Levi: ommetje naar oma verder zonder ma Noël Signeersessie zónder praatje met fans voor Frank Westerman 4 Wie nog een plekje wil, moet lang zoeken of nog langer wachten Cornelleke Blok Vlissingen Stallinghouder Jaco Kieviet uit Bruinisse krijgt ieder jaar dertig a veertig nieuwe aanmeldingen van mensen die hun camper willen stallen in zijn tuinbouwkas. ,,We groeien elk jaar. Komende winter zitten we aan onze maximale capa citeit, maar we zouden liever meer campers willen stallen. We merken aan het aantal aanvragen dat het moeilijk is om een plekje te vinden. Dat komt vooral doordat er steeds meer campers worden verkocht." Populairder door corona De afgelopen tien jaar is het aantal campers in Nederland met zeven tig procent gegroeid, meldt de NKC, de vereniging voor camperei genaren. In coronatijd is het kam peren met camper en caravan alleen maar populairder geworden. Vol gens de branchevereniging Kam peer Caravanindustrie was 2020 een topjaar in de verkoop van kam- peervoertuigen. Dat zorgt voor drukte in de stallingen. Landelijk ziet meer dan de helft van de cam pereigenaren het drukker worden in hun stalling, blijkt uit een en quête van de NKC onder ruim achtduizend mensen. Een derde van de eigenaren had grote moeite om een stalling te vinden. Er staan vijf a tien mensen op de wachtlijst ,,Een vliegreis is niet mogelijk. Als mensen op vakantie gaan, dan recreëren ze in het binnenland. En ze kiezen vaker voor een reis met de camper of caravan", signaleert Ko Janse van Caravanstalling Midden Zeeland. Hij heeft een stalling met drie locaties in de omgeving van Arnemuiden. Janse merkt dat er door de coronacrisis meer vraag is naar stallingsplaatsen. Zijn binnen- stallingen staan de laatste twee jaar continu vol. „Mensen die een plaats hebben, blijven staan. Er zijn wei nig opzeggingen. Er staan vijfa tien mensen op de wachtlijst voor de binnenstalling. We hebben op dit moment alleen in de buitenstalling nog wat plaatsen." Campers soms geweerd Siewert Gorter van caravanstalling de Wolfhoek in Heinkenszand wordt wekelijks gebeld door men sen die hun caravan of camper wil len stallen. Hij moet standaard nee verkopen, omdat zijn stalling hele- maal vol staat. ,,Je merkt duidelijk dat het bezit van campers en cara vans toeneemt." Gorter verkoopt ook nieuwe en gebruikte caravans. ,,Voorheen hadden we gemiddeld 80 a 90 caravans te koop staan. Nu zijn dat er vijftien." Campereigenaren moeten meer moeite doen voor een stalling dan caravaneigenaren, weet Gorter. ,,Sommige stallinghouders laten geen campers toe, want die zijn brandgevaarlijker. Er zit meer elek tronica in, en sommige camperei genaren knutselen zelf aan hun voertuig. Bovendien hebben cam pereigenaren hun kampeermiddel vaker nodig dan caravaneigenaren. Daar zit niet iedere stallinghouder op te wachten." Onlangs verscheen zijn nieuwe boek De Kosmische Komedie, over de menselijke fascinatie voor het uni versum. In De Koperen Tuin ver telde Westerman ondanks het ont breken van veel toeschouwers, en thousiast over de meest uiteenlo pende zaken betreffende zijn boek. Van zijn ontmoetingen met be- roemde Russische ruimtevaarders tot de sterrenwacht in Westerbork met zijn majestueuze schotelan tennes, die het middelpunt vormen van het boek. ,,Je hoort het, Frank had hier een prachtige lezing kun nen houden'', zei eigenaar Anthoni Fierloos van De Koperen Tuin. ,,Ik hoop dat we dat later alsnog een keer kunnen doen.'' Favoriete boekwinkels Fierloos kreeg maandag een tele foontje van Westerman. De schrij ver vertelde dag hij de volgende dag graag wilde langskomen in Goes. Westerman wil ondanks de coro namaatregelen toch graag op wat plekken signeren en pikt als het ware de krenten uit de pap, zijn fa voriete boekwinkels. De auteur, be kend van onder meer het veelge prezen boek De Graanrepubliek, en Fierloos hebben al een lange ge- schiedenis met elkaar. De schrijver was al meerdere malen in De Kope ren Tuin en Het Paard van Troje, de twee winkels van de boekhande laar. ,,Wat ik zo mooi vind aan