s? Nood breekt niet elke wet Belastingaanslag ploft weer op de mat Zussen laten hun mannen thuis en gaan samen weg Man verstopt 18 zakjes cocaïne in onderbroek Vegetariër 2 TOCH OP VAKANTIE IN ZEELAND woensdag 17 februari 2021 Commentaar De rechter heeft kabinet en Tweede Kamer duidelijk ge maakt dat zelfs tijdens een pandemie het inperken van de rechten van burgers aan wetten en regels gebonden is. De rechter ging, uiteraard, niet mee in de bewering van Viruswaarheid dat er eigenlijk geen reden tot zorg is. Maar de voorzieningenrechter is het met de stichting eens dat de wet telijke basis voor de avondklok ontbreekt. De door de regering gebruikte Wet buitengewone bevoegd heden burgerlijk gezag is bedoeld voor acute nood. Als er geen seconde te verliezen is. Wie weken de tijd neemt om over een avondklok na te denken en er ook uitgebreid over debatteert met de Tweede Kamer, geeft zelf aan dat van een acute nood situatie geen sprake is, vindt de rechter. Is het dan een kwestie van een goede maatregel, maar het verkeerde juridische instrument? Nee, de rechtbank zet vraag tekens bij nut en noodzaak van de avondklok. Volgens de rech ter is het onduidelijk hoeveel de avondklok bijdraagt aan de be strijding van de pandemie. Het effect van elke afzonderlijke maatregel in de bonte rij van coronageboden en -verboden is lastig te berekenen. Als het gerechtshof in hoger beroep ook vindt dat de Staat het ef fect van de avondklok moet aantonen, breken drukke tijden aan voor de rechters. Elke coronamaatregel ligt dan onder vuur. De uitspraak van het hof reikt verder dan de avondklok. Het effect van elke maatregel in de bonte rij van coronageboden en -verboden is lastig te berekenen Inwoners van de gemeenten Borsele, Hulst, Goes, Kapelle, Reimerswaal, Sluis, Terneuzen en Tholen krijgen tussen 22 en 28 februari de belastingaanslag van Sabewa Zeeland. Het gaat om de gemeentelijke belastin gen en de waterschapsbelas ting. Ab van der Sluis Middelburg Eind maart valt de aanslag voor de waterschapsbelasting op de mat in de gemeenten Middelburg, Noord- Beveland, Schouwen-Duiveland, Veere en Vlissingen. De inwoners van deze gemeenten ontvangen de aanslag voor de gemeentelijke be lastingen van hun eigen gemeente. Zeeuwen die aangemeld zijn voor de Berichtenbox van mijnover- heid.nl krijgen de aanslag alleen di- ALMANAK Alex (8) uit Goes heeft een vriendje bij wie ze thuis vegeta risch zijn. Bij Alex thuis zijn ze dat niet, maar de jongen vond het wel logisch klinken om geen dieren te eten. En dus besloot hij ook vegetariër te worden. Tot zijn vader en moeder een paar dagen later besloten eten te ha- gitaal. Zeeuwse horecabedrijven, sportverenigingen en culturele in stellingen hoeven nog geen aanslag van de gemeenten en het water schap te verwachten. Sabewa heeft besloten deze uit te stellen met het Uitstel voor horeca, sportverenigingen en culturele instellingen oog op de coronacrisis. De aanslag volgt later dit jaar, uiterlijk voor 1 juli. Mensen die het niet eens zijn met de belastingaanslag kunnen terecht op sabewazeeland.nl. Via die web site kan ook een taxatieverslag wor den gedownload en een bezwaar schrift worden ingediend. Tip? redactie@pzc.nl len bij de snackbar. 'Voor jou dan maar een groenteburger?', vroeg vader aan Alex. Ineens realiseerde de jongen zich dat vegetariërs ook geen frikandel- len eten, zijn favoriete snack. ,,Nee, hoor'', antwoordde hij. ,,Ik ben alleen doordeweeks vegeta riër.'' THOLEN Dief begraaft zijn buit in de sneeuw Alerte beveiligers hebben een medewerker van een bedrijf aan de Marconi- weg in Tholen aangehou den. De man zou meer dere producten uit een loods hebben gestolen. Daarbij smokkelde hij de spullen naar buiten om ze vervolgens in de sneeuw te begraven. De 39-jarige verdachte werd maan dagavond betrapt door beveiligers toen hij, na werktijd, zijn buit aan het opgraven was. De ver dachte is aangehouden en