Wie moet Haller vervangen in V°Meybal m Komende duels blijkt of Roger Schmidt alsnog 22 Olympiakos, Vitesse, Olympiakos, Ajax. Dat zijn de komende wedstrijden voor PSV. Een vierluik dat cruciaal wordt in het eerste seizoen van de nieuwe trainer Roger Schmidt. Kort Dubbel goud reuzenslalom Mathieu Faivre (29, foto) heeft bij de WK in het Italiaanse Cortina d'Ampezzo de parallel reuzenslalom gewonnen. De Fransman klopte de Kroaat Filip Zubcic. Bij de vrou wen ging de zege aanvankelijk naar de Itali aanse Marta Bassino. De jury besloot haar uiteindelijk met de Oostenrijkse Katharina Liensberger tot winnaar uit te roepen. Bas sino en Liensberger finishten in dezelfde tijd. Aanvankelijk ging het goud alleen naar Bassino omdat ze de snelste was geweest in de tweede run. Assen later op racekalender Het WK Superbike begint dit seizoen toch niet op het TT-circuit van Assen. Het motor sportevenement is vanwege de coronamaat regelen verplaatst van 23-25 april naar 23-25 juli. Assen is op de aangepaste kalender de vijfde race. Het seizoen begint nu van 7-9 mei in het Portugese Estoril. Michael van der Mark is de enige Nederlander in deze klasse. Barney heeft nog één kans Raymond van Barneveld (53, foto) krijgt vandaag een laatste kans om een speelkaart voor de PDC te verdienen. De vijfvoudig wereldkampioen slaagde er gisteren niet in om zich tijdens de voorlaatste finaleronde van de zogeheten Qualifying School te kwa lificeren. Hij verloor al in de eerste ronde van de Zwitser Stefan Bellmont (5-6). Jesse Koopman held Oranje Voetbal NFL Olivier Boscagli besefte zaterdag in Den Haag precies hoe laat het is. De Franse verdediger zei na het bizarre 2-2 gelijkspel tegen ADO: ,,Nu ga je zien of we een echt team kunnen zijn. Óf we gaan onder water óf we gaan vechten en komen hieruit.'' PSV vliegt vandaag naar Grieken land. Daar wacht morgen de eerste knock-outwedstrijd in de Europa League tegen Olympiakos. Bij een topclub staan in fases met forse te genwind en bijtende kritiek spelers op. Alleen: wie doen dat nu bij PSV, in een selectie zonder uitgesproken karakters en hiërarchie? Bij Ajax kun je de roergangers zo aanwijzen. Blind, Tadic, Klaassen en Tagliafico, die weten van wanten en trekken samen de kar. Je zag dat anderhalve week geleden nog tref fend in het bekerduel met PSV. In Eindhoven laten ze het juist alle- maal maar gebeuren. Feyenoord had laatst in de Kuip een muur van zeven verdedigers gebouwd. Toch was het PSV dat voor rust al drie te- gengoals slikte. ,,Gaan we van le ren'', beloofde aanvoerder Denzel Dumfries. Maar zaterdag in Den Haag bleek daar niks van. Het gevoel van urgentie ont breekt. In situaties als deze moet je als topvoetballer 'ruiken' wat een wedstrijd vraagt. Samenwerken, ook door communicatie. Bij wed strijden, en volgens PSV-spelers ook bij trainingen, is het onderling en vanuit de staf veel te stil. Inmiddels is het buiten het veld ook vrij schieten. Op de trainer vooral, in de pers en op sociale me dia. Zoals spelers dat gevoel voor ur gentie missen, zo proef je dat ook bij Roger Schmidt. ,,Ik ben niet on tevreden'', zei hij na een januari maand waarin PSV niet één van zijn drie eredivisietoppers won. Maar topvoetbal is het lezen van processen en daar iets mee doen. Deze week is het vijfjaar geleden dat PSV voor het laatst in februari nog Europees speelde. In het suc cesseizoen 2015/2016 (CL-poulefase overleefd, kampioen) was er ook een fase die een kantelpunt kon zijn. Dat was