5 Blijf binnen Yes! Dat was het eerste wat Merel Siere, projectmanager/eigenaar van bootcampclub We Are Fit, dacht toen ze van het einde van de avondklok hoorde. ,,Ik was echt opgelucht. Niet alleen omdat het leven in de avonduren nu weer ietsje makkelijker wordt, maar ook omdat het recht zegeviert. Ik vond deze maatregel vanaf het begin echt te ver gaan.'' De avondklok gaf Siere vaak een jachtig gevoel. ,,Toen ik laatst even wat ging eten bij een vriendin die wat verder weg woont, moest ik steeds op de klok kijken. Zo van: ik moet wel vóór 20.15 in de auto zitten, anders ben ik niet op tijd thuis. Die haast zit me dan echt achterna, terwijl zo'n etentje ont spannen hoort te zijn.'' Ze moest de afgelopen tijd flink improviseren met haar bedrijf dat in het park work-outs geeft. ,,Nor- maal zijn er tussen 20.00 en 21.00 uur trainingen, maar die moest ik vervroegen. Dat bleek nog best las tig. Veel mensen zijn vroeg in de avond aan het eten of bezig met hun kinderen.'' Het ergste van alles vindt Siere 'de beklemmende emotie' dat de overheid diep in het privéleven ingrijpt. ,,Als je kritisch bent over de coronaregels word je al snel als 'wappie' weggezet, maar ik vind het juist heel logisch dat we vra gen stellen bij alle ingrijpende dingen die de overheid doet. Bij voorbeeld: waarom is zo'n avond- klok nodig? Juist na negenen is het altijd superstil op straat.'' Ook Nick Dijkstra, verenigings manager bij de Utrechtse voetbal club Kampong, zou in persoonlijk én zakelijk opzicht blij zijn als de avondklok voorbij is. ,,Ik schaatste het afgelopen weekend nog laat bij vrienden in de wijk op natuurijs en het was zo gezellig dat ik de avondklok bijna vergeten was. Ik moest snel in mijn auto springen om nog op tijd thuis te zijn.'' Boete Voor jurist Nick Voorbach van de site Verkeersboete.nl verandert er na alle juridische commotie niet veel. Hij is een van die Nederlan ders die de avondklok de afgelo pen tijd openlijk aan de laars lap ten. ,,Ik heb me er vanaf het begin tegen verzet. Het kabinet heeft nooit duidelijk kunnen maken waarom het nodig was én het grijpt diep in op onze bewegings vrijheid. Hoezo is het riskant als ik 's avonds in m'n eentje in mijn auto naar huis rijd? Rutte neemt keer op keer coronamaatregelen die ernstig beperkend zijn voor onze grondrechten en dat allemaal met het idee van: ik zie wel waar het schip juridisch strandt.'' Voorbach hoopte er de afgelo pen weken een beetje op dat hij een avondklokboete zou krijgen. ,,Zoals de meeste advocaten met een drukke praktijk ben ik vaak 's avonds laat nog op kantoor, en ook nu reed ik vaak na negenen Het kabinet heeft nooit duidelijk kunnen maken waarom de avondklok nodig was nog naar huis. Ik ben alleen nooit aangehouden en dat is best jam mer, want ik had al een heel ver haal klaar.'' Manon Julicher, universitair rechtsdocent aan de Universiteit Utrecht, die eerder een kritisch opinieverhaal over de avondklok schreef, was wel verrast over de stelligheid van het vonnis van de Haagse rechter. ,,Ik stelde eerder al dat de wettelijke basis voor de avondklok 'twijfelachtig' was, maar de rechter gaat verder. Die zegt dat de speciale noodwet die door het kabinet is ingezet in het geheel niet gebruikt had mogen worden.'' Arts/microbioloog en OMT-lid Marc Bonten staat nog altijd achter de maatregel die het hof voorlopig dus ook handhaaft. ,,Onze inzet als OMT is altijd duidelijk geweest. Alles wat we kunnen doen om een derde coronagolf te voorkomen, moeten we doen.'' IMAX woensdag 17 februari 2021 'Je wordt snel als wappie weggezet' Het nieuws dat de avondklok mogelijk op de helling ging, hield gisteren heel Nederland in de ban. Hoewel het hof gisteravond besloot hem voorlopig in stand te houden, hopen sommige Nederlanders dat hij deze week alsnog wordt afgeschaft. Eefje Oomen Rotterdam - Nick Voorbach, jurist SB IÏ56-«I>LS§TW76

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 5