©NDERNEMER Waarom miljardairs massaal kiezen voor Kempens bedrijf Podcast (Corona)buik wegwerken 'Projecten met zes nullen zijn geen uitzondering' van de week Hans Bullens (Stone Natural Class) bekleedt superjachten van de rijksten der aarde Miljardairs wereldwijd bestellen hun superjachten bij Nederlandse werven. Voor het inte rieur schakelen zij regelmatig Stone Natural Class uit het Brabantse Eersel in, specialist in lichtgewicht natuursteen. Oprichter Hans Bullens: ,,Sinds deze focus groeien we gestaag." In het begin werkte Stone Natural Class vooral voor aannemers in de bouw die aanrechtbladen en dor pels afnamen, maar sinds 2008 is het bedrijf zich gaan richten op licht gewicht natuursteen voor luxe jachten. Bullens ging in 2014 zelfs volledig het high-end jachtsegment en (super-)luxe villa's bedienen. Complete badkamers, keukens en bars worden in opdracht van de klant en naar ontwerpen van de beste designers geproduceerd. Rich Famous Bullens schetst de ontwikkeling die het bedrijf sindsdien heeft doorgemaakt: ,,De eerste jaren maakten we uitsluitend interieurs voor jachten die gebouwd werden bij Heesen Yachts. Gaandeweg bouwden we onze contacten verder uit, met als gevolg dat we nu op alle werven in Nederland bekend zijn." De klanten van Stone Natural Class komen vanuit de hele wereld, maar kiezen desalniet temin voor een bedrijf uit de Brabantse Kempen. Amerikanen uit de categorie 'Rich Famous', Arabieren, Russen en de laatste tijd ook steeds meer Europese miljonairs weten het bedrijf te vinden. Het geheim zit hem volgens Bullens in het lichtgewicht. ,,Steen is natuurlijk bepaald niet licht. Wij bewerken platen zodanig dat ze tot zeven keer dunner zijn. Op superjachten moet je zo veel mogelijk aan gewicht winnen, wil je er zo'n 60 km per uur mee kunnen varen." Beste natuursteen Bullens gaat altijd zelf op pad om de juiste steen voor een klant uit te zoeken. Daarvoor reist hij regelmatig naar Italië waar de beste leveranciers zitten. „Wij krijgen het ontwerp van de designer, inclusief gewenste steensoort. Met mijn expertise zoek ik dan de steen die hier het beste bij aansluit." Als Bullens de juiste steen heeft geselecteerd, gaat hij samen met de klant kijken. Meestal is dat een vertegenwoordiger van de opdrachtgever of de designer. De eigenaar krijgt hij zelden te zien. ,,Het is dus puur maat werk met een hoog afwerkingsniveau dat de klant krijgt.'' Complexe opdrachten Stone Natural Class verwacht een ver dubbeling van de omzet ten opzichte van drie jaar geleden. ,,De omzet is bij ons sterk projectgebonden", legt Bullens uit. „Projecten met zes nullen zijn geen uitzondering. Sinds we ons volledig focussen op dit segment, groeien we gestaag. We hebben in de afgelopen zes jaar steeds betere referenties gekregen en meer mooie, complexe opdrachten. De vraag naar grote jachten is ook in Nederland zelf flink toegenomen. Onze klanten voelen zich veilig op het water. Ze hebben hun complete huis bij zich en niemand kan hen lastigvallen. Ze willen iets unieks, van hoge kwaliteit." deondernemer.nl Startup Stories Max van Kaathoven van Braingineers kruipt in ons brein Diep geworteld ondernemerschap Nu gemeenten buitenfitness- plekken afsluiten vanwege corona, wordt het lastiger om te sporten. Toch moeten we meer bewegen om lichaam en geest gezond te houden. En elkaar daarop aanspreken. We mogen tegenwoordig niets meer tegen iemand zeggen dat kwetsend kan zijn. Daar ben ik eerlijk gezegd wel klaar mee. We kunnen best wat harder zijn om elkaar te wijzen op ongezond gedrag. Het huidige gedrag zorgt er namelijk deels voor dat we langer in de ellende zitten met elkaar. Zware 50-plussers Deze week kwam de zorgsector met onthutsende cijfers over het profiel van de mensen op de ic's. Het hoofd