Lijsttrekkers live bij de krant: Lilian Marijnissen 8 NIEUWS Nooit eerder voerden zo veel vrouwen de kandidatenlijst van hun partij aan. Maakt dat uit? Nou en of. Meisjes hebben rolmodellen nodig. En: „Vrouwen brengen onderwerpen in die door mannen over het hoofd worden gezien.'' TWEEDE KAMERVERKIEZINGEN VROUWELIJKE LIJSTTREKKERS dagen tot de verkiezingen VRAGEN Als politicoloog Liza Mügge het heeft over vrouwen in de politiek haalt ze graag het lijsttrekkersde bat van het Jeugdjournaal uit 2017 aan. Daar stonden zes mannen in donkerblauwe pakken. Dat beeld is funest, zegt ze, vooral voor meisjes en jonge vrouwen. ,,De zichtbaarheid van vrouwen in de politiek is ontzettend be langrijk. Uit Amerikaans onder zoek blijkt dat het helpt bij de po litieke betrokkenheid.'' Zien meis jes een vrouw in een bepaalde functie, dan denken ze sneller: Hé, dat is ook iets voor mij. Bij de verkiezingsdebatten van dit jaar staan in het rijtje lijsttrek kers ook vrouwen: Sigrid Kaag (D66), Lilian Marijnissen (SP) en Lilianne Ploumen (PvdA). De Par tij voor de Dieren had altijd al een vrouw als lijsttrekker, Esther Ou- wehand nam het stokje over van Marianne Thieme. Ook 50Plus heeft met Liane den Haan een vrouw op 1 staan. Tien van de 37 partijen die op 17 maart op het stembiljet staan, heb ben een vrouw als lijsttrekker, een record. Mügge, verbonden aan de Universiteit van Amsterdam, noemt dat heel belangrijk. ,,Poli- tiek is een gedeelde verantwoor delijkheid.'' Ook brengen vrou wen onderwerpen in die door mannen over het hoofd worden gezien, zegt ze. Vrouwen stonden vaak aan de basis van veranderingen die een grote impact hadden op het leven van vrouwen. Zo zorgde PvdA-Ka- merlid Corry Tendeloo er in de jaren 50 voor dat vrouwen niet meer hoefden te stoppen met werken zodra ze trouwden. t Vragen zijn nog altijd welkom, dus grijp uw kans en stuur uw vraag in dinsdag 16 februari 2021 'Zichtbaarheid vrouw Het aftellen naar de Tweede Kamerverkie zingen op 17 maart is begonnen. In deze krant een dagelijkse verkiezingspagina. Hierop bieden we u een mix van interviews met lijsttrekkers, inzichtge- vende artikelen over verkiezingsthema's en actuele campagne- verhalen. Hanneke Keultjes Den Haag Lilian Marijnissen, lijsttrekker SP. foto bart hoogveld Vandaag is SP-lijsttrekker Lilian Marijnissen te gast in onze ver kiezingsstudio. Van 16.00 tot 17.00 uur gaat zij in gesprek met lezers van deze krant en beant woordt zij vragen. De ontmoe ting is live te volgen op onze website. In de komende vier weken komen de lijsttrekkers van een groot aan tal partijen langs in onze verkie zingsstudio. Gisteren was PvdA- lijsttrekker Lilianne Ploumen onze eerste gast. Morgen ontvangen we GroenLinks-voorman Jesse Klaver. Elf lijsttrekkers hebben hun komst naar de studio al toegezegd. Al leen PVV-leider Geert Wilders heeft laten weten niet op de uit nodiging in te gaan. In de krant en op onze site houden we u op de hoogte over de uitzenddata. Lezers konden de afgelopen tijd nog altijd welkom. Speelt er iets in uw regio, maakt u zich zorgen over het leven na co rona of bent u gewoon be nieuwd naar de persoon achter de campagneposter, grijp dan uw kans en stuur uw vraag in naar steljevraag@dpgmedia.nl. al vragen insturen. Ook tijdens de uitzending is het mogelijk om mee te doen. De lijsttrekkers reageren op stellingen uit onze Kieswijzer en we spreken met mensen in het land over een actueel probleem. Vragen aan de lijsttrekkers zijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 8