12 NIEUWS RECORD SOCIALE MEDIA Is de mode-industrie klaar voor Maci Currin? Ze meet 2 meter en 8 centimeter, is een hit op TikTok en haalde Guinness World Records met twee titels: de langste tiener en de vrouw met de langste benen ter wereld. Ze is 2,08 meter lang, en daarvan is bijna 1,34 meter been, zo'n 65 procent van haar lichaam. Maci Currin (17) kijkt dan ook flink neer op de kruin tjes van haar vader, moeder, 18-jarige broer en al haar vrienden. ,,Ik zie mijn lengte als een geschenk'', zegt ze tijdens een Zoom-gesprek vanuit haar ouderlijk huis in het stadje Ce dar Park, Texas. ,,Je moet je lengte omarmen en ermee aan de haal gaan, want je wordt er toch niet korter op.'' Al zolang als ze zich herinnert, is Currin altijd langer geweest dan haar jaargenoten op school. Dat werd pas een probleem rond haar 12de, toen het iedereen begon op te vallen en ze werd gepest. ,,Ze noemden me giraf of daddy long legs. Daarom heb ik me zelf op sociale media de bijnaam 'CEO van de giraffen' gegeven. Ik heb het negatieve omgezet in iets posi- Ik hoop dat jonge vrouwen gaan inzien dat lengte niet iets is waarvoor je je moet schamen tiefs. Het kan me nu niet meer sche len wat anderen van me vinden.'' Dat komt ook door haar succes op sociale media. De negatieve effecten die daaraan kunnen kleven, bleven uit voor Currin. Ze gaven haar zelf vertrouwen juist een oppepper. Cur- rin opende vorig jaar maart voor de lol een TikTok-account en haar tweede video kreeg 16 miljoen views en 5 miljoen likes. ,,Ik wilde iets grappigs doen. Ik had een filmpje ge zien van een meisje dat schoenen met enorme hakken en zolen droeg, waarmee ze 6 feet en 4 inches lang werd.'' Over die 1,94 meter kwam Currin gemakkelijk heen. ,,Ik postte: try 6 feet 10, en poseerde naast een deur waar ik een flink stuk bovenuit stak. Mijn account ontplofte, echt on gelofelijk.' Inmiddels heeft Currin bijna twee •■sji miljoen TikTok-volgers - naast de 70.000 op Instagram - én heeft ze on langs twee titels verworven: de lang ste vrouwenbenen ter wereld, en de langste tiener ter wereld. De uitda ging om in het jaarlijkse boek met Guinness World Records te komen begon als grap. ,,Je kunt een verzoek insturen, daarop kreeg ik instructies. Twee mensen, naast mijn moeder, moesten getuigen. De kinderarts heeft me op drie verschillende dagen opgemeten, mijn benen aan de bui ten- en binnenkant, en het gemid delde van de drie sessies genomen. Toen bleek ik gewonnen te hebben, ik was echt in shock.'' Currins posts op sociale media gaan vaak over zelfvertrouwen en body image, het oordeel over je eigen lichaam. ,,Ik hoop dat jonge vrouwen gaan inzien dat lengte niet iets is waarvoor je je moet schamen.'' Keukentrapje In haar vrolijke video's koketteert ze met haar lengte en poseert ze bij voorbeeld met haar moeder, die dan naast haar op een keukentrapje staat. ,,Ik krijg veel privéberichten van meisjes die zich door mij een stuk zelfverzekerder voelen; ook als ze niet eens heel lang zijn. Ze leren hun uniciteit te omarmen. Ik heb zoveel nieuwe vrienden gemaakt.'' In het begin van wat ze haar TikTok Als een vrouwenmerk al een leuk paar schoenen in mijn maat heeft, is het snel uitverkocht journey noemt, kreeg ze nog veel haatreacties. ,,Dat heeft me erg ge kwetst, maar inmiddels zie ik die comments niet meer als haat, maar als grappig. Zielige types zijn het, die zoiets nooit in mijn gezicht durven zeggen. Ze voelen zich beschermd door het internet.' Schoenmaat 48 Kleren kopen is wel een probleem voor de modebewuste tiener. Broe ken vinden die lang genoeg zijn, is onmogelijk en mouwen zijn steevast te kort. ,,Ik slaag af en toe online, soms maakt iemand iets voor me. Ik houd gelukkig van oversized en baggy, en ga meestal voor mannen- maten: sweats, hoody's, extra lange T-shirts, lazy casual, nothing too fancy.'' Ze draagt schoenmaat 48 en koopt vanaf haar 13de voornamelijk mannenschoenen. ,,Als een vrou- wenmerk al een leuk paar in mijn maat heeft, is het snel uitverkocht." Currins kinderarts schrijft haar lengte toe aan gezonde voeding en genen. Vooral in de tijd dat ze zo'n 10 tot 12,5 centimeter per jaar groeide, had ze 'ondraaglijke groeipijnen'. Ze kreeg er medicijnen tegen, die nau welijks hielpen. Een groeiremmende operatie heeft ze nooit overwogen, vertelt ze. Momenteel is ze single, maar vriendjes hebben nooit een probleem met haar lengte gehad; ook niet als ze stiletto's draagt. ,,Daten moet gaan over persoonlijkheid, niet over lengte of uiterlijk. Wel vind ik mezelf iets te dun, ik probeer aan te komen, eet me gek, maar ik heb een snel metabolisme en doe veel aan sport: basketbal, volleybal en zwem men. Atletiek? Nee, dat heeft me he laas nooit getrokken.'' Currin heeft nog geen munt gesla gen uit haar lengterecord, al heeft ze wel enkele samenwerkingen gedaan met merken. ,,Nog niet zoveel, ik moet nog een agentschap vinden dat me daarbij helpt. Maar nu concen treer ik me op mijn eindexamenjaar.'' In mei is ze klaar, in september wil ze 'iets met business' gaan studeren in Engeland of Schotland, en dan later een winkel beginnen, met leuke kle ren voor meiden zoals zij. Voor mo dellenwerk is ze nog niet benaderd, al heeft ze wel enkele audities gedaan voor filmpjes. „Voornamelijk voor de lol en om iets nieuws te proberen.'' Ze zou perfect zijn in de rol van een actieheld, zoiets als Katniss Everdeen uit The Hunger Games bijvoorbeeld, of die van een tegenstander van James Bond, vindt ze zelf ook. dinsdag 16 februari 2021 GO Tiener Maci Currin omarmt haar enorm lange benen Fiona Hering Amsterdam/Cedar Parks - Maci Currin (17) SA Maci Currin bericht op sociale media vaak over zelfvertrouwen en het oordeel over je eigen lichaam. FOTO GETTY IMAGES -Maci Currin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 12