An- thoni is dat hij niet alleen boeken verkoopt, maar ook een echte lief hebber is'', zei Westerman. De schrijver voorzag een aantal boeken van een persoonlijke bood schap, voor mensen die zich vooraf hadden gemeld bij de boekwinkel. Wie één van de andere gesigneerde exemplaren wil bemachtigen, kan nog terecht bij De Koperen Tuin. Voor Fierloos had het bezoek van Westerman absoluut meerwaarde. ,,Je kunt natuurlijk ook gewoon een aantal gesigneerde boeken laten be zorgen'', zei hij. ,,Maar ik vind het juist leuk dat Frank ze echt hier in de winkel signeert.'' Westerman was gisteren ook nog in De Druk kerij in Middelburg. De 12-jarige Vlissinger Levi loopt tijdens de voorjaarsvakantie naar zijn oma in Vught. Om zijn groot moeder weer eens te zien en om sportief bezig te zijn. Moeder Noël bedacht dat het wel aardig zou zijn om een goed doel aan zo'n om metje van 166 kilometer te han gen. In overleg kozen moeder en zoon voor het Nationaal Oude- renfonds: ,,Dat fonds zorgt ervoor dat eenzame, oudere mensen aan dacht krijgen en een beetje wor den verwend. Mijn oma is nog heel vief en kan nog bij mensen op bezoek. Veel andere ouderen kunnen dat echter niet." Moeder geveld Levi en Noël zouden zeven dagen lang elke dag twintig tot dertig ki lometer lopen om binnen een week bij oma te zijn. Alleen code rood kon hen tegenhouden, meldde Noël. Als getraind wande laar ging zij ervan uit de tocht zonder al te grote problemen te volbrengen. Maar zondagmiddag werd ze geveld door een blessure. ,,Hielspoor vermoed ik. Het is zo pijnlijk dat doorlopen echt niet gaat. Maar Levi liet direct weten dat hij niet wilde stoppen." Die zondagmiddag nam vader Tom de rol van zijn vrouw over. En ook maandag liep pa samen met Levi. Gisteren nam tekst schrijver Erica van Strien de rol van Tom over. Een verslaggever van Omroep Brabant zou ook nog een eindje meelopen, wist Noël, die de rest van de week de 'bezem wagen' bestuurt. ,,Kan ik onder weg nog eens iets lekkers of nut tigs brengen." Levi vindt het wel 'leuk en ge zellig' dat mensen hem vergezel len bij zijn tocht na het wegvallen van zijn moeder als wandel maatje. Maar ook alleen zou hij verder gaan: opgeven is geen op tie. Niet alleen omdat hij zich dat heeft voorgenomen, maar ook omdat oma het verwacht en het Jeugdjournaal vandaag een stukje met hem optrekt. En dan is het goede doel er natuurlijk ook nog. Levi tekende vooraf voor een Hielspoor vermoed ik. Het is zo pijnlijk dat doorlopen echt niet gaat opbrengst van vijfhonderd euro, maar bij het begin van de tocht had hij al het driedubbele bij el kaar. Ruim 2000euro Intussen is ook de kaap van twee duizend euro gepasseerd - gister middag was er 2345 euro binnen via https://acties.ouderenfonds.nl/ actie/levi-weterings - en adel ver plicht. ,,Ik noem maar geen nieuw streefbedrag, maar hoop gewoon dat er nog flink wat geld bij komt tot het eind van de week", zei Levi gisterochtend voor vertrek uit Woensdrecht monter. Dat-ie het haalt, is voor hem geen vraag: ,,Ik heb een beetje stijve kuiten, maar na vijf minuten lopen, voel ik daar niks meer van." woensdag 17 februari 2021 Stallingen caravans overvol Eigenaren van campers en cara vans moeten in Zeeland lang zoeken naar een stalling voor hun kampeervoertuig. Veel lood sen staan stampvol. -Ko Janse, stallingeigenaar Onder normale omstandigheden had er waarschijnlijk een lange rij met mensen voor zijn tafeltje gestaan, maar een praatje maken met zijn fans zat er van wege corona gisteren niet in voor Frank Westerman. De be kende auteur kwam desondanks naar boekhandel De Koperen Tuin in Goes voor een signeer sessie. Rob Paardekam Goes Moeder Noël Kleijne moest het ommetje naar oma na ander halve dag staken. Maar Levi Weterings gaat er vanuit dat hij de wandeling van Vlissingen naar Vught vrijdagavond heeft voltooid. René Hoonhorst Woensdrecht -Noël Kleijne, moeder van Levi Schrijver Frank Westerman signeerde gisteren een grote stapel boeken in De Koperen Tuin in Goes. FOTO MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36