hh m plus tv gids <w m MEDIA CULTUUR 27 Is Rocky de Mol? Bedriegt Renée de boel? Of is Splinter de verrassing? Siem van Eek is één van de meest toonaangevende mollenjagers van Wie is de Mol?op YouTube. TUNNEL VISIEM. p z'n 12de werd Siem van Eek (21) gegrepen door het pro gramma Wie is de Mol? ,,Mijn ouders zaten te kijken. Ik hoorde hoe ze meeleefden. Ik ben erbij gaan zitten en het gaan volgen", vertelt Van Eek. Het programma liet hem niet meer los. Van Eek begon onmiddellijk met speuren en doet dat sinds 2016 op YouTube, waar hij filmpjes post met hints en theorieën. Duizenden abonnees volgen de mol- lenjager, die studeert aan de Dutch Filmers Aca demy in Amsterdam. ,,Het is niet zozeer dat ik per se filmmaker wil worden, editor of cameraman, maar ik vind het leuk om creatief bezig te zijn. Dat kan op mijn eigen YouTube-kanaal. Daarom kijk ik ook graag naar Wie is de Mol?, een van de grootste programma's op de Nederlandse televisie. Hoe het gemaakt is. Hoe de scenes in beeld worden ge bracht, de hoofdpersonen, de gesprekken." „Prachtig weer, het is schitterend gemaakt, zeker als je je bedenkt dat het in coronatijd opgenomen is. Natuurlijk mis ik ook de interactie met de be woners van het land, zoals bijvoorbeeld in China waar de kandidaten op de foto moesten. Ik snap ook de kritieken die ik om me heen hoor. De groep is gewoon minder leuk dan het vorige seizoen, maar toen was het een jubileumeditie met all stars. Met Tina (de Bruin), Jeroen Kijk in de Vegte en Ron Boszhard. Dit jaar kende ik vooraf maar twee kandidaten. Alleen Remco Veldhuis, van dat liedje Ik wou dat ik jou was en Joshua vanwege Chef'Special." ,,Vorig seizoen zat Nikkie de Jager er natuurlijk bij, dat scheelt. Het is leuker als bijvoorbeeld een Kalvijn of Dylan Haegens meedoet. En het zou helemaal top zijn als er een seizoen zou komen voor molloten. Dat zou een droom zijn." ,,Ik heb onlangs een zelfhulpboekje samenge steld, Tunnel Visiem. Daarvoor heb ik deze vraag ook aan dertig andere molloten gesteld. De meer derheid vond dat dat zo was. Ondanks de vele hints, meningen en theorieën op sociale media. Toen dacht ik: ja, maar misschien is het wel juist omdat er zoveel informatie te verkrijgen is. Ze moeten het wel moeilijker maken. De aanwijzin gen zijn sowieso lastiger geworden. Om een voor beeld te geven: Milouska Meulens droeg in sei zoen 6 gewoon een shirt met een grote M. In sei zoen 18 stond op een bordje: wil je nu al weten wie de Mol is, dan moet je de eerste letters van de woorden van deze zin pakken, daar de letters w.i.d.m. van af halen, dan hield je w.j.n.a.w. over. Gehusseld was dat dan ww.jan, ofwel wacht woord Jan, van Jan Versteegh. Wat ik vooral heel jammer vind, is dat de geldbedragen in de pot door de jaren heen als een raket naar beneden gaan. Kandidaten konden dit jaar zelfs de hele pot leeghalen. Voor een vrijstelling! Tjsa, dan lijkt het alsof er helemaal geen Mol nodig is. Want daar is het de Mol toch om te doen: zo min mogelijk geld op te halen. De Mol kan in zijn luie stoel gaan zit ten." ,,Jazeker. Je moet de Mol natuurlijk niet meteen in de eerste afleveringen willen vinden. Logisch dat de makers niet willen dat de Mol snel bekend wordt. Maar in elke uitzending komt er waarde volle informatie bij. Als je dan let op sleutelposi ties, lichaamstaal, kandidatenacties, montage, verdenkingen, titels, dan kom je een heel eind." Als ik nu moet kiezen, zeg ik: Splinter Chabot is dit jaar de Mol ,,Ook. Het zijn allerlei tips en tricks voor je zoek tocht naar de Mol. Een Molboekje gebruik je één seizoen, dit zelfhulpboekje kun je er altijd bij pak ken." ,,Alleen met Rob (Dekay) niet, tijdens de jubi leumuitzending. Zat ik heel lang 'op' Miljuschka (Witzenhausen). In 2013, '14, '15 en '16 had ik 'm al na een of twee afleveringen." ,,In 2017 had ik Thomas Cammaert vrij snel. In een van de eerste afleveringen kon de derde opdracht alleen maar worden uitgevoerd als de eerste en tweede succesvol waren geweest. Daar zorgde Thomas toen voor. Een mooie was: er hingen alle maal briefjes aan de waslijn. Op één stond: de Mol halverwege. Heb ik op de NPO-site de uitzending precies halverwege gezet. Verscheen Thomas in beeld. Dat bleek achteraf een officiële aanwijzing." ,,Ik ben niet heel zeker, maar als ik nu moet kiezen, zeg ik: Splinter Chabot. Hij staat veel op sleutel posities en de titels wijzen vaak naar hem. Neem de opdracht 'Rode draad', waarbij hij bij het absei- len als enige aan een rode draad hing. En bij de op dracht 'In vuur en vlam' stak hij het vuur aan. Maar de mooiste vondst: dit seizoen is 21 het getal, ook vanwege het jaar 2021. In het periodiek systeem der elementen hoort scandium bij het atoomnummer 21. En het symbool van scandium is SC, de initialen van jawel.... Splinter Chabot. Ik begreep dat Rick (Cullough), de regisseur van Wie is de Mol?, had ge zegd op het instagramaccount Wie is de Mol?- Hints dat 'dit wel heel makkelijk zou zijn'. Vond ik superinteressant, want als we één ding hebben ge leerd van Wie is de Mol? is het dat we niemand moeten geloven en niets is wat het lijkt." woensdag 17 februari 2021 GO Media&Cultuu r SS^- v? 'Aanwijzingen zijn lastiger geworden' Dennis Jansen Wat vind je van dit seizoen? Is dat niet gek? Het is bekend dat Wie is de Mol? veel wordt bekeken door gezinnen en jon geren. Aan de laatste Expeditie Robinson deden drie YouTubers mee. Wordt het ook niet lastiger om de Mol te ont maskeren? Is het dan nog wel leuk? Mollenjager Siem van Eek. privébeeld 44 —Siem van Eek, molloot Ktl BI1U Vlltl IEDERE H9U0DI Het boekje Tunnel Visiem is te verkrijgen via www.siemvaneek.nl Staat dat ook in je boekje? Je hebt de Mol vrijwel altijd voor de finale te pakken gehad, toch? Wat was je finest moment? Tot slot: Wie is de Mol van dit seizoen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 27