overgedragen aan de politie. Het bedrijf heeft aangifte gedaan. De man is vastgezet voor verder onderzoek. BRESKENS Getijdenduiker Waterdunen wordt aangepast De provincie en water schap Scheldestromen gaan de getijdenduiker in Waterdunen aanpassen, zodat hij voldoet aan de normen voor waterveilig heid en wateroverlast. Met de getijdenduiker wordt zout water binnen gelaten in het natuur- en recreatiegebied bij Bres- kens. Vorig jaar wees een watertoets uit dat de in laat, die in september in gebruik werd genomen, niet voldeed aan de nor men voor waterveiligheid. Adviesbureau Royal Has- koning DHV heeft onder zocht welke aanpassin gen nodig zijn. Op 12 maart worden de Staten daarover bijgepraat. Middelburg FvD weer verbaasd over afgelasten tolvrije zaterdag Forum voor Democratie reageert opnieuw ver baasd op het afgelasten van een tolvrije zater dag. Vorig jaar én eind januari werden al tolvrije zaterdagen geschrapt; de NV Westerschelde- tunnel deze week be kend dat ook die van 27 februari niet doorgaat. Daarmee wordt het ad vies van het RIVM ge volgd om sociale con tacten waar mogelijk te voorkomen. Statenleden Fred Walravens en Mar tin Bos vinden dat een vrijheidsbeperkende maatregel die ingaat tegen de grondrechten van de Zeeuwen. Je zou het glad vergeten, maar het is toch echt krokusvakantie. Of carnavalsvakantie, zo je wilt. Maar dan nu zonder bier, muziek en polonaise. Je kunt erover mokken, maar er ook gewoon wat van maken. En dus boekten Lieve en Frans, Lotje en Lonneke en Christel en Floris met hun gezin een vakantie naar Zeeland. Huh? Alles is dicht, er is toch niets te doen? Nou... Jeffrey Kutterink Den Osse Ella, Lon neke Meu- lendijks, So phie, Lotje Schmitz en Lucas. Twee zussen en kun kinde ren op va kantie. Normaal laten Lonneke Meulendijks uit Best en Lotje Schmitz uit Den Bosch hun mannen thuis. Ze pakken dan samen de tent en gaan met hun kinderen een paar dagen naar Luxemburg. ,,Dat doen we altijd met He melvaart. Al vele jaren", zegt Lonneke. Maar toen kwam vorig jaar corona, en dit jaar komt er ook niks van de traditie. ,,Dus nu zitten we hier in een luxe huisje." Zeg maar gerust: poep- luxe. Het staat op het strand en biedt schitterend uitzicht over de Greve- lingen. ,,Ja, alles is dicht. Jammer natuurlijk, want we zouden graag een keer uit eten willen of zo. Maar we vermaken we ons wel hoor." Andere omgeving Als Ella, Sophie, Lucas en Maaike lekker spelen, zijn Lotje en Lonneke lek ker lui, vertellen ze. Lotje: ,,We wandelen, lezen en praten bij. We kunnen thuis tussen vier muren gaan zitten, maar dat zitten we het hele jaar al. Al les is al zo suf. Dan is een andere omgeving wel even leuk." Ze gaan deze week zeker even kijken bij de inlaat in de Brouwersdam. ,,Daar hebben we van de zomer gevaren met de boot en hebben er veel zee hondjes gezien." Een 30-jarige bestuurder is maandag aan de Zanddijk in Yer- seke aangehouden omdat hij onder invloed van drugs achter het stuur zat. Bij een uitgebreide fouillering op het politiebureau bleek de verdachte 18 zakjes co caïne in zijn onderbroek te heb ben verstopt. Wendy de Jong Yerseke Maandagmiddag zetten agenten rond 16.00 uur een auto aan de kant op de Zanddijk. De bestuurder maakte een zenuwachtige indruk. De man, zonder vaste woon- of ver blijfplaats, moest een speekseltest afleggen. Daaruit bleek dat hij mo gelijk onder invloed van drugs ach ter het stuur zat. Daarop is hij direct aangehouden. Agenten hebben vervolgens de auto doorzocht. Weegschaaltje Ze troffen meerdere telefoons, een weegschaaltje, een kleine hoeveel heid hennep en een paar duizend euro aan contanten aan. Toen de man werd gefouilleerd op het politiebureau bleek hij in zijn onderbroek nog 18 zakjes met cocaïne op zak te hebben. Deze zijn ook in beslag genomen. De man is ingesloten en wordt verdacht van het handelen in hard drugs. 'Ook met

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34