Mike Teunissen staat na val op Tenerife opnieuw voor lange tijd aan de zijlijn 25 Na zijn gele Tourdroom was 2020 een 'rotjaar' voor Mike Teunissen. Het maakte zijn verlangen naar komend voorjaar alleen maar groter. Maar na een crash staat hij weer aan de kant. i De belangrijkste wielrenner ter wereld. Het zijn er niet veel, maar Mike Teunissen weet hoe het voelt als hij in de Tour de France van 2019 twee dagen in de gele trui rijdt. Een jaar later is Teunissen niet meer dan een voetnoot in het peloton. Een knieblessure na een val op trainingskamp in Tignes houdt hem in het door corona ge mankeerde wielerseizoen 2020 lang aan de kant en Teunissen komt tot niet meer dan vijftien wedstrijddagen. Afgelopen week nog vertelde Teunissen (28) via de telefoon van uit zijn hotel - op de top van de vulkaan El Teide op Tenerife - over zijn verlangen naar komend voor jaar. Na Driedaagse De Panne in oktober, zijn laatste wedstrijd in 2020, wilde Teunissen het liefst de volgende dag al op de fiets sprin gen. Normaliter laat hij aan het einde van een wielerjaar met liefde zijn fiets een paar weken staan. ,,Nu wachtte ik de dag na De Panne al weer op de start van het nieuwe jaar.'' Over minder dan twee weken zou hij in Omloop Het Nieuws blad de kopman zijn van Jumbo- Visma. Wout van Aert - op Tene- rife zijn kamergenoot - stroomt namelijk pas later in. ,,Ik voel dat ik hier een betere wielrenner aan het worden ben en mezelf aan het klaarmaken ben voor wat gaat ko men. In deze setting, in afzonde ring hoog op een berg is al motive rend'', zegt Teunissen over zijn voorbereiding. Na De Omloop zou Teunissen Strade Bianche, Tir- reno-Adriatico en Milaan - San Remo rijden. Vervolgens de Vlaamse klassiekers en Parijs- Roubaix. Teunissen voelde dat zijn vorm groeide. Daarmee keerde ook zijn kenmerkende branie te rug. ,,Het is makkelijk om nu te zeggen: 'Ik had een slecht jaar en ik moet maar zien dat het goed komt.' Nee, ik ga er van uit dat ik elk jaar beter word. Alleen heb ik het vorig jaar niet kunnen laten zien.'' Twee dagen later gaat Teunissen op Tenerife in een afdaling hard onderuit. In een ziekenhuis krijgt hij eerste hulp, maar Teunissen vliegt in het weekeinde al naar huis. Hij werd maandag in het Amsterdamse AMC verder onder zocht. Zijn ploeg meldt dat hij ver der behandeld moet worden aan een blessure aan zijn linker boven been en dat de kans groot is dat Teunissen het volledige voorjaar buitenspel staat. Teunissen: ,,Zwaar waardeloos. Je wilt het sei zoen graag goed beginnen. Zeker als het vorige, zoals in mijn geval, al goeddeels door een blessure in het water is gevallen. Maar goed, de gifbeker moet kennelijk hele maal leeg." Mijn vriendin heeft psychologie gestudeerd en dat kwam wel van pas. Het was uitzichtloos Wielrennen is weerbarstig. En opportunistisch. Het gaat om win naars en om verliezers. Om gele truien en rode lantaarns. Wie er niet bij is, kan niet winnen. En ook niet verliezen. Het maakt gebles seerde renners op slag onbedui dend. Teunissen weet er inmid dels alles van. ,,Het was een rot- jaar'', zei Teunissen vorige week nog over 2020. ,,De ploeg kan mij altijd op een reservelijst zetten, want ik wil ook nog wel ergens in vallen als het moet, nu had ik 15 wedstrijddagen.'' Teunissen is niet gemaakt om thuis te zitten. Al helemaal niet geblesseerd. ,,Het is echt lastig ge weest'', zegt hij over afgelopen jaar. Van nature is Teunissen goed lachs, opgewekt en recht voor z'n raap, maar tijdens deze eerste grote tegenslag in zijn carrière was hij slecht te genieten. Terwijl Jumbo-Visma op kop van het Tour de France-peloton sleurde en Van Aert naar ritzeges snelde, liep Teunissen met zijn vriendin Corine door de Bra bantse bossen. Meer dan een uurtje fietsen kon hij niet. En van dat uurtje moest Teunissen dan ook nog een dag bijkomen. ,,Ik kan goed relativeren, maar augustus was geen fijne maand. Vraag maar aan mijn vriendin. Ze moest me bij de les houden. Ik viel uit om het minste of geringste. Ik was niet te genieten, terwijl we allebei wisten waar het aan lag. Ze heeft psychologie gestudeerd en dat kwam wel van pas. Zo'n situatie is uitzichtloos en je bent gefrus treerd, dan is het zaak om te kijken wat je wel kunt doen.'' Niet fietsen dus, maar wande len. ,,Twee keer per dag, een uur. En dat heeft best geholpen.'' Motivatie De twee ingelijste gele truien die boven in de gang hangen, waren in die maanden juist een motivatie. Natuurlijk is het de vraag of Teu- nissen in zijn carrière ooit die twee gele Tourdagen in Brussel zal overtreffen. Maar hij wilde het dit seizoen in elk geval proberen, zo vertelde hij afgelopen week. ,,Al is er niet veel mooiers meer. Maar het streven is om meer moois te doen. Parijs-Roubaix winnen, noem maar iets.'' De kans dat Teunissen dit jaar Parijs-Roubaix wint is miniem. Als hij op 11 april aan de start staat, is dat al een overwinning op zich. woensdag 17 februari 2021 GO 'Waardeloos, die gifbeker moet dus helemaal leeg' Daan Hakkenberg Rotterdam/Tenerife Mike Teunissen in 2019, met het geel van de Tour. foto anp - Mike Teunissen Sfa Mike Teunissen is afgelopen week op Tenerife geblesseerd geraakt. Hij zal de komende tijd dus niet strijden aan de zijde van Mathieu van der Poel en Wout van Aert. foto's cor vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25