ST 'Hij doet soms een rapje' 7 JOERI HOEK DARTVERENIGING De Gouwe van Schouwen „Joeri is een Gouwe, omdat hij zich al jaren inzet voor onze club als penningmeester. Als er iets is, is hij altijd bereid om te helpen. Topgo- zer. Ik heb Joeri leren kennen via zijn vriendengroep. Door zijn uitspraken en gedrag konden wij het vanaf het eer ste contact goed met elkaar vinden. Hij zet zich al vanaf het begin in voor de club. Een leuk feitje: Joeri doet wel eens een rapje, anderen van ons zijn meer in voor karaoke. Het sociale aspect van onze club is zeer belangrijk. Na een drukke week wil iedereen even ontspanning. Een klein drankje hoort daarbij. Maar als we spelen, spelen we om te winnen. Vandaar dat we aardig meedoen in onze dartregio. We zijn trots dat we een eigen vereni ging mogen en kunnen zijn. Altijd bezig om ons te verbe teren. Hopelijk kunnen we weer snel open en genieten van ons spel en onze ont spanning." Joeri Hoek (28) was in 2013 één van de oprichters van Dartvereniging Duiveland. Elke vrijdagavond worden er in de voormalige kinderopvang naast dorpshuis Oosterhof in Oosterland pijltjes gegooid. Hij is naast penningmeester een soort regelneef. ,,Op toernooien maak ik volle bak kroketten." Joeri Hoek groeide op in Bruinisse waar zijn ouders bijna vijfjaar lang een kroeg hadden: 't Oekje, waar nu Bij Petit zit. ,,Zo'n ouderwetse bruine kroeg. We woonden er met het gezin boven. Er hing in die tijd een elektro nisch dartbord. Grote darttoer- nooien op tv keken we op een groot scherm. Het was de tijd van Raymond van Barneveld en Co Stompé. De kroeg was mijn tweede huiskamer. In mijn jeugd voetbalde ik van de F-tjes tot de D-tjes ongeveer. Ik was niet één van de beteren. Daar kon ik, com petitief ingesteld, niet echt mee omgaan." Grap Hoek deed nog even aan boksen en kickboksen. Toen hij met vrienden thuis dartte, kwam het idee een club op te richten. ,,Hoe moeilijk kan het zijn? We zijn echt als grap begonnen en hebben anno 2021 bijna twintig leden. We zitten na te denken of we door gaan met één team of met twee teams in de Zeeuwse Dartfedera tie." De club heeft enkele écht goede darters in de geelzwarte ge lederen en groeide snel door van de derde divisie tot in de eredivi sie van de provincie. ,,Het oprichten van een vereni- ging is organisatorisch niet moei lijk. Dat gaat om papierwerk en leden werven. Moeilijker is het om de ledenstroom gaande te houden. De uitdaging is om elk jaar weer genoeg leden te heb ben." Joeri is één van de actiefste vrij willigers. Hij houdt de ledenad ministratie bij, zendt facturen, zorgt dat via Oosterhof drank en hapjes worden ingekocht, regelt prijzen bij toernooien, draait een bardienstje en maakt op toer nooien volle bak kroketten. ,,Van De uitdaging is om elk jaar weer genoeg leden te hebben alles wat. We zijn een kleine ver eniging. Ik doe het graag en ieder een binnen onze club helpt een handje. We gebruiken deze tijd waarin we niet mogen gooien om de barhoek nieuw in te richten, het clubhuis op te frissen en mo biele dartborden te regelen, zodat we zelf meer toernooien kunnen gaan organiseren." Eigen bedrijf Joeri die in Zierikzee woont en in april voor het eerst vader wordt, werkte lang in de marketing voor YourSurprise. Twee jaar geleden verkaste hij naar HelloPrint in Rotterdam. ,,Ik was toe aan bewe ging. Mijn ondernemersdwang en vrijheid speelden op. Bij HelloP- rint was ik e-commerce manager en bezig met promotieartikelen in printmateriaal voor evenementen en festivals buiten Nederland. De Europese groeimarkt. Door co rona viel dat voor 90 procent weg. Trekken aan een dood paard. In goed overleg uit elkaar en nu heb ik mijn eigen bedrijf waarbij ik ondernemers help online te groeien. De naam: Joloh Media. Een knipoog naar mijn initialen en de leus: You only live once. Ple zier hebben in wat je maakt en doet, is belangrijk. Ook bij het darten. Sportiviteit en gezellig heid gaan hier hand in hand." dinsdag 16 februari 2021 Bram van Gilst (foto) is de voorzitter van Dartvereni ging Duiveland in Ooster- land. Hij tipt vrijwilliger Joeri Hoek als Gouwe van Schouwen. C*< In de wekelijkse rubriek, De Gouwe van Schouwen, vertelt ie mand wie een beetje extra aan dacht verdient en waarom. In deze aflevering: Joeri Hoek. Gerrit van Loon Oosterland - Joeri Hoek Ik doe het graag en iedereen binnen onze club helpt een handje. foto marieke mandemaker Kent u ook iemand die wat extra aandacht verdient? Mail naar schouwen-duiveland@pzc.nl, onder vermelding van 'Gouwe van Schouwen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50