Eerst een speurtocht door Breskens, daarna een heerlijk ijsje ZEEUWS-VLAANDEREN 5 OP PLASSEN EN KREKEN OVERAL SCHAATSPRET IN ZEEUWS-VLAANDEREN Hup, het ijs op! Nu het nog kan! Van het ene tot het andere puntje van Zeeuws- Vlaanderen werd dit weekend volop geschaatst. „Want morgen is het voorbij." Elodie trekt haar zusjes Naomi en Juliette op de slee het ijs over. Ze zijn niet de enige die zater dag het ijs op de vijver bij de Terneuzense voetbalvelden betreden. Het is er gezellig druk. ,,Maar er zijn niet te veel mensen, we hebben genoeg ruimte", zegt moeder Janske Verlinde. Ook vrij dag stonden ze lang op het ijs. ,,De kinderen waren om twee uur klaar met school en toen zijn we gelijk vertrokken. Om half zeven gingen we pas van het ijs af. Heerlijk!" Janske heeft chocolademelk en koekjes meegenomen voor de kin deren. ,,Onze eigen koek en zopie. Je moet toch wat met corona. En tussen de middag eten we erwten soep, dat hoort er natuurlijk bij. Vanmiddag gaan we ergens anders schaatsen, want het ijs is al minder sterk." Ook op andere plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen was het druk met schaatsers, bijvoorbeeld in de Terneuzense wijk Othene, op de Zandput in Hulst en de Put van Emmery in Axel. Ook gisteren werd er nog volop geschaatst in Zeeuws-Vlaanderen. Een grote meevaller, want de ver wachting was dat het ijs te slecht zou zijn. Wie in Hulst ging schaat sen, kon een rondje over de Vest maken. Op de Vogel bij Vogel waarde en de Grote Putting tussen Hengstdijk en Kloosterzande was het druk. Waaghalzen waagden zich op de Otheense Kreek. En schaatsen op De Wildelanden bij Heikant bleek vooral populair bij Belgen, die massaal de grens over staken. De bospaden waren bijna onbegaanbaar door auto's met rood-witte nummerplaten. Ruim zestig kinderen hadden zich bij initiatiefnemer Rein van den Broecke opgegeven voor deelname aan deze coronaproof speurtocht door het centrum van Breskens. Er moesten bij de zeven deelnemende zaken letters verdiend worden. ,,De kinderen moeten overal een spelletje doen of een taak vervul len, daarvoor krijgen ze een joker met een letter," wist Rein. „Hebben ze het goed gedaan, dan kunnen ze een woord vormen en dit bij mij in- leveren. Ze krijgen dan een heerlijk ijsje of een slush puppy uit mijn ijs salon als beloning." Het bleek dat de ondernemers van Breskens creatief zijn en goed weten wat de jeugd tot 13 jaar leuk Kinderen zagen hun vriendjes en ook ouders genoten van deze uitstap vindt. Zo kon men bij het restau rant 't Vissershuis marshmallows roosteren, bij modezaak Brover een passende valentijnskaart tekenen en bij restaurant Ons Dagelijks Kost moesten tennisballen in blikjes worden geworpen. Luuk (5) had er na een aantal vergeefse pogingen iets op gevonden. Hij schoof stie kem steeds ietsje dichterbij, en ja, de bal zat in het blik! Dat het, toe vallig, het grootste blikje was mocht niet deren. Hij had zijn letter verdiend. Andere spelletjes waren blikgooien, sjoelen of een rebus op lossen. Er was voldoende vertier en de kou nam iedereen op de koop toe. Je zag vriendjes tijdens de tocht en vooral ook de ouders genoten van deze uitstap en waardeerden het initiatief. Geen verliezers Na afloop was er dan nog het ijsje, dat kon niet koud genoeg zijn en smaakte op het Spuiplein in het zonnetje na al het gedane, zware werk bij zonder goed. Er waren geen verliezers. maandag 15 februari 2021 W—1JSP"-0-, Elodie trekt zusjes Naomi en Juliette op de schaatsvijver. foto's camile schelstraete 'En tussen de middag erwtensoep' Bob Maes Terneuzen Een rondje Hulst schaatsen, zondag kon het. Drukte op de Put van Emmery in Axel. Hoe krijg je een tennisbal in een blik? Een hele opgave voor een deel van de jeugd zaterdag in Breskens. Dit spel was een van de opgaven van de speurtocht. Wilma Valk Breskens Luuk (midden) en Mirre gooien ballen bij restaurant Ons Dagelijks Kost in Breskens. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 47