II O O) CD O 10 Pattinama-Kerkhove behaalt 26ste titel Drie dagen succes van Julia Bouthoorn Munter ziet team winnen van jonkies Dinja van Liere noteert superscore Middenvelder van Hoek stapt over naar Kloetinge. Hij is daarmee de vierde nieuweling bij de eersteklasser. Alle vier komen ze van een hoger niveau, waarmee de ambities van Kloetinge onderstreept worden. KLOETINGE VIERDE NIEUWELING Voor de 26ste keer in haar loopbaan heeft ten nisster Lesley Pattinama-Kerkhove een titel bemachtigd. In het Zuid-Afrikaanse Potchef- stroom won ze zaterdag samen met Bibiane Schoofs de finale van het vrouwendubbel. De twee Nederlandse vrouwen, die eerder ook al samen de eindzege pakten in het Duitse Horb (2017) en het Franse Macon (2019), versloegen de Engelse speelsters Naomi Broady en Eden Silva met 4-6 6-3 10-6. Pattinama-Kerkhove en Schoofs waren samen ook als eerste ge plaatst. Eerder op de dag liep de Zeeuwse nog de finale van het ITF-toernooi mis. In de halve finale verloor ze in bijna drie uur van de Hon gaarse Anna Bondar: 5-7 6-4 4-6. PAARDENSPORT Dressuuramazone Julia Bouthoorn uit Vogel waarde won gisteren in Le Mans met de ruin S-klasse ST de Kür op muziek CDI2* Lichte Tour. Na een tweede plaats in de Prix Sint Ge orge (68,824 procent) en de Intermediaire I (67,990 procent) nam de 21-jarige amazone gisteren revanche. In het zadel van de in de kür debuterende negenjarige Sir Donnerhal- zoon danste ze naar de eerste plaats (71,895 procent). Met een tweede plaats in de Grand Prix Kür op muziek sloot Thamar Zweistra met de hengst Hexagon's Double Dutch haar optre den in Le Mans af (74,680 procent). In 2020 werd ze ook al tweede in Le Mans. Door een ruime 3-0-zege (25-22, 25-20, 25-21) op het Talent Team Papendal schaarden de volleybalsters van Laudame Financials VCN zich opnieuw in de subtop van de eredivisie. De formatie van de Zeeuwse staf Ivo Munter (trainer) en Ard Kramer (teammanager) blijft door de winst kansrijk voor een plaats in de kampioenspoule. De jeugdinternationals Elles Dambrink en Louise Bijlsma trokken de kar. ,,Onze jonkies wilden heel graag van hun leef tijdsgenoten winnen en dat lieten ze zien'', zei Kramer. Door de winst is de promovendus met het minst aantal gespeelde duels opge klommen naar de vierde plaats. PAARDENSPORT Met een schitterende score van ruim 75 pro cent heeft Dinja van Liere met Hermes op de tweede dag van de Subtop Tweedaags in Tol- bert de Zware Tour op haar naam geschreven. De uit Kapelle afkomstige amazone reed de eerste dag ook al heel sterk en nestelde zich toen als relatieve nieuwkomer in de Zware Tour brutaal in de kopgroep. De tweede dag deed ze er nog een schepje bovenop met een score van 75.76 procent als beloning. Met haar tweede troef Haute Couture scoorde Van Liere ook beide dagen boven de 70 procent. Halve finale De Zeeuwse voetballers Bart Nieuw koop (Feyen- oord) en Jan Paul van Hecke (Arnemuiden) strijden don derdag voor een halve-fina- leduel tegen Ajax in de KNVB beker. Dat wees de lo ting zaterdag uit. In de vrou wenbeker treft het ADO Den Haag van Sha- rona Tieleman (Terneuzen) en Ilham Abali (Oost-Sou burg) FC Twente bij de laatste vier. Dressuur fW lQ9* prijzen v 2021 Kyle Doesburg en Re- guillo Vandepitte 2019 Marijn Wijkhuijs 2014 Yves Nyemb en Urvin van Hekelen 2011 John Schot, Josimar Pattinama en Rogier Veenstra (niet gespeeld bij Hoek) 2009 Maarten van Rosevelt en Corné Schilperoort De kogel is door de kerk. Na tien seizoenen vertrekt Reguillo Vande pitte bij Hoek. De 31-jarige midden velder houdt het voor gezien bij de Zeeuws-Vlaamse derdedivisionist en speelt komend seizoen voor Kloetinge. Vandepitte is na Kyle Doesburg de tweede speler van Hoek die voor de Bevelandse eer steklasser kiest. ,,Het is een moeilijke keuze ge weest, waar ik wel even over na heb moeten denken'', legt hij uit. ,,Ik hoop dat we dit seizoen nog aan voetballen toekomen, want op deze manier wil ik liever geen afscheid nemen van de club waar ik tien jaar heb gespeeld. Ik ben destijds rustig binnen gekomen en ik denk dat ik de deur straks ook rustig achter me dicht kan trekken. Het hoort ook bij deze tijd. Neem Eugène Fagg. Hij was veertig jaar werkzaam in het onderwijs, maar kreeg door corona laatst op het Scheldemond College ook een ander afscheid dan je zou willen.'' Met Vandepitte raakt Hoek één van de drie spelers kwijt die dit sei zoen aan hun tiende jaar bij de club bezig zijn. Hetzelfde geldt voor doelman Jordi de Jonghe en verde diger Fabian Wilson, die net als Vandepitte in de zomer van 2011 bij de club binnen kwamen. Vande- pitte is inmiddels de speler met de meeste competitiewedstrij den voor Hoek achter zijn naam. Hij pas- Ik heb mezelf de vraag gesteld: als ik nog een jaar blijf, waar gaan we dan om spelen? seerde de Belg Franky Standaert (237 duels) op de eerste speeldag van dit seizoen, uit bij VVSB (1-1). 243 competitieduels Daarna kwam Vandepitte dit sei zoen nog vijf keer in actie voor Hoek, waardoor de teller nu op 243 duels staat. Of er nog competitie wedstrijden bij komen, is de vraag. Ook de derde divisie ligt sinds ok tober stil en voorlopig is er door de HOEK-KLOETINGE/ maandag 15 februari 2021 TENNIS Julia Bouthoorn met de ruin Infodatek's S-Klasse. foto lucien roelandt VOLLEYBAL 4 4 Tessa Baaijens- Van de Vrie is twee keer vierde gewor den met haar paard Happy Grace bij een para-dressuur- wedstrijd in Tolbert. De amazone uit 's Heer Hendriks kinderen scoorde per centages van 67,8 en 69,8. Ze moest drie rijders uit het kader voor zich dulden. Ko mend week einde vertrekt ze naar Doha voor een con cours. Vandepitte zoekt Barry van der Hooft Kloetinge De vier nieuwelingen van Kloetinge omringen de mascotte, van links naar rechts: Thomas de Rijke, Jarreau Manuhuwa, Reguillo Vandepitte en Kyle Doesburg. foto ron quinten Lionel Fitsch, MItchell Braaf- hart en Bert den Hamer speelden tussen Hoek en Kloetinge nog bij een andere club. - Reguillo Vandepitte Rond de eeuwwisseling maakten vrijwel jaarlijks spe lers de overstap van Kloetinge naar Hoek. De laatste jaren wordt vooral de omgekeerde weg bewandeld. Reguillo Van depitte is sinds 2009 de tiende speler die direct over stapt. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42