L 22 CHAMPIONS LEAGUE ACHTSTE FINALES De Champions League ontwaakt vandaag uit zijn winterslaap. Net als vorig seizoen gaat het toewerken naar de finale in rondes zonder publiek. Maar als teams met evenveel lef en plezier spelen, zit de tv-kijker tóch goed. Kort v 'Max boven aan verlanglijst' Max Verstappen (23, foto) staat boven aan de verlanglijst van Mercedes als wereldkampi oen Lewis Hamilton stopt. Dat is de stellige overtuiging van Christian Horner, de baas van Red Bull, de huidige renstal van de Ne derlander. ,,Daar twijfel ik geen moment aan'', zegt Horner. Het is daarom aan Red Bull een competitieve auto te leveren, waar door Verstappen bij zijn huidige team mee kan doen om de wereldtitel. ,,Dat gaat de doorslag geven, niet allerlei clausules in zijn contract.'' Verstappen staat tot 2023 onder contract bij Red Bull. Gisteren werd bekend dat Red Bull het akkoord met Honda heeft bekrachtigd om vanaf 2022 de krachtbron van de Japanse motorfabrikant te blijven ge bruiken in de Formule 1. De renstal zal in de eigen fabriek in het Engelse Milton Keynes een technische afdeling openen waar de motoren worden onderhouden. 'Barney' nog in wachtkamer Geert Nentjes heeft een speelkaart voor de PDC verdiend. 'The Spear' uit Urk was op de tweede dag van de finaleronde van de zoge heten Qualifying School de sterkste. Hij klopte in de finale de Georgiër Boris Koltsov (6-5), nadat hij in de halve eindstrijd Ray mond van Barneveld had uitgeschakeld (6 5). 'Barney' strijdt vandaag en morgen op nieuw voor een speelkaart voor de PDC. Kansloos verlies voor Oranje De Nederlandse waterpoloërs (foto) waren kansloos in hun tweede wedstrijd op het olympisch kwalificatietoernooi tegen favo riet Kroatië: 25-8. Oranje was het OKT be gonnen met een overwinning op Duitsland. Er zijn in Rotterdam drie tickets te verdelen voor de Spelen. Weer pech voor Teunissen Mike Teunissen komt mogelijk dit voorjaar niet meer in actie. De coureur kwam zater dag hard ten val tijdens een trainingskamp van zijn ploeg Jumbo-Visma op Tenerife. Vorig jaar miste Teunissen een groot deel van het seizoen door een knieblessure. MOTOGP Judo Voetbal Bij Ronald Koeman zal het vandaag ongetwijfeld door zijn hoofd schie ten. Vanavond trapt FC Barcelona af in de knock-outfase van de Cham pions League, voor het eerst weer sinds de 8-2 nederlaag tegen Bayern München. In feite dankt Koeman zijn baan aan dat historische pak slaag. En Messi, die zal de herinne ring eraan ook niet onberoerd laten. Willem van Hanegem zei het gis teren al: er is in sport geen betere brandstof dan revanche, rancune, wraak. Barcelona en Messi werden weggeblazen en vernederd in een Duitse orkaan. Maar inmiddels gaan er sportief weer dingen best goed bij de club. ,,En het belangrijk ste is dat Messi niet langer naar de grond kijkt, maar weer lacht'', schreef een Spaanse krant zondag. Een revanche tegen Bayern, titel houder én weer titelfavoriet was nu mooi geweest. Maar Paris Saint- Germain is vanavond ook een prima tegenstander. De laatste keer dat deze twee clubs Europees tegen elkaar speelden, vielen er 11 goals in twee achtstefinaleduels. In februari 2017 werd het eerst 4-0 in Parijs, ge volgd door een onwaarschijnlijke 6 1 in Camp Nou. Neymar scoorde twee keer in die return voor Barce lona. Drie Bar^a-goals vielen na de 88ste minuut. Over symboliek gesproken: Ney- mar zou nu voor het eerst weer té gen Bar^a in actie zijn gekomen, maar de Braziliaan is geblesseerd. En PSG flirtte laatst openlijk met Messi. Tot woede van Koeman. Mis schien hangt-ie de krantenpublica ties uit L'Équipe nog wel op in de kleedkamer. In Nederland deed Koeman dat soms. Even wat extra olie op het vuur gooien. Vangnet Dat we dit soort bespiegelingen op tikken, betekent dat het échte top voetbal weer begint. Dat van de Champions League, bezig aan zijn 29ste seizoen. Het wordt het tweede jaar zonder publiek in de knock-outfase. Vorig seizoen was er in coronatijden een experiment dat verrassend goed beviel. In een format van een 'Final 8' gingen alle - CHAMPIONS LEAGUE Programma kwart- en halve finales over maar één wedstrijd. Het was voetballen zonder vangnet. En het regende goals. Het had niet langer zin voor teams om te rekenen en af te wach ten tot de return om toe te slaan. Ie dereen moest continu all-in. Jammer op zich dat de clubs en de UEFA niet hebben gezegd: we doen het weer zo. Maar zo'n gedachte is te romantisch. De financiële belan gen zijn simpelweg te groot. Dus toch maar weer het klassieke ritme van heen- en terugduels. Maar wat blijft is dat thuisvoordeel sowieso géén factor is. Of nauwe lijks. Sterker: er zijn nu voor het eerst teams die helemaal niet thuis spelen in deze fase van het toer nooi. Atlético Madrid - Chelsea is in Boekarest. Borussia Mönchenglad- bach - Manchester City in Boeda- pest. Net als Leipzig - Liverpool. De reden: Engelse teams zijn door co ronarestricties niet welkom in Spanje en Duitsland. Leipzig - Liverpool kan vanavond als sportief affiche wedijveren met Barcelona - PSG. Jürgen Klopp als coach tegen over Julian Nagelsmann. Eigenlijk is er in bijna elke achtste finale wel een interessante 'wedstrijd in de wedstrijd' aan te wijzen. Wat te denken van Cristiano Ronaldo die in Portugal tegen FC Porto speelt. Leuk feitje: Ronaldo maakte in 12 CL-duels met Portugese tegenstan ders pas twee doelpunten. Kijktip Bij Lazio - Bayern München gaat oud-AZ'er Wesley Hoedt wellicht tegen Robert Lewandowski spelen. In Europese duels van Lazio krijgt Hoedt doorgaans een basisplaats. Sevilla - Dortmund is op voorhand een wedstrijd van twee vlot sco rende spitsen: Erling Haaland en Youssef En-Nesyri, die bij Sevilla Luuk de Jong op de bank houdt. Haaland is met 6 goals gedeeld top schutter in de CL na de poulefase. En-Nesyri maakte er vier. Kijktip om in de stemming te ko men: de 1-4 van Foden laatst bij Liverpool - ManCity in de Premier League. En dan om het detail van de eerste balaanname van de 20-jarige Engelsman: met buitenkant voet, in plaats van binnenkant voet, zoals de meeste spelers zouden doen. En ook een volgtip bij Gladbach: Flo- rian Neuhaus, middenvelder van 23 jaar, gewild door Liverpool als op volger van Georginio Wijnaldum, mocht die deze zomer transfervrij weggaan. Quote van de dag 'Mijn baard wordt steeds grijzer. Ik ben strijdbaar, samen komen we er weer uit' dinsdag 16 februari 2021 FORMULE 1 DARTS WATERPOLO WIELRENNEN Yamaha blijft de MotoGP trouw. Het Ja panse merk maakte giste ren bekend nog zeker vijf jaar door te gaan. Fabio Quatararo en Maverick Vina- les zijn de cou reurs dit jaar. Yamaha is sinds 1961 ac tief in het WK. Henk Grol (35, foto) doet deze week niet mee aan de Grand Slam van Tel Aviv. Grol strijdt met Roy Meyer in de klasse boven 100 kilogram om één ticket voor de Olym pische Spelen. 71 De bekende Argentijnse oud-prof Leo- poldo Luque (71) is overle den aan co rona. Luque was basisspe ler van Argenti nië in de finale van het WK '78 tegen Oranje. O a 0) GO Wéér lef, goals Maarten Wijffels Rotterdam - - -a-."..-: - vv. -.7,V .-vïfe----: p-s - J.T, - ,t ACHTSTE FINALES Vandaag 21.00 uur FC Barcelona - Paris SG 21.00 uur RB Leipzig - Liverpool Morgen 21.00 uur FC Porto - Juventus 21.00 uur Sevilla - Borussia Dortmund Dinsdag 23 februari 21.00 uur Atlético Madrid - Chelsea 21.00 uur Lazio - Bayern München Woensdag 24 februari 21.00 uur Atalanta - Real Madrid 21.00 uur Mönchengladb. - ManCity Returns op 9, 10, 16 en 17 maart —Liverpool-coach Klopp over de slechte serie van zijn team

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22