Mario Götze moet PSV zetje 20 All r Kort v 'Barney' heeft zijn tourkaart Raymond van Barneveld (53, foto) en Niels Zonneveld hebben zich tijdens de Qualify ing School van de PDC verzekerd van een tourkaart. Daarvoor was een plaats bij de be ste acht nodig. Dat lukte beiden, waarna in een onderlinge confrontatie Zonneveld met 6-5 won. Dartsicoon Taylor was één van de eersten die 'Barney' feliciteerde. ,,Goed ge daan vriend, veel geluk bij je rentree op de PDC Tour. Briljant'', aldus Taylor op Twitter. Huntelaar langer aan de kant Het aantrekken van Klaas-Jan Huntelaar heeft Schalke 04 tot nu toe weinig opgele verd. De Nederlandse aanvaller kwam half januari over van Ajax, maar speelde sinds dien slechts tien minuten voor de club uit Gelsenkirchen. Schalke 04 meldde gisteren dat de 37-jarige Huntelaar voorlopig niet be schikbaar is. „Vanwege een spierblessure zal Klaas-Jan Huntelaar voorlopig een individu eel trainingsprogramma afwerken'', meldde de club, die laatste staat in de Bundesliga met negen punten. Nederlands record voor Bol Femke Bol (20, foto) heeft opnieuw het Ne derlands record op de 400 meter aange scherpt. Bij de indoorwedstrijden om de Copernicus Cup in het Poolse Torün snelde Bol naar een winnende tijd van 50,66. Lieke Klaver werd derde in 51,92. De Amersfoortse had anderhalve week geleden in Metz haar eigen record op de 400 meter al aange scherpt tot 50,81. Slechts twee atletes waren tot nu toe sneller dit jaar. Oranje naar volgende ronde De Nederlandse waterpoloërs hebben zich op het olympisch kwalificatietoernooi ge plaatst voor de kwartfinales. De formatie van bondscoach Harry van der Meer speelde in Rotterdam gelijk tegen Frankrijk, 11-11. Dat was voldoende om bij de beste vier in de groep te eindigen. Bij het ingaan van het laatste kwart stond Oranje nog vier doel punten achter. Quote van de dag 'Ik speel niet altijd goed. Maar ik verstop me nooit. Ik wil alles voor deze club geven' De Groot voltooit trilogie Club mist 'sensatie' Noa Lang Ajax sprak van een tussenjaar, bombardeerde de titel tot hoofddoel en mist vanavond tegen Lille ook nog eens vier sleutelspelers. Toch zal een nieuwe Europese deceptie haaks staan op de ambities. Waarom de Europa League veel belangrijker is dan Ajax wil toegeven. ,,Het kampioenschap is het doel", was het veelzeggende antwoord van Edwin van der Sar toen hij rond de feestdagen werd gevraagd naar de Europese doelstelling. Eerder deze maand zei de algemeen direc teur dat de absentie van André Onana en Sébastien Haller geen re den was om aan de Europese ambi ties te tornen. ,,Maar we moeten ook niet doen alsof we tegen de nummer negen van Frankrijk spe len." Marc Overmars sprak eerder in tern al van een tussenjaar. ,,In plaats van één of twee stapjes vooruit, hebben we even op de rem moeten trappen." De reden? De corona-uit braak levert Ajax tientallen milj oe nen minder omzet op. Crisis of niet, de technisch directeur pompte een recordbedrag van ruim 60 mil joen euro in Ajax. De Amsterdamse bluf is goed beschouwd alleen in woord getemperd bij de directie die zo graag wil aanhaken bij de Euro pese elite. Daar kwam vorig jaar niks van te recht. Getafe beukte Ajax in fe bruari haast letterlijk uit de Europa League. Een dergelijk scenario be hoort opnieuw tot de mogelijkhe den, ook omdat Ajax tegen het ont ketende Lille een wereldkeeper, de beste rechtsback, het grootste ta lent en de duurste spits mist. Dat scheelt nogal. Dat neemt alleen niet weg dat een nieuwe, voortijdige eliminatie Ajax nog verder terugwerpt in de plannen. Een succesvol vervolg duwt de Nederlandse alleenheerser veel sneller in de gewenste slip stream van Europese giganten. Ervaring Bij Ajax kunnen ze dat weten. Spe lers als Matthijs de Ligt, Hakim Ziy- ech, Donny van de Beek, Frenkie de Jong en David Neres hadden tijdens de prachtserie van 2019 al de erva ring van het spelen van een Europa PSV ging eind december de winter stop in met slechts een punt achter stand op Ajax en de wetenschap dat een vervolg in het bekertoernooi en de Europa League lonkte. Vijf over winningen op rij en totale rust op de transfermarkt zorgden voor on geveer de meest rustige kerstbreak aller tijden. Niet dat PSV in een keer voor iedereen titelfavoriet was, maar de algemene opinie was dat de strijd met Ajax tot ver in april of mei zou duren. En misschien kon PSV-coach Schmidt dit seizoen verrassen met zijn team. Twee maanden later zijn de Eindhovena- ren nog net geen aangeschoten wild en op zoek naar het ritme van de winst. Negen verliespunten meer dan Ajax en een pijnlijke be keruitschakeling is de beroerde tus senbalans na 'Super januari' en het eerste deel van 'Super februari'. Via een aansprekende prestatie in Eu ropees verband hoopt PSV van avond het goede gevoel weer in de benen te krijgen. Zorgeloze periode De terugkeer van Mario Götze kan de Eindhovenaren een zetje in de goede richting geven en bij PSV wordt gehoopt dat het een eerste stap richting een zorgelozere peri ode is. 'Super Mario' keek de afgelopen weken toe met een liesblessure, maar stapte gistermorgen met zijn teamgenoten de vertrekhal van Eindhoven Airport binnen. Bij de vlucht naar Athene zag hij Cody Gakpo (nog net niet hersteld van een enkelblessure) en Mohamed Ihattaren (ziek) nog niet om zich heen. Vanavond kan Götze waarschijn lijk weer spelen tegen Olympiakos, maar het is nog twijfelachtig of trai ner Roger Schmidt hem in de eerste ontmoeting van de zestiende fina- donderdag 18 februari 2021 DARTS VOETBAL ATLETIEK WATERPOLO - PSG-spits Kylian Mbappé na zijn hatttrick tegen Barcelona TENNIS Rolstoelten nisster Diede de Groot (24, foto) heeft voor de derde keer de Aus tralian Open gewonnen. De nummer 1 van de wereld was in de fi nale de Ja panse Yui Ka- miji, de mon diale nummer 2, met 6-3 6 7 7-6 de baas. Voor De Groot is het haar negende grandslamti- tel in het enkelspel. VOETBAL Club Brugge mist vandaag Noa Lang (21, foto) in het EL-uitduel bij Dinamo Kiev. De Belgische club meldt niet waarom Lang in Bel gië achter blijft. Dinsdag werd bekend dat Stefano Denswil, Hans Vanaken, Matej Mitro- vic, trainer Philippe Cle ment en zijn assistenten door corona ontbreken. ACCOR LIVE LIKflESS W Nieuwe miskleun zou Ajax achteruit werpen Johan Inan Rotterdam/Lille Ajax trainde gisteravond in het stadion van Lille. foto anp PSV zat twee maanden geleden in het ritme van de winst. Met Mario Götze weer aan boord hoopt Roger Schmidt zijn ploeg vanavond in Griekenland op nieuw naar winst te dirigeren. Rik Elfrink Eindhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20