O CD v' ZEELAND 11 Analyse HWP Verstraate De reactie volgde kort na dat het nieuws over de overgang van Reguillo Vandepitte naar Kloetinge bekend was gemaakt. 'En ik maar denken dat ze daar in de 1e klasse voor een glaasje cola en de blauwe ogen van de voorzitter spelen', twitterde een supporter van Hoek, wel met een knipoog. Bij de Bevelandse club doen ze er alles aan om de status te veranderen, maar ze zul len bij Kloetinge ook gaan merken dat de druk flink toeneemt. Dat is ook logisch, want wie als eersteklasser louter spelers van een hoger niveau binnenhaalt, wordt door iedereen met andere ogen bekeken. De afgelopen tijd regende het positiviteit vanuit én over het groen-witte kamp. Een warme vereniging, gezelligheid in de kantine, mooie ambities; het kon niet op, als je de loftuitingen van vertrekkende en komende spelers achter elkaar zette. Maar als ze bij Kloetinge 1 straks niet leve ren, niet presteren, zou het dan nog steeds zo gezellig zijn? Jarreau Manuhuwa komt deze zomer over van tweededivisionist ASWH, bij derdedivisionist Goes werd aanvaller Thomas de Rijke weggeplukt. Als je dan ook nog twee dertigers bij rivaal Hoek weghaalt - Kyle Doesburg en Re- guillo Vandepitte - dan kun je de reacties wel uittekenen. Bij dat Kloetinge, daar hebben ze het budget flink verhoogd hè! Dat valt heel erg mee, klinkt het vanuit de boezem van de club. Maar betaald wordt er wel ja, daar hoeft nie mand omheen te draaien. Alleen gaat het niet om krankzinnige be dragen. Alles eromheen, de orga nisatie, het gevoel dat je ergens bij hoort en gewaardeerd wordt, dat heeft ook een positieve invloed. Eén doelpunt tekort Het beleid van Kloetinge is duide lijk veranderd, nadat de club in 2015 voor de vierde keer uit de hoofdklasse degradeerde. Daarna hikte het vijf seizoenen tegen pro motie aan, keer op keer slaagde het er niet in terug te keren. Vorig jaar, in het seizoen dat door corona vroegtijdig werd stopgezet, kwam Kloetinge uiteindelijk één doel punt tekort. Anders was 'Project 2020', waar in 2019 een start mee werd gemaakt, onverwacht toch nog een succes geworden. De club kwam niet onder een extra sei zoen in de eerste klasse uit, al ligt dat door corona nu nog steeds stil. De vereniging is de afgelopen ja ren flink gegroeid. Aan vrijwilli gers ontbreekt het niet, de stan daard jeugdteams zijn naar een hoger niveau getild en er ligt straks eindelijk kunstgras op het hoofdveld. Alle ingrediënten om - zeker in Zeeland - een echte top- amateurclub te worden, zijn aan wezig. Alleen blijft het niveau van het eerste elftal de laatste jaren achter. Kloetinge hunkert naar een terugkeer naar de hoofdklasse en wil daarna graag ook nog de stap naar divisieniveau zetten. De kwaliteit om titelkandidaat nummer één te worden, is aanwe zig. Waar Kloetinge er de afgelo pen jaren vaak voor koos om spe lers van een lager niveau te halen - denk aan Xander van der Poel, Guus de Leeuw, Martijn de Gof- fau, Ramon Janson, Rutger van Rossum - haalt het nu al twee jaar spelers uit de tweede en derde di visie binnen. Voor dit seizoen kwamen Tim de Winter, Mart de Kroo, Jop Dekker en Sylvio Hage al over van derdedivisionist Goes. De eerste drie blijven bij Kloetinge, Hage gaat terug naar de zondag club. Dat de zondagtak van VC Vlis- singen vorig jaar wegviel, is een voordeel voor Kloetinge. Wie in Zeeland op niveau wil spelen heeft nu nog minder keus. Daar heeft Kloetinge prima gebruik van ge maakt. De trainer, Marcel Lourens, hoopt straks na twee weggegooide seizoenen eindelijk te kunnen oogsten. Hij is de nuchterheid zelve en weet hoe het werkt. Lou- rens moet kampioen worden, de dood of de gladiolen, anders kan het voor hem zomaar klaar zijn bij 'zijn' club. Derby tegen Hoek Voor het Zeeuwse voetbal zou het goed zijn als Kloetinge eindelijk weer eens één of meerdere stap pen omhoog zet. Al was het bij voorbeeld maar om de derby tegen Hoek weer in ere te herstellen. Concurrentie houdt je scherp, zo wel op als buiten het veld. De ma nier waarop de staf en technische commissie van Kloetinge de afge lopen maanden te werk zijn ge gaan, dat is een blauwdruk voor andere clubs met ambitie. Vanaf komende zomer zal blijken of de ambities gepaard gaan met de ge wenste prestaties. Als dat inder daad het geval is, dan blijft het ook bij Kloetinge ongetwijfeld een ge zellige boel. dinsdag 16 februari 2021 GO UI De schakers van Het Witte Paard zijn in de landelijke inter- netcompetitie niet te stoppen. Voor de derde keer op rij schreven de Zeeuws-Vla mingen een speelronde op hun naam, deze keer met maar liefst 348 pun ten. Met 54 punten was Koen Leen- houts (foto) op nieuw de team topscorer. 15.47 De weersom standigheden zorgden dit weekend voor wat minder starters bij de Goruna en Run Your Own Race-deelne mers. Wouter Verstraate ging wel van start. Op een par koers in West- kapelle verbe terde hij zijn persoonlijk re cord op de 5 kilometer, naar 15 minuten en 47 seconden. Bij Kloetinge neemt de druk nu nog verder toe Barry van der Hooft 'Project 2020' is om meer dere reden niet geslaagd, maar bij Kloetinge geven ze niet op. De club laat met het binnenhalen van vier spelers die in de tweede en derde divisie spelen zien dat het bijzonder ambitieus is. Kan de Bevelandse club de ko mende jaren nog steeds een 'echte vereniging' blijven? Reguillo Vandepitte (voorgrond) en Kyle Doesburg (achter) komen samen over van Hoek, Ramon Janson (foto rechts) vertrekt bij Kloe tinge. Na vier seizoenen keert de aanvaller terug naar MZC'11. fotos ron quinten en johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43