Nieuwbouwprojecten appartementen moeten wijken voor plan Sasse Poort Zeeuws-Vlaamse leerlingen vaker naar Belgische scholen 7 WEBSHOP CLINGE JESSICA VERKOOPT TWEEDEHANDSKLEDING VANUIT DE EETKAMER Stapels kleding van Gucci tot Zeeman en zo goed als nieuw: je kunt Jessica T'Kindt uit Clinge er niet gelukkiger mee maken. Ze runt sinds deze maand de online webshop Zazoel in tweedehandskleding. ,,We offeren er de eetkamer voor op." ooie merkkleding waar kinderen snel I weer uitgroeien, miskopen die je in 1 de uitverkoop hebt gedaan of een mooi kledingstuk dat gewoon niet staat en waar het prijskaartje soms nog aanhangt. Wat doe je ermee? Wie iemand anders gelukkig wil maken met tweedehandskleding én er zelf nog iets aan wil verdienen, kan bij webshop Zazoel van Jessica T'Kindt uit Clinge terecht. Jessica speurde zelf al graag on line naar tweedehandskleding, met name voor haar tweeling van vijfjaar oud: het is milieuvriende lijker dan nieuwe kleding kopen en vaak is kinderkleding maar één seizoen gedragen. De zus van Jes sica uit het Belgische Dender- monde begon drie jaar geleden met Zazoel. Ze had de webwinkel van iemand overgenomen en het concept sprak Jessica aan: mensen kunnen kleding per post opsturen of zelf brengen. De kleding wordt voor hen gefotografeerd, geprijsd, online gezet en ze krijgen zestig procent van de opbrengst. ,,Dat wil ik ook, dacht ik meteen", zegt J es- sica. Toen de zus van Jessica er begin dit jaar mee stopte, twijfelde ze geen moment om de zaak over te nemen. ,,Wat doe je anders met kleren die je niet draagt? Dit is een gat in de markt, hoop ik." Zazoel begon met kinderkleding maar sinds de overname door Jessica wordt er ook kleding voor dames en heren aangeboden. Naamsbekendheid Jessica nam 114 bestaande klanten van haar zus mee naar Clinge en dus ook de bijbehorende kilo's aan kleding. Het merendeel van de klanten is nog Belgisch, de naams bekendheid in Zeeuws-Vlaande- ren moet nog groeien. „Inmiddels Wat doe je anders met kleding die je niet draagt? Ik hoop dat dit een gat in de markt is zijn er 122 klanten." Jessica werkt vanuit huis en offert er de eetka mer voor op. Die wordt komende tijd verbouwd tot kantoor en staat al tjokvol met dozen kleding. ,,Ik heb er een dagtaak aan, ik zet alles zo snel mogelijk online en doe be- stellingen de dag nadien op de post." Na het uitzoeken en fotografe ren, bergt Jessica alles weer netjes op. ,,Elke verkoper heeft zijn eigen doos en elke doos heeft een num mer. Ik weet nu ongeveer waar al les staat, maar we zijn nog op zoek naar een goed opbergsysteem", lacht ze. Hedendaags Ondertussen gaat het brengen en versturen van kleding gewoon door. Elk stuk wordt nauwkeurig bekeken en niet alles voldoet: ,,Al- les controleer ik op vlekken of gaatjes. De kleding moet ook net- jes gewassen en gestreken zijn." En hedendaags: kleren uit de jaren stillekes zijn niet op de website te vinden. Allerlei merken komen voorbij, van Gucci, Hugo Boss en Guess tot C&A en Zeeman. Kleding wordt voor een periode van zes maanden te koop aangebo den. Als de stukken daarna niet verkocht zijn, kan de verkoper die terug ophalen of via Zazoel aan een goed doel schenken. Opge stuurde kleding die niet voldoet, kan ook gedoneerd worden. ,,Zo helpen we ook andere mensen." De webshop, evenals alle spelre gels en voorwaarden zijn te vin den op zazoel.be. De twee projecten die B en W op dit moment afwijzen, zijn de nieuwbouw van dertien apparte menten op de plek van de vroegere garage Bode aan de Paul Kruger- dreef en van achttien appartemen ten in het voormalige Rabobank- kantoor aan de Westkade. Joris Jan sen uit Axel, ontwikkelaar van plan 'garage Bode', zegt 'zeer verrast' te zijn. ,,Alle seinen leken op groen te staan." Senioren ,,Voor Sas van Gent is het van groot belang dat het plan Sasse Poort slaagt", licht wethouder Frank van Hulle toe. ,,De vraag is ook hoeveel nieuwbouw een kern kan hebben, zeker als de plannen zijn gericht op dezelfde doelgroep, met name seni oren." De woningbouw in het kader van het plan Sasse Poort betreft vooral sociale huur, ter vervanging van huizen in de Sasse Witte Wijk, en 'slechts' tien a twaalf koopapparte menten. De vraag naar apparte menten is volgens ontwikkelaar Jansen groter. ,,We hebben al ruim twintig concrete inschrijvers." Jansen hoopte eind dit jaar, begin 2022 met zijn project 'garage Bode' te beginnen, waarmee Sasse Poort concurrentie zou worden aange daan. De supermarkten verkassen immers op z'n vroegst volgend jaar, waarna de winkellocaties pas voor woningbouw vrijkomen. Van Hulle houdt de deur nog wel op een kier. Hij wil in overleg met de ontwikkelaars over 'een iets an dere invulling' van hun plannen. TERNEUZEN Het aantal Zeeuws-Vlaamse leerlingen dat scholen in België bezoekt, blijft stijgen. Dit blijkt uit het jaarverslag 2019-2020 van het Regionaal Bureau Leerlingza ken (RBL) Zeeuws-Vlaande- ren. In het schooljaar 2016-2017 ging het om ruim 1250 leerlin gen; dat is negen procent van alle Zeeuws-Vlaamse leer plichtigen. Afgelopen school jaar was het absolute aantal gestegen tot ruim 1370 en pro centueel tot 10,4 procent. In de gemeente Sluis ligt het per centage het hoogst, op 15,9 procent, gevolgd door Hulst (11,6 procent) en Terneuzen (7,8 procent). Onderzoek is niet gedaan naar deze ontwik keling. RBL-coördinator Pieter Bervoets noemt als mogelijke verklaring: ,,De laatste jaren zijn in Zeeuws-Vlaanderen meer Belgen komen wonen. Zij kiezen toch voor een school in België die hen bekend is." Het aantal leerlingen dat in België onderwijs volgt, is dit schooljaar 2020-2021 vrijwel gestabiliseerd. Omdat het aan tal kinderen in Zeeuws-Vlaan- deren daalt, is er alsnog sprake van een procentuele stijging. woensdag 17 februari 2021 VL Van Guess en Hugo Boss tot Zeeman Sophie Stockman Clinge -Jessica T'Kindt In Sas van Gent mogen twee nieuwbouwprojecten met samen éénendertig apparte menten voorlopig niet doorgaan. Het Terneuzense college geeft voorrang aan het plan Sasse Poort, waarbij de twee super markten uit het centrum ver dwijnen en woningen komen op de vrijgevallen winkellocaties. Harmen van der Werf Sas van Gent Jessica T'Kindt van webwinkel Zazoel met binnengebrachte tweedehands kleding. De eetkamer wordt verbouwd tot kantoor en opslag ruimte. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51