in de herfst. PSV zat vast onder trainer Phillip Cocu, had uit bij Willem II zo'n 'Den Haag wedstrijd' waarin het slechts 2-2 werd en ineens schoot Stijn Schaars uit zijn slof op het trainingsveld. ,,Jongens hebben een eigen bv hier'', schreeuwde hij naar Luciano Narsingh, als een signaal voor de hele groep. In die tijd werd er nog Nu ga je zien of we een echt team kunnen zijn Als je Europees voetbal en de spits- positie zegt, komt een Ajacied al snel bij Dusan Tadic uit. Het konijn dat Ten Hag 2,5 jaar geleden uit de hoge hoed toverde was één van de impulsen die Ajax aan de meest succesvolle Champions League campagne in bijna 25 jaar hielp. De huidige captain fungeerde als valse nummer negen, die in staat was de bal bij zich te houden en zwervend defensies uit elkaar trok. De variant met Tadic bleek de voorbije jaren echter aan devaluatie onderhevig. De Servische aanvaller beleefde vo rig seizoen een mindere periode en in dit voetbaljaar zweert Ten Hag haast bij een rol als vleugelspits voor zijn aanvoerder. Meerdere ma len benadrukte de trainer dat Tadic Ajax vanaf links het meeste rende ment bezorgt. In de Champions League stofte Ten Hag zijn tactische vondst twee maal af, in Denemarken en in En geland. Met wisselend succes, aan gezien hij zijn doelpunt en assist te gen Midtjylland op Anfield geen vervolg gaf. De coach weet echter dat het recept met Tadic over de grens vrijwel altijd rendement en een bepaalde zekerheid geeft. Daar hoort de diepgang van David Neres bij. En laat Ajax in Lille één van de meest compacte Europese ploegen treffen. De verrassende Franse koploper incasseerde, met oud-Ajacied Sven Botman in het hart van de defensie, al 600 minuten geen tegengoal. Om die muur te breken, is veel dyna miek nodig. De vraag is ook of je de stugge Franse defensie kan verontrusten met een sterke, maar meer statische spits. Ten Hag kan morgen ook kie- 'We zijn beter af zonder VAR. We moeten arbiters hun werk laten doen en beslissingen accepteren' De Nederlandse waterpoloërs blijven in de race voor deelname aan de Spelen. De ploeg van bondscoach Van der Meer versloeg op het olympisch kwalificatietoernooi in Rot terdam in een spannende wedstrijd Roeme nië met 9-8. De winnende treffer van Jesse Koopman viel vier seconden voor tijd. Bij Oranje viel midvoor Winkelhorst met een gaatje of scheurtje in zijn trommelvlies. Quote van de dag woensdag 17 februari 2021 SKIËN SUPERBIKE DARTS WATERPOLO GO 2! De Zuid-Kore- aanse bond heeft twee top- speelsters ge schorst. De straf voor de tweeling Yeong Lee Jae en Yeong Lee Da (24) volgt na een melding van een vrouw die zegt dat ze in haar school tijd ernstig is gepest door de internationals. Frank Korpers- hoek (36, foto) neemt na dit seizoen af scheid als prof. De verdediger speelde zes tien seizoenen voor Telstar en speelde in die periode 378 duels voor de Witte Leeuwen. Maarten Wijffels Eindhoven - Olivier Boscagli Erik ten Hag staat in het twee luik met Lille voor de opgave om de administratieve blunder die de ontketende spits Sébastien Haller uit de Europa League houdt te compenseren. Welke opties heeft de Ajax-coach? Johan Inan Amsterdam De Tadic-variant De bonkige spits voor een cruciaal vierluik Voormalig American foot- ballspeler Vin cent Jackson is dood aange troffen in een hotel in Florida. Hij werd 38 jaar. De voor malig NFL-ve- dette werd al dagen vermist. Derby County-coach Wayne Rooney

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22