Gezocht: nieuw onderdak voor de Brit-mozaïeken 6 Nét niet de langstzittende burgemeester van het land RANGLIJST Burgemeester Jan Frans Mulder (65) is met bijna 18 jaar de langstzittende burgemeester van Zeeland én verknocht aan 'zijn' gemeente Hulst. ,,Ik ga hier niet meer weg." ,,Je moet altijd uitdaging hebben. En Hulst heeft zoveel ontwikkelin gen: Perkpolder, de Hedwigepol- der, de Bierkaai in Hulst. Zulke grote projecten, die een andere ge meente met 28.000 inwoners één keer in de veertig jaar meemaakt. Ik heb van de raad ook de ruimte ge kregen om de laatste periode grens overschrijdend bezig te zijn. Hulst is een goede keuze geweest." ,,Ik heb wel eens één keer gedacht aan een wissel. Toen ik destijds op de Markt liep, kwam een mevrouw naar me toe die zei: 'U bent toch de burgemeester? U gaat toch niet weg?' Toen ben ik snel met die af weging gestopt. Ik dacht, dit is niet goed. Dit moet ik niet doen." ,,In het bedrijfsleven zie je dat managers snel wisselen en een bur gemeester vind ik toch een beetje een burgervader. Ik heb pleegkin deren en dan zie je ook dat het be langrijk is om een stukje stabiliteit te hebben. Daarbij is het een wissel- werking met de inwoners en de politiek. Als je merkt dat ze het wel een beetje met je gehad hebben, Zeeuws-Vlaanderen is het beste dat ons is overkomen. We willen niet terug naar de Randstad dan ga je verder kijken. Maar ik heb dat helemaal niet gehad, eerder an dersom. En het gebied is prachtig." ,,Mijn kinderen zijn hier gebleven en de kleinkinderen wonen in de buurt. We zijn zo gewend aan Zeeuws-Vlaanderen en Hulst. Zeeuws-Vlaanderen is het beste dat ons is overkomen. Ik zou niet meer terug willen naar de Rand- stad." ,,Ik zal nooit een Hulstenaar worden, dat gaat natuurlijk niet. Maar het is zo vertrouwd, als ik in de randstad kom dan horen ze zelfs dat mijn uitspraak veranderd is." De restaurateur, Van Sabben Oud Nederlandsche Tegelwerken uit Oud-Beijerland, en bouwgroep Pe ters die het nieuwe Britannia gaat bouwen, hebben afspraken ge maakt over de berging van de ta bleaux. De rest van het in totaal 100 me ter lange mozaïek moet voor i april van het restant van het oude pavil joen zijn aan de Boulevard Evert- sen. Dat wordt vanaf die datum ge sloopt. Fondswerving Het afhalen en opbergen op de ge- meentewerf van Vlissingen, waar de overige meters van de friezen al De gemeente Vlissingen wil het eigendom niet omwille van toekomstige kosten liggen sinds de sloop van het vorige hotel in 2010, kost 50.000 euro. De restauratie door Van Sabben kost nog eens een halve ton. Volgens bestuurder Evert de Iong van Heemschut, tevens lid van het Genootschap in Middelburg, komt de erfgoedvereniging bin nenkort met een plan voor fonds werving. Heemschut werd eigenaar van de mozaïeken doordat hotelontwikke laar AVV die om niet schonk, maar de erfgoedvereniging kan statutair geen eigenaar zijn van erfgoed. De gemeente Vlissingen wil het eigendom niet omwille van toe komstige kosten. Er wordt ook ge zocht naar een plaats waar de mo zaïeken weer te zien kunnen zijn. dinsdag 16 februari 2021 'Zelfs mijn uitspraak is veranderd' Sophie Stockman Rolf Bosboom Hulst U groeide op in Dordrecht, rolde in Papendrecht in de politiek, werd burgemeester van Axel en u bent burgemeester van Hulst sinds juni 2003. Wat is er zo leuk aan Hulst? Heeft u nooit aan stoppen ge dacht? -Jan-Frans Mulder Als de Minister van Binnen landse Zaken over uw herbe noeming heeft beslist, helpt u de nieuwe raad en het nieuwe Jan-Frans Mulder is nét niet de langstzittende burgemeester van het land. Hij moet alleen Henri Lenferink, eerste burger van Leiden, voor laten gaan. Lenferink is in functie sinds 15 mei 2003, zeventien dagen lan ger dan Mulder. Hij is ook twee jaar jonger dan Mulder en heeft al aangegeven dat hij nog wel college na de gemeenteraads verkiezingen van 2022 met op starten. Daarna gaat u met pen sioen. En dan? een aantal jaren wil doorgaan. Op de landelijke ranglijst (met in totaal 352 burgemeesters) staat Jan Lonink op de derde plaats. Hij begon één maand later dan Mulder in Terneuzen en vertrekt in mei, omdat hij dan 70 jaar wordt. Burgemeesters moeten met pensioen als ze die leeftijd hebben bereikt. Sinds de grote gemeentelijke herindeling in 1970 hield Ton Verbree het in Zeeland het lang ste vol als burgemeester. Hij was bijna achttien jaar - van april 1987 tot maart 2005 - eerste burger van Reimerswaal. Over twee maanden, op 17 april, zal Jan-Frans Mulder hem passe ren. M Het mozaïek zoals het nu nog te zien is aan de Boule vard Evertsen. FOTO DIRK-JAN GJEL- TEMA Erfgoedvereniging Heemschut en het Koninklijk Zeeuws Ge nootschap der Wetenschappen zoeken een nieuwe eigenaar voor de mozaïeken van Louis van Roode die het voormalige hotel Britannia sieren. Ze zoeken ook geldschieters die 100.000 euro kunnen opbrengen voor de berging en restauratie van de mozaïe ken. Claudia Sondervan Vlissingen Burgemeester Jan-Frans Mulder is de langstzittende burgemeester van Zeeland. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38