van de ic-afdeling van het UMCG pleitte voor het vroeg tijdig vaccineren van te zware 50- plussers. Natuurlijk veroorzaakt dat direct discussie op sociale media en die zwengel ik graag aan. Uit onderzoek blijkt dat naarmate je ouder wordt, wandelen alleen niet genoeg is om een fit lijf en geest te hebben. De WHO kwam in december 2020 met het advies om minimaal 150 minuten per week intensief te sporten en minimaal tweemaal aan kracht training te doen. Oftewel: een combinatie van cardio en kracht. Erik Scherder vertelt ons boven dien dat bewegen het effect van vaccineren versterkt. Maar wat zie ik gebeuren? We sluiten plekken waar je kun bewegen, zoals bui tenfitness. Te populair in deze coronatijd. En dat terwijl we het virus deels kunnen bestrijden door ervoor te zorgen dat we fitter worden. Dit virus is niet op korte termijn weg, dat weten we allemaal wel. Toch hebben we in vloed op onszelf en de mensen om ons heen. Zeker als je mensen durft aan te spreken. Zachte heelmeesters Toen ik in de jaren negentig in Jong Oranje zat, begeleidden twee militairen ons. Recht voor z'n raap. Er werd gewoon gezegd dat je te dik was als de dokter je vet had gemeten, dat je kamer een zooitje was en dat je je moest schamen voor je vieze fiets. Nota bene tegen een groep (kwetsbare) pubers! Niemand van ons heeft daar iets aan overgehouden. Het heeft ons juist gevormd. Als je dit soort opmerkingen als begeleider tegenwoordig maakt, kun je een boze brief verwachten van ouders en de sportbond. Zachte heel meesters maken stinkende won den. Ik pleit voor een vitaal land en dat we elkaar helpen. Laten we deze tijd gebruiken om die buiken en inactiviteit weg te werken, om minimaal achtduizend stappen per dag te zetten. Deze week zag ik een populaire meme op Insta- gram: ,,Summerbodies are made in winter." Laten we dat allemaal doen en elkaar er vooral eerlijk op aanspreken. volg ons op Beluister deze podcastserie Scan de QR-code om alle afle veringen van Startup Stories te beluisteren. Of ga naar deondernemer.nl/podcast In de podcast Startup Stories spreekt presentatrice Joni Hendrix ditmaal met Max van Kaathoven, mede-oprichter van Braingineers. Deze Amsterdamse startup neemt een kijkje in ons onderbewuste. Iets concreter gesteld: Braingineers zet neuro- technologie in om in het brein van de consument te kijken, meestal in opdracht van grote bedrijven. Met compagnon Roderick Reichen- bach startte Van Kaathoven na een studie Psychologie aan de Universiteit van Utrecht met de onderneming. Hun idee: een brug slaan naar het bedrijfsleven. De opdrachtgevers helpen met het begrijpen van de klant en de reacties van de klant op de website van de opdrachtgever. Met succes, zo blijkt uit de podcast. Wat ook uit het gesprek naar voren komt is dat het ondernemerschap diep geworteld is in de familie van Van Kaat hoven. Hij adviseert zijn vader, die na hem een bedrijf is begonnen. Laat je inspireren aan de hand van tips, fouten, tegenslagen en successen van Braingineers. Want: praten over je uitdagingen en het stellen van vragen, daar leert elke ondernemer van. Vanuit de meest onverwachte hoeken komen nieuwe haakjes voor nog meer succes. Dat is het uitgangspunt van de podcast Startup Stories. MARTIN HERSMAN VITALITEITSEXPERT Oud-schaatser Martin Hersman is managing partner bij Lifeguard en zit als vitaliteitsspecialist in de Raad van Advies van De Ondernemer. Lichtgewicht natuursteen is precisiewerk, weet oprichter Hans Bull va nStoflPNF'Wr" Dit is een wekelijkse uitgave van De Ondernemer De artikelen worden geschreven door de redactie van De Ondernemer, deels in samenwerking met betalende partners. Meer praktische tips en inspirerende verhalen? Ga naar deondernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 19