J 8 TENNIS AUSTRALIAN OPEN De Australian Open gaat de beslissende fase in. Wat gebeurde er tot dusver op het grand slam dat zich grotendeels in de Nederlandse nacht afspeelt? En wat staat er deze week op het spel? Van groot feest naar serene stilte Overuren voor de fysiotherapeut Wat staat er op het spel? De verrassingen Smullen bij de vrouwen Kriechmayr schrijft historie Alvarado wint veldrit Brussel Douma nieuwe recordhouder Eindzege Sosa, Poels is vierde él Je kon er op wachten: het tennis- seizoen is pas net begonnen, maar het regent fysieke klachten. Niet vreemd, nadat alle spelers twee weken in quarantaine moesten na aankomst in Australië. Voor 82 van hen was dat zelfs een heuse op sluiting; zij mochten hun kamer niet af. Dus hebben spieren en gewrichten flink te lijden. Zelfs bij de topfitte ijzervreter Dominic Thiem was de tank gisteren hele maal leeg. Ook de banen, volgens de spelers sneller dan ooit, helpen niet mee. Novak Djokovic gleed tegen Fritz uit en zei dat hij daarbij een spier had gescheurd. Dat bleek wel mee te vallen, gisteren be woog hij weer als vanouds en plaatste zich voor de kwartfinale. Meer dan alleen de titel. Rafael Nadal kan het belangrijkste r record in het tennis alleen gaan dragen. Net als Roger Federer, nog altijd geblesseerd, staat hij op twin tig gewonnen grand slams. Novak Djokovic is ook gebrand op het re cord. Hij kan de Australian Open voor de negende keer winnen om op achttien grand slams te komen. Bij de vrouwen doet Serena Wil liams (39) een nieuwe poging om het stokoude record van Margaret Court van 24 gewonnen majors te verbeteren. Maar Naomi Osaka is de favoriet. De Japanse lijkt de voornaamste kandidaat om de troon van Williams definitief over te nemen. Ze zijn er op elk grand slam: spelers die bijna niemand kent en ineens de tweede week ha len. Bij de mannen is dat dit keer Aslan Karatsev. De Rus is al 27 jaar, staat op plek 114 van de wereldranglijst en speelde tot de Australian Open niet één partij in het hoofdtoernooi van een grand slam. Karatsev won in de derde ronde al van Diego Schwartzman en klopte gisterochtend het Canadese toptalent Felix Auger-Allias- sime in vijf sets. Bij de vrouwen zorgde de Taiwanese Su-Wei Hsieh voor een unicum. Nooit eerder haalde een tennisser (m/v) op 35-jarige leeftijd voor het eerst de kwartfinale bij een major. Al in de vierde ronde ston den er afgelopen week einde drie heerlijke vrou wenpartijen op het pro gramma. Naomi Osaka overleefde twee match points tegen Garbine Mu- guruza, Simona Halep nam revanche voor de oor wassing tegen Iga Swiatek op Roland Garros vorig jaar. De Roemeense treft nu Serena Williams, die het wedstrijdje hameren met Aryna Sabalenka ter nauwernood won. Door haar plaatsing voor de kwartfinale passeerde Williams op de virtuele wereldranglijst Kiki Ber- tens. Die valt na de Austra lian Open na 124 achter eenvolgende weken uit de mondiale top 10. UITSLAGEN BOBSLEEËN maandag 15 februari 2021 Stilte is alweer snel terug in Melbourne Tekst: