Lieke Martens trots op rol in commercial met Messi II en Pogba 36 clubs, geen doorstroom naar EL 23 Lieke Martens weet vandaag wie de tegenstander van haar FC Bar celona wordt in de achtste finale van de Champions League, het ultieme doel voor de vrouwentak van de Catalaanse club die natio naal een klasse apart is. Vandaag beginnen ook de achtste finales bij de mannen in de Champions League. En ook dSn gaat de tele visiekijker Martens vaak zien. Huh? Dat zit zo: de aanvalster heeft een prominente rol in een tv-spotje van chipsmerk Lays, één van de sponsors van de Champions League. De cast is bepaald niet ver keerd. Martens zit in het filmpje met twee megasterren: clubge noot Lionel Messi en de Franse wereldkampioen Paul Pogba van Manchester United. ,,Het blijft Vroeger keek ik naar dat soort reclames op televisie en nu speel ik er zelf in maf en bijzonder om daar voor gevraagd te worden. Vroeger keek ik naar dat soort reclames op televisie en nu speel ik er zelf in. Dan realiseer je weer hoeveel er de afgelopen jaren is gebeurd. Ik vind het een eer en ben er ook trots op. Het mooie is dat ik geen bijrolletje heb. Vind ik netjes. Het laat zien dat het vrouwen voetbal er niet bij hangt.'' Eerder vertolkte de bekendste speelster van Oranje ook al een rol in een reclame met Eden Ha zard en Philippe Coutinho. De opnames voor de nieuwe com mercial werden afzonderlijk ge daan, ook al woont Lionel Messi in dezelfde stad. Ook daar draait alles om de naleving van de coro naprotocollen. Opgewekt Martens vertelt het via een vi deoverbinding vanuit Zeist. Ze oogt monter en opgewekt. Niet zo gek ook. Afgelopen weekend won ze met FC Barcelona de uit gestelde bekerfinale van vorig seizoen. Vier serieuze prijzen heeft ze nu gewonnen met haar Catalaanse club. De volgende landstitel komt er ook aan. De overmacht is immens. Houd u vast: Barca heeft na zestien wed strijden een doelsaldo van 84 voor en 3 goals tegen. Bij de mannentak van FC Bar celona is het onrustig, al zijn de laatste weken goed voor het team van Ronald Koeman. De diepe schuld houdt de club in zijn greep. Het gaat over bezuinigen en korten op salarissen. Aan de vrouwentak gaat die rumoer voorlopig voorbij. ,,Bij ons gaat het natuurlijk om heel andere bedragen'', zegt Martens. ,,Maar ik ben blij dat het voor ons geen gevolgen heeft. Voor ons is het ook beter als de mannen preste ren. Het is vooral te hopen dat het de goede kant op gaat met het coronavirus en dat er straks weer mensen naar het stadion kunnen komen. Ook voor de financiën van de club.'' Voor nu is Martens even uit haar Spaanse modus. In Zeist zijn de Leeuwinnen bij elkaar voor de oefenwedstrijden tegen België (donderdag) en Duitsland (vol gende week woensdag). Die laat ste tegenstander is wereldtop. Nuttig met het oog op de Spelen. Vier maanden terug was Oranje nog kansloos in een oefenduel tegen de Verenigde Staten, de re prise van de WK-finale. ,,We hebben nog niet het niveau om van de nummer 1 van de wereld te winnen. In de zomer hopelijk wel.'' Blijven over: Atletico Madrid - Chelsea (met Luis SuSrez en Hakim Ziyech) en het Nederlands getinte Atalanta. Wat kunnen zij, die heer lijke stuntploeg van vorig seizoen, met Marten de Roon, Hans Hate- boer en intussen ook Sam Lam- NIEUW FORMAT CL mers? Real Madrid is direct een te genstander van het zwaarste kali ber. Aan de andere kant: Real werd in de poulefase twee keer onderste boven gespeeld door Sjachtar Do netsk. Een ploeg die net zo dyna misch speelt als Atalanta. dinsdag 16 februari 2021 De voorbereiding van de Leeu winnen op de Olympische Spe len begint nu echt. Met oefen wedstrijden tegen België en Duitsland. Voor Lieke Martens (28) weer een moment van spotlights. Net als in een televi siereclame met wereldsterren Lionel Messi en Paul Pogba. ,,Dat blijft toch wel heel maf.'' Daniël Dwarswaard Rotterdam - Lieke Martens en veel plezier? Neymar brengt Bar$a op 5-1 tegen PSG in 2017. De Braziliaan speelt nu bij de Franse club, hij ontbreekt vandaag wegens een blessure. foto getty images ROTTERDAM De Champions League in zijn huidige format draait nog tot 2024. Vanaf dan komt er een nieuwe opzet. Wat worden belangrijke veranderin gen? Mogelijk deze maand presenteert de UEFA een nieuwe opzet voor de Champions League vanaf 2024. Het toernooi breidt uit naar 36 deelnemers (32 nu) en de hui dige poulefase met groepen van vier teams verdwijnt. Deze wordt ingeruild voor één ranglijst van alle teams. Tussen september en januari wordt er gespeeld in een eerste fase, waarbij elke deelnemer per loting tien tegenstanders toege wezen krijgt. Hierbij wordt reke ning gehouden met het niveau van de teams om zo kansloze ne derlagen te verminderen en loting minder belangrijk te maken. Dit zogenoemde 'Zwitserse systeem' wordt bijvoorbeeld bij denkspor ten toegepast en de gedachte is dat het interessant is voor fans en rechtenhouders. Als er in de eerste maanden van een CL-sei- STAMf zoen meer wedstrijden zijn tus sen sterke teams onderling, le vert dat meer sportieve spanning op en ook meer televisiegeld. Als iedereen tien duels heeft ge speeld (5 uit en 5 thuis op dins dagen, woensdagen en donder dagen) wordt de ranglijst opge maakt en plaatst de top-8 zich rechtstreeks voor de achtste fi nales. De nummer 9 tot en met 24 strijden om de overige acht tickets. In de knockout-fase speelt de koploper vervolgens tegen de nummer 16, de nummer twee tegen de nummer 15 enzo voorts. In totaal worden er fors meer wedstrijden gespeeld. Over een heel seizoen 225 om 125 nu. Zoals het er nu voorstaat krijgen ook de Europa League en de Conference League dit speel schema. Volgens insiders wordt een belangrijke verandering ook dat er géén doorstroming meer komt tussen de verschillende toernooien vanaf 2024. Nu vloeit de nummer drie uit een Champi ons League-poule af naar de Eu ropa League na de winterstop. Als komend seizoen de nieuwe Conference League start, geldt hetzelfde principe. De nummer drie van een Europa Leaguepoule stroomt dan door naar die Confe rence League. De UEFA voelt de druk van een aantal Europese topclubs die schermen met een eigen Super League. Bij hervorming van de huidige CL stijgt de omzet van 3 naar 5 miljard. De kampioen van de eredivisie zou zomaar 70 tot 90 miljoen per deelname kunnen opstrijken. Nu is dat 40 miljoen. Lieke Martens in het shirt van Barcelona, nu terug in Nederland voor twee oefenduels met Oranje. foto cor vos Ajax kreeg dit jaar 40 mil joen, dat bedrag kan flink oplo pen straks. foto brunopress

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23