'Ja, dat badpak was geweldig... in de jaren 90' 28 MEDIA CULTUUR HOE IS HET NU MET? ALEXANDRA PAUL, BAYWATCH KINDERTHEATER ONLINE Ja, ze had óók een hooguitge- sneden rood badpak en rende in slow motion over het strand van Californië, maar met haar korte jongensachtige kapsel viel Alexandra Paul toch een beetje Paul voert campagne tegen overbevolking en heeft om die reden geen kinderen uit de toon in hitserie Baywatch. Tienerjongens in de jaren 90 hin gen hun kamer liever vol met fo to's van Pamela Anderson of Yas- mine Bleeth. Die plek in de schaduw maakte Paul niets uit. Ze debuteerde in een tijd dat de serie wereldwijde faam kreeg en meer dan een mil jard keer bekeken werd. Van 1992 tot 1997 speelde ze de rol van strandwacht Stephanie Holden. Ze redde keer op keer zwemmers die - ze leren het ook nooit af- te ver in zee gingen, ontsnapte aan hongerige haaien en kreeg een ro mance met hoofdrolspeler Mitch Buchannon (David Hasselhoff). Alexandra Paul (inmiddels 57 jaar) was vóór Baywatch al een goede zwemmer en trok toevallig baantjes in hetzelfde zwembad als een van de makers van de se rie. Hij vroeg haar om auditie te doen. Dat wees ze in eerste in stantie af, omdat ze liever in films speelde. Toen ze het script las, was ze om. Het werd een van de leukste rollen van haar carrière. ,,Je bent op een prachtig strand, je kunt zwemmen en je kan de hele dag in shorts en badpakken rond lopen. Alles aan het programma is schitterend'', zegt ze erover in een interview in 1996 met deze krant. Paul was één van de weinige vrouwelijke spelers die geen borstvergroting onderging en lie ver geen bikini droeg. Vanwege een operatie aan haar galkanaal heeft ze een litteken op haar buik. Na Baywatch speelde Paul in verschillende films, had gastrol len in Melrose Place en Mad Men, maar profileerde zich vooral als activiste en gezondheidsgoeroe. Paul is overtuigd vegetariër, draagt geen leer en gebruikt geen producten die op dieren zijn ge test. Ze is verschillende keren ge arresteerd voor protest tegen de oorlog in Irak, het testen van kernwapens en probeerde kalfjes en kippen te redden van hun gang naar het slachthuis. Vorig jaar do ken er nog beelden op van Paul die in het holst van de nacht var kens probeerde te bevrijden in een megastal. De rechtszaak moet nog voorkomen. Paul voert ook campagne tegen wereldwijde overbevolking en heeft om die reden geen kinde ren. De activiste is in 2000 ge trouwd met triatloncoach Ian Murray - ze doet nu zelf ook triat lons - en woont in Los Angeles. Ondanks haar hartverscheu rende dood in Baywatch - Stephanie werd tijdens onweer op zee geraakt door een zeilmast- keerde ze in 2003 terug in een Baywatch-film. Ze speelt de dubbelgangster van Stephanie Holden. In tegenstelling tot Pamela An derson, die haar rode badpak nog wel eens voor de lol aantrekt, draagt Paul haar Baywatch-uni- form niet meer. ,,Ja, dat badpak was geweldigin de jaren 90." Iedereen kan het! Docu over Feyenoord Angela kijkt wegens ziekte even geen tv Weer geen Eurovision Daar ging ze weer, op pad met haar bus vol met het decor voor nijntje op de fiets. Om weer aan te komen bij het theater, haar bus uit te laden. Twee 'mannetjes' van licht en techniek aan het werk. ,,We mógen weer, zo'n lekker gevoel", zegt actrice Marianne van Houten. De theaters zijn nog dicht, dus dat 'mogen' is met een korreltje zout te nemen. Ze kon het podium op, de rol spelen die ze afgelopen drie jaar al zo vaak had gespeeld voor een publiek vol ouders en uitgelaten peuters. Alleen nu zónder publiek. Zonder enthousi aste kinderen die zich helemaal laten meeslepen in het verhaal, zonder ouders die even grinniken. ,,Ik speel alsof ze er wel zitten", legt Van Houten uit. ,,Ik weet door mijn ervaring waar ze normaal ge sproken reageren, maar het is harder werken. Je krijgt geen input en energie terug uit de zaal." Ze 'Uitjes' tijdens een voorjaarsvakantie in een land dat op slot zit vraagt wat creativiteit. 2-ater, Bureau Vanaf 2 en Klein 1 Amsterdam Productie bedachten samen met theatermakers het online Vakantietheater. woensdag 17 februari 2021 GO I Waar zijn ze gebleven? Sterren van toen die uit de schijnwer pers zijn verdwenen. Vandaag: Alexandra Paul, bekend uit Bay watch. Hanneke van Houwelingen 44 TELEVISIE Carrie ten Napel gaat de televisieshow Iedereen kan het! presente ren. Gewone Nederlanders presenteren ideeën hoe zij thuis hun ener gie-, water- of plasticverbruik beperken, en jonge onderne mers komen met een uitvin ding die zij op de markt willen brengen. STREAMING The Walt Disney Company werkt aan een achtde- lige documen taireserie over Feyenoord. Het project wordt de eerste Ne derlandse 'Star original'. Star is een nieuw merk van Disney+ waarop vanaf 23 februari ou dere series en films maar ook veel nieuwe ori ginele produc ties worden ge presenteerd. EVENEMENT Eurovision in Concert, dat op 10 april zou plaatsvinden in Afas Live, gaat opnieuw niet door. Het is voor het tweede jaar op rij dat de or ganisatie het evenement moet afblazen vanwege co rona. Tegelijker tijd is meteen een datum voor volgend jaar ge prikt: 9 april 2022. Spelen alsof de kindjes in de zaal zitten Marlies van Leeuwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 28