'Ik had dit nooit mogen toestaan' Carnavalsweekend eindigt voor café De Kastanje met politie en boete 'Hulst was een goede keuze' Ambassadeur in Spanje Jesse Kerkhove (26) wil ook tijdens de lockdown graag in vorm blijven. Daarom toverde hij zijn 1 tuinhuis om tot fitnessruimte. „Sporten is mijn passie. Dat laat ik niet zomaar versloffen." In Kloosterzande werd, zoals in veel Zeeuws-Vlaamse plaatsen, af gelopen weekend alternatief carna val gevierd. Carnavalsstichting Kloorianen hield online activitei- ten en een speurtocht door het dorp, waarbij zes horecagelegenhe den op zaterdag en zondag tussen elf en vijf uur 's middags zorgden voor een afhaalhapje. Zoals een kom erwtensoep of een broodje hamburger. „Natuurlijk wilden we meedoen. Dan komt er toch nog wat in de kas", zegt eigenaresse Marion de Kort van café De Kastanje. Op za terdag verliep alles prima en sloot De Kastanje om vijf uur, vertelt ze. Op zondag ging alles ook naar wens, totdat er ergens tussen half en kwart voor vijf een grote groep het café binnen kwam. Die groep ging alle deelnemende horecagelegenheden langs voor de speurtocht en afhaal. Naar binnen komen, mocht echter niet vanwege de coronamaatregelen. Bij De Kas tanje ging dat op het einde van de middag mis. ,,Ze zijn hier denk ik tien minuten geweest en dat had ik nooit mogen toestaan. We hebben fout gezeten." Zonder mondkapje De politie ging op een melding af over een geopend café in Klooster- zande en trof rond vijf uur 's mid dags 25 bezoekers zonder mond kapje in café De Kastanje aan. Ook was er een groep verklede mensen in de Cloosterstraat. Op verzoek van de politie verlie ten de bezoekers het café en ver trokken de mensen ook uit de Cloosterstraat. De uitbaters kregen een proces-verbaal. Dat het café als enige 'gewoon open' was voor een feest, weerspreekt De Kort: ze de- Er werden blikjes bier gedronken, maar absoluut niet van onze tap. Die staat al maanden dicht den mee aan de afhaalactie bij de speurtocht en op het eind liep dat mis. ,,Maar fout is fout, ik had de groep naar buiten moeten sturen." Dat de tap rijkelijk vloeide, klopt volgens haar niet: ,,Er werden blik jes bier gedronken, maar absoluut niet van onze tap. Die staat al maanden dicht." Secretaris Hans Smits van de Kloorianen reageert desgevraagd op het incident. ,,Het is zeker vervelend, vooral voor de ondernemer zelf. Ik was er zelf niet bij en als Kloorianen hebben we hier geen bepaalde mening over." Strenge maatregelen De gemeente Hulst werd door de politie op de hoogte gebracht en kan besluiten tot strenge maatrege len. Hulst beraadt zich daar nog op, laat burgemeester Jan-Frans Mul der weten. Jan-Frans Mulder is Zeelands langstzittende burgemeester Jan Versteeg heeft een bewogen jaar achter de rug It dinsdag 16 februari 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 4 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Wat de gezellige afsluiting van een alternatief carnavalsweek end had moeten worden, liep voor de eigenaren van café De Kastanje in Kloosterzande heel anders. Ze kregen zondagmid dag politie in de zaak en een boete, omdat er te veel mensen binnen waren. ,,Ik had dit nooit mogen toestaan, ik had ze naar buiten moeten sturen." Sophie Stockman Kloosterzande -Marion de Kort, eigenaresse café De Kastanje ZEELAND6 ZEELAND8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33