Barcelona te kijk gezet in eigen huis door flitsend PSG de spits bij Ajax tegen Lille? 23 eenheid kan smeden of dat team uit elkaar valt Edwin Winkels Barcelona Eind vorig jaar zag Ronald Koe man in zijn ploeg geen kandidaat voor een grote prijs dit seizoen. Te wisselvallig, te onzeker vooral. Maar na een heel goede reeks in 2021 durfde hij te stellen dat Bar^a niet minder was dan welke andere tegenstander dan ook in Europa. Optimistische woorden, na de 8-2 vernedering door Bayern Mün chen in augustus - de directe aan leiding tot de aanstelling van Koe man als nieuwe trainer - en de 3 0 nederlaag waarmee de verder goede groepsfase van de Champi ons League dit seizoen werd afge sloten. Een verlies waarmee Bar^a de eerste plaats in die poule verloor en als tweede, in de loting, een zware tegenstander als Paris Saint-Germain trof. Want op dit moment, en eigenlijk al de laatste jaren, zijn de Catalanen niet meer automatisch de favoriet in dit soort grote duels in Europa. Vier jaar geleden kon het tegen het zelfde PSG nog een 4-0 nederlaag goedmaken met een wonderbaar lijke 6-1 in eigen huis, maar sinds dien hebben de teleurstellingen en uitschakelingen elkaar opge volgd. Het was gisteravond niet ver rassend dat de Parijzenaars zich opwierpen als de heersers van het duel, zij die het ritme bepaalden. Met als uitblinker Mbappé, die bij vrijwel elke aanval en gevaarlijke actie was betrokken. En het was de nog altijd pas 22-jarige Mbappé CHAMPIONS LEAGUE Uitslagen Programma die na dik een half uur, met een prachtige actie in het strafschop gebied en een even mooi doelpunt de schade herstelde die vijf minu ten eerder door Frenkie de Jong was veroorzaakt. De Oranje-inter national ging diep en werd door een ongelukkige Kurzawa pootje gelicht, waarop scheidsrechter Kuipers naar de strafschopstip wees. Messi schoot snoeihard de 1 0 binnen. Met dat doelpunt werd de lont in het kruitvat ontstoken. Wierp PSG, dat al jaren sinds de komst van de oliedollars uit de Arabische Emiraten tevergeefs op jacht is naar de hoogste prijs van het club voetbal, de laatste schroom van zich af om te laten zien dat het dit seizoen onder Pochettino, toeval lig voorganger van Koeman als coach bij Southampton, eindelijk wel eens moet lukken. Ook zonder belangrijke scha kels als Neymar en Di Maria heersten de Fransen in het Camp Nou. Was het balbezit nog gelijk waardig, als de bezoekers die bal hadden, kwam daar voortdurend meer gevaar uit. Het leidde tot een zege voor PSG. gefilmd bij trainingen. De tierende Schaars was snel een hit op inter net. Twee dagen later sleepte PSV een 0-0 gelijkspel weg op Old Traf- ford tegen Manchester United. De coach bij United was Louis van Gaal. Die zei: „Schaars heeft iets fantastisch gedaan bij PSV. Zo ken ik hem ook, als mijn oude aanvoer der van AZ.'' Blessureleed De grap is: Schaars was niet eens basisspeler. Er waren nog betere spelers beschikbaar voor het mid denveld. Uit dat seizoen is Marco van Ginkel als enige over. Van Gin- kel zou het kunnen, leiding nemen, alleen: hoe goed en sterk is hij nog na twee jaar blessureleed? Schmidt durft het blijkbaar nog niet met hem aan in het basisteam. Maar het middenveld snakt bij PSV naar andere impulsen. Ballen af pakken zoals het duo Sangaré en Rosario doet is één, maar ze door- spelen naar de juiste kleur is twee. Dat bij Schmidt alles is geënt op het systeem, lees: op zj spelsysteem met Sangaré/Rosario als blok, maakt PSV ook voorspelbaar. Terug naar het voorval met Schaars. In de pikorde bij PSV zijn Dumfries, Rosario en Malen de drie aanvoerders. Maar wat hebben die aan overwicht en ervaring? Bij PSV is er niemand die bijvoorbeeld te gen Malen zegt: 'Waarom openlijk morren over je gemiste kans op een hattrick tegen Twente door een wissel in de 86ste minuut, terwijl het team met 3-0 wint? In de zeven wedstrijden ervoor scoorde je al leen tegen Sparta.' Zoals het ook ge zond zou zijn als spelers tegen Schmidt zeggen: 'Trainer, je kunt in een tirade over de VAR niet roepen dat je 'nooit kampioen kunt wor den als Ajax-spelers kennelijk on gestraft mogen schoppen.' Besef hoe dat overkomt, ook op je eigen groep.' Bij PSV dreigt in de spelersgroep de gevaarlijke, negatieve vibe van vorig seizoen schetsen betrokke nen. Toen zei Dumfries eens: ,,Als we iets zijn verloren als team, is het de cultuur van dingen eerlijk be noemen zonder dat het persoonlijk wordt.'' Dat was toen PSV vierde stond en er met Mark van Bommel net een trainer was gesneuveld. Nu staat PSV tweede. Ze doen nog mee in Europa. En met Mario Götze is de kwalitatief beste speler terug na blessureleed. Olympiakos, Vitesse, Olympiakos, Ajax: een zware, maar ook cruciale reeks in het eerste jaar van 'Project Schmidt'. Gaan ze bij PSV met elkaar als team vechten? Of wordt het een kwestie van 'eigen bv'tjes' en afzonderlijk verzuipen? Olympiakos-PSV, morgen 18.55 uur. zen voor Lassina Traoré of Brian Brobbey als aanvalsleider. Dan houdt de oefenmeester misschien wel het meest vast aan de lijn-Hal- ler en alle automatismen die daar mee gepaard gaan. Gezien hun gebrek aan wed strijdritme is dat niet aannemelijk. Traoré en Brobbey kwamen na de winterstop nauwelijks aan bod in de hoofdmacht. Daarbij heeft Ajax in het geval van Brobbey een extra »Het recept met Tadic geeft over de grens vrijwel altijd rendement en een bepaalde zekerheid reden om hem uit het elftal te hou den. Nu de spits heeft besloten zijn aflopende contract niet te verlen gen, vertegenwoordigt hij niet lan ger waarde. Twee dagen voor het basisdebuut van Brobbey tegen Atalanta in december, hoefde hij niet op te draven met Jong Ajax. Maandag, drie dagen voor het uit- duel met Lille, liet Ten Hag zowel Brobbey (uur) als Traoré (hele duel) meedoen tegen Dordrecht. Zowel het vertrekkende talent als de eer ste spits van voor de winterstop lij ken door gebrek aan wedstrijdritme geen logische stand-in van Haller. Wat dat betreft ligt het opstellen van Zakaria Labyad misschien meer voor de hand. In de enige twee wedstrijden van dit jaar waarin Ten Hag zijn nieuwe aan valsleider niet aan de aftrap liet ver schijnen, fungeerde Labyad als (valse) spits. Tegen PSV moest hij halverwege wijken voor de debute rende recordaankoop. Tien dagen later kroonde Labyad zich tot matchwinner in het bekerduel bij AZ. Wat bij de behendige aanvaller echter ook beklijft, is dat hij het in de (Europese) topduels niet kon bolwerken. Net als bij het opstellen van de sterke spitsen kleeft aan deze optie ogenschijnlijk een groter risico tegen Lille dan de oude, ver trouwde variant met Dusan Tadic. Lille - Ajax, morgen om 21.00 uur. woensdag 17 februari 2021 Barcelona Paris Saint-Germain Een half jaar na de blamerende 8-2-nederlaag tegen Bayern München is FC Barcelona nog lang niet goed genoeg voor het bal van de besten in de Cham pions League. Het verloor kansloos met 4-1 in eigen huis van Paris Saint-Germain. ACHTSTE FINALES Gisteren FC Barcelona - Paris SG 1-4 RB Leipzig - Liverpool 0-2 Vandaag 21.00 uur FC Porto - Juventus 21.00 uur Sevilla - Bor. Dortmund Dinsdag 23 februari 21.00 uur Atlético Madrid - Chelsea 21.00 uur Lazio - Bayern München Woensdag 24 februari 21.00 uur Atalanta - Real Madrid 21.00 uur Mönchengladb. - ManCity Returns op 9, 10, 16 en 17 maart A Roger Schmidt peinzend voor de bank (l) en met Donyell Malen. fotos pro shots Labyad A Ajax-spits Sébastien Haller is in vorm, wie gaat hem vervangen tegen Lille? foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23