Ontvang direct een video van jouw club als er is gescoord! Hoge temperaturen en zon: de lente komt Activeer nu gratis PZC.NL/GOALALERT 5 „Zaterdag komen de tem peraturen in de zuidelijke provincies al uit op 15 graden en regionaal kan het tot 18 graden wor den'', aldus de weerman. Dat is best bijzonder; vo rige week was het nog -16 graden. ,,Dat is toch een verschil van bijna 35 gra den binnen twee weken.'' 20 graden In het noorden van het land blijft de tempera tuur steken rond de 10 graden door invloed van het koude zeewater. Maar in het midden en oosten wordt het tussen de 13 en 15 graden. ,,Ook dat zal zacht en lenteachtig aan voelen na zo'n koude pe riode. Als de temperatu ren doorzetten, kun je spreken van lenteweer. Twee jaar geleden was het eind februari 20 gra den in Limburg. Het is niet uitgesloten dat we dat dit jaar weer halen.'' Het wordt niet alleen warmer, ook de zon laat zich komend weekend flink zien. Daarna wordt het iets minder zacht, maar een terugkeer van winterweer lijkt niet aan de orde. De winter is nog niet weg of de lente staat al voor de deur. Zondag kan het zelfs 18 graden worden met flink wat zon. ,,Het zal lenteachtig aanvoe len", voorspelt weerman Wouter van Bernebeek van Weerplaza. Stond Nederland afge lopen weekend nog mas saal op de schaats, vanaf zaterdag kan de lentegar derobe weer uit de kast. Het warmere weer heb ben we te danken aan een zuidenwind die de hele week lucht uit het Mid dellandse Zeegebied naar Nederland blaast. Daar door gaat de temperatuur razendsnel omhoog. ,,De komende dagen zal het nog wat kouder en be wolkt zijn, we hebben te maken met typisch dooi- weer'', vertelt Bernebeek. ,,Maar in het midden en zuiden van het land loopt de temperatuur vandaag al wel op richting de 10 graden.'' Vanaf vrijdag of zaterdag stijgt de tempera tuur flink. dinsdag 16 februari 2021 PC Plezier voor jong en oud: schaatsen op natuurijs in de pol der van Midden-Delfland. De kou en sneeuw zorgden ook voor problemen, zoals bij het weg- en treinverkeer en de postbezorging. foto's guus schoonewille, venema media, ginopress bv, anp Florine Nesselaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 5