JOL Aisha Musse, aanstormend supermodel Middelbare scholen willen ruimtes huren en sneltesten inzetten Feyenoord stort in na rood Berghuis Walcheren Veenendaalse gaat alleen met hoofddoek op de cover P7 Die oproep doet de VO-raad, de vertegenwoordiger van middelbare schoolbesturen, aan de vooravond van een hernieuwd OMT-advies over hoe het verder moet met het voortgezet onderwijs. Dinsdag be slist het kabinet over een eventuele heropening op 1 maart. Sinds half december volgen de leer lingen thuis onlinelessen. Alleen examenkandidaten, kwetsbare leerlingen en scholieren met prak tijkvakken mogen nu naar school. Schoolleiders zien hun leerlingen afglijden. ,,Ze zitten straks al tien weken thuis. Ze zijn er klaar mee, er zijn veel zorgen over het mentale wel bevinden. Het kabinet kijkt nu naar wat er nog kan op school. Wij vin den dat er een andere vraag gesteld moet worden: Wat is ervoor nodig om de scholen te openen?'', zegt voorzitter Paul Rosenmöller. Vorige maand verplichtte het ka binet weer 1,5 meter afstand tussen de leerlingen. Niet ideaal, erkent Rosenmöller, want sommige exa menklassen volgen nu verspreid over drie lokalen lessen. Maar wat moet dat moet. ,,Als scholen niet genoeg ruimte hebben, kunnen ze zich de vraag stellen hoe ze het wél kunnen regelen. Ze kunnen extern zalen huren, er staat zoveel leeg.'' Theaters, bioscopen, hotels; er zijn al middelbare scholen die hun leer lingen buiten de school lesgeven. De VO-raad vindt dat het kabinet daarvoor geld moet vrijmaken. Er zijn veel zorgen over het mentale welbevinden van de leerlingen Al kan de 1,5 meter mogelijk wor den aangepast met het gebruik van snel- of thuistesten, denkt Rosen- möller. Tientallen middelbare scholen experimenteren nu met sneltesten. Zodra er een corona-uit braak is, wordt een hele groep om de besmette persoon getest. ,,Zo kunnen scholen oplaaiende brand jes snel uittrappen.'' Met thuistesten kunnen leerlin gen misschien zelfs vaker dan één keer per week naar school. Dat zou betekenen dat ze voor elk bezoek een negatieve test moeten tonen. ,,Scholen staan daarvoor open'', weet Rosenmöller, die denkt dat jongeren het er ook voor over heb ben. De VO-raad pleit verder voor voorrang voor oudere en kwetsbare docenten bij het vaccineren. BEKERVOETBAL Heerenveen in halve finale »P22 donderdag 18 februari 2021 Nieuwsmedia FOTO MARCELLE DAVIDSE VO-raad: per 1 maart les in theater of hotel Middelbare scholen willen hun leerlingen vanaf 1 maart weer minstens één keer per week in de klas hebben. De tieners staan mentaal zó onder druk dat de scholen ervoor pleiten met snel testen of gehuurde ruimtes, zoals theaterzalen of hotels, hun leerlingen tóch te ontvangen. Ellen van Gaalen Utrecht Paul Rosenmöller, VO-raad Vanuit het westen regen pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1