor hen", gaf hij aan. ,,Het is een geroutineerd team dat zowel met een aanval lende als defensieve speelstijl goed uit de voeten kan." donderdag 18 februari 2021 GO VANAVOND 21.00 UUR OP TV RTL7 EN ESPN 2 LAATSTE32 Vandaag 18.55 uur Olympiakos - PSV 18.55 uur Young Boys - Bayer Lev. 18.55 uur Rode Ster B. - AC Milan 18.55 uur Dinamo Kiev - Club Brugge 18.55 uur Real Sociedad - ManUnited 18.55 uur Sporting Braga - AS Roma 18.55 uur Slavia Praag - Leicester C. 18.55 uur Wolfsberger - Tottenham H. 18.55 uur Krasnodar - Din. Zagreb 21.00 uur Lille - Ajax 21.00 uur Antwerp - Rangers 21.00 uur Benfica - Arsenal 21.00 uur Granada - Napoli 21.00 uur Mac. Tel Aviv - Sjachtar D. 21.00 uur Molde FK - Hoffenheim 21.00 uur RB Salzburg - Villarreal Returns op donderdag 25 februari Lille bleef al zeshonderd offi ciële minuten zonder tegen- goal. Ajax-coach Erik ten Hag: ,,Zij zijn defensief nog sterker geworden en in de omschake ling nog gevaarlijker. Maar onze speelstijl ligt hen niet'', doelt Ten Hag op het aanvals plan van Ajax, waarmee Lille vorig seizoen werd verslagen. Ajax mist naast Andre Onana en Ryan Gravenberch (ge schorst) de geblesseerde Noussair Mazraoui. Sébastien Haller is niet speelgerechtigd. FC Porto klopte gisteravond op eigen veld Juventus met 2 1. ANP Rotterdam ACHTSTE FINALES Gisteren FC Porto - Juventus 2-1 Sevilla - Bor. Dortmund Dinsdag FC Barcelona - Paris SG 2-3 1-4 RB Leipzig - Liverpool 0-2 Dinsdag 23 februari 21.00 uur Atlético Madrid - Chelsea 21.00 uur Lazio - Bayern München Woensdag 24 februari 21.00 uur Atalanta - Real Madrid 21.00 uur Mönchengladb. - ManCity Returns op 9, 10, 16 en 17 maart - Coach Schmidt over Götze Mario Götze is na blessureleed weer terug bij PSV voor het duel tegen Olympiakos. foto pro shots ZlNDHOVl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21