Bemiddeling Van Leeuwen en Veere mislukt 7 CORONACRISIS EN TOCH BEGINT PIM ROTTIER EEN VERHUURBEDRIJF Een nieuw toeristisch bedrijf beginnen midden in de coronacrisis. Pim Rottier doet het. Terwijl er momenteel nauwelijks een toerist te zien is op Walcheren vertrouwt de 32-jarige inwoner van Driewegen erop dat er vanaf april heel wat op zijn solexen of speciale elektrische fietsen en e- scooters rondrijden. „Want dit is gewoon leuk om te doen. Dit wordt een succes." Het bedrijfspand aan de Middelburgsestraat in Koudekerke stroomt momenteel langzaam vol met e-scooters en e-fietsen. Rottier en zijn vader zet ten vervolgens alles in elkaar zodat ze op 1 april gereed zijn om klan ten te ontvangen. Hij vertelt dat hij voor die datum al de eerste e- choppers heeft verhuurd. ,,Een ge zin uit Almelo komt eind maart een weekeinde naar Domburg en zag op onze site dat we dit vanaf april aanbieden. Een van hen belde mij op met de vraag of ze al ook al eerder bij ons terechtkun nen. Natuurlijk kan dat." Hij kwam op het idee voor het bedrijf toen hij een tijdje terug een groepje mensen een solextocht zag maken. Na wat speurwerk zag hij dat zoiets op Walcheren nog ontbreekt. ,,Mensen kunnen wel solexen huren bij een Zuid-Beve- lands bedrijf maar dan zit je met de vervoerskosten. Die moeten al lemaal naar hier op Walcheren worden gebracht en weer terug." Maar alleen solexen verhuren, dat is volgens hem onvoldoende. Daarom besloot hij ook om speci ale e-bikes en e-scooters aan te schaffen en die te verhuren. ,,Niet de gewone e-bikes. Daar zijn er voldoende van te krijgen. Elke fietsenzaak verhuurt ze." Perfecte locatie Tijdens zijn zoektocht naar een geschikte locatie, stuitte hij op een leegstaande winkel in Koude- kerke. ,,Een perfecte plek. Lekker centraal." Hij kiest niet voor iets huren in Domburg of Zoutelande, plaatsen waar tijdens het seizoen Mensen kunnen online alles regelen zodat de choppers buiten klaar staan heel wat meer toeristen verblijven. „Wegens de kosten. Daar iets hu ren is veel duurder dan hier in Koudekerke. Bovendien is het maar de vraag of ik daar iets kan huren dat geschikt is." Rottier heeft op Marktplaats ook een serie oude lange leren jassen gevonden. Volgens hem ideaal om aan te trekken tijdens een solex- tocht. Als een vriend een van die jassen uitprobeert, blijkt dat het leer aardig stijf is. Rottier: ,,Die moeten we dus nog eens goed in smeren met ledervet zodat ze wat makkelijker zijn aan te trekken." Hij mikt met zijn verhuurbedrijf zowel op groepen als families. En hij gaat hen ook speciale routes aanraden. ,,Want ik vind dat toe risten wel over de Boulevard in Vlissingen moeten rijden en over de Markt in Middelburg." En in dien gewenst zorgt hij er straks ook voor dat ze bijvoorbeeld bij Fort Rammekens kunnen picknic ken. ,,En als ze terugkomen een barbecue hier achter de zaak. Zo dat ze voldaan terug naar de cam ping kunnen. Dan wordt het niet alleen even een fiets of een scooter huren, nee we bieden een com pleet pakket aan." Hij is niet bang dat de coronacri sis voor zijn bedrijf voor proble men zorgt. ,,Mensen kunnen on line alles regelen en als ze hier ko men staan de choppers of scooters buiten te wachten. Ze moeten al leen maar opstappen en vertrek ken en na afloop de sleuteltjes in leveren." De Zeeuwse ombudsman Gertjan van der Brugge startte vorig jaar een bemiddelingstraject om de re latie tussen beide partijen te verbe teren. Volgens Van Leeuwen zijn er enkele gesprekken gevoerd. Verder wil hij inhoudelijk niet op de zaak ingaan. ,,We hebben afgesproken dat we hier over zwijgen." Ook Van der Bruggen houdt zich aan die afspraak. Wel geeft hij aan dat hij aanvankelijk kansen zag beide partijen nader tot elkaar te brengen. ,,Anders moet je niet aan zo'n traject beginnen." Het Veerse college zegt in een schriftelijke re actie dat het de beslissing van Van Leeuwen respecteert. Procederen De relatie tussen Van Leeuwen en het dagelijks bestuur is al lange tijd niet goed. Hij heeft een juridisch adviesbureau in Veere en staat ook mensen bij die vinden dat ze bena deeld worden door de gemeente. Hij doet dat op geheel eigen wijze en procedeert veel. Hij voert ook al heel lang een juridische strijd over de toekomst van het bedrijfvan zijn zus Lydia, De Heksenketel. Dat gaat vooral over het feit dat haar mini- camping geen 25 eenheden mag hebben terwijl tal van andere dat wel mogen. Volgens het Veerse col lege voldoet De Heksenketel niet De relatie tussen Van Leeuwen en het Veerse college is al lange tijd niet goed aan de richtlijnen voor uitbreiding wat wordt aangevochten door Van Leeuwen. Ruim tien jaar geleden was er ook al eens een poging tot bemiddeling. Destijds onder leiding van oud burgemeester Ton Verbree (Rei- merswaal). Na de nodige gesprek ken leek die succesvol en hieven beide partijen zelfs het glas. Maar de 'vrede' duurde maar een paar maanden waarna beide partijen el kaar beschuldigden van het verbre ken van het pact. De relatie verslechterde helemaal toen anderhalf jaar geleden de toenmalige wethouder Marcel Ste- ketee (ex-DTV) Van Leeuwen be schuldigde van het nodeloos proce deren en 'het bestuurlijk ondermij nen van de gemeente'. Het nieuwe college van CDA, DTV en PvdA/GL kondigde bij de start, maart 2020, aan dat er gezocht zou worden naar een mogelijkheid de onderlinge re latie te verbeteren. Vorige week, tijdens een rechts zaak, liet Van Leeuwen al blijken dat die niet goed is. Hij zei toen te gen de rechter dat hij vaak mee maakt dat klanten van hem anders behandeld worden door de ge- Ruim tien jaar geleden was er ook al een poging tot bemiddeling meente als duidelijk is dat hij hen bijstaat. De ombudsman zegt dat het va ker voorkomt dat hij partijen tot el kaar probeert te brengen. ,,Als par tijen niet uit zijn op hun eigen ge lijk, dan kan bemiddeling lukken." dinsdag 16 februari 2021 WA Van solexen tot speciale e-bikes Emile Calon Koudekerke -Pim Rottier, dreambikesrental.nl De bemiddeling tussen juridisch adviseur Bram van Leeuwen en het dagelijks gemeentebestuur van Veere is mislukt. Van Leeu wen wil niet langer verder met dat traject. Emile Calon Domburg Pim Rottier (l) en Dennis de Graaf op een chopper en een solex. ,,Dit is gewoon leuk om te doen." foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39