II KR Walcheren Oordeel rechter halve dag later al geschorst, beroep is vrijdag Lilianne Ploumen moet PvdA uit slop halen Champions League 1688 555530 De politie heeft gistermiddag in het kanaal aan de Kanaalweg tussen Sluis en Retranchement het stoffelijk overschot van Ichelle van de Velde gevonden. De 29-jarige Oostburgse was sinds 16 december vermist. De politie zette bij de zoektocht meerdere boten, politiehonden, specialisten en een helikopter in. Politie en justitie verdenken een 44-jarige vrouw uit Aardenburg van moord op Ichelle. 11°C Het kabinet werd compleet over vallen door het oordeel van de rech ter in een zaak die was aangespan nen door protestgroep Viruswaar heid. De rechter oordeelde dat het kabinet de verkeerde wet heeft ge bruikt om de avondklok in te stel- len. De wet was bedoeld voor 'su- perspoed' zoals bij een dijkdoor braak, niet voor een avondklok. Ook was volgens die rechter niet goed nut en noodzaak van de avondklok aangetoond. Een blamage die premier Mark Rutte ertoe bewoog 'alle Nederlan ders' op te roepen toch 's avonds binnen te blijven. Volgens Rutte is het middel onverkort nodig. ,,We doen er alles aan om die avondklok te behouden. Het verdwijnen ervan zal direct ernstige en onomkeer bare gevolgen hebben voor de volksgezondheid.'' Het kabinet besloot daarom in hoger beroep te gaan tegen het be- sluit. Maar omdat dit pas vrijdag dient, spande de Staat gisteren met een een zogeheten turbospoed- U heeft de geloofwaardigheid van de rechtspraak om zeep geholpen appel aan, dat moest voorkomen dat de avondklok tot die tijd zou wor den opgeheven. Dat ontaardde gistermiddag ook weer in een bende. Viruswaarheid wraakte de rechters die dat hoger beroep behandelden. Ze zouden vooringenomen zijn, onder meer omdat ze de zaak gelijk gisteren be handelden. Zo liep de kwestie uren vertraging op. Noodzaak Dat de situatie het kabinet ernst was, bleek wel: RIVM-voorman Jaap van Dissel lichtte de noodzaak van het middel persoonlijk toe. Vol gens Viruswaarheid-voormannen Jeroen Pols en Willem Engel over drijft hij de gevaren van corona. Pols: ,,We horen steeds over don kere wolken, maar er valt geen re- gen uit. Het moet afgelopen zijn met dit inperken van vrijheden.'' Uiteindelijk oordeelde het Haag se hof dat in afwachting van de zaak op vrijdag de avondklok van kracht moet blijven. Het schorste de uit spraak van eerder op de dag. Vol gens het hof dreigt een 'jojo-effect' als de avondklok direct was afge schaft en dan weer zou worden heringevoerd. Engel en Pols verlieten woest de rechtbank. ,,U heeft de geloofwaar digheid van de rechtspraak defini tief om zeep geholpen.'' De avondklok geldt tot en met 3 maart. »P3-7 Nieuwsmedia Veel mensen zetten zich in voor elkaar, zo moet 't ook met het land' Mbappé legt Barcelona op de pijnbank Lichaam vermiste Ichelle gevonden woensdag 17 februari 2021 Oplopende tempera turen en af en toe zon Chaos rond avondklok De avondklok hangt aan een zijden draadje, maar blijft voor alsnog toch van kracht. Een Haagse rechter zette gisteroch tend een streep door de maat regel, waarna chaos uitbrak. Tobias den Hartog Niels Klaassen Den Haag —Willem Engel pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g ACCqr LIVE UMf »P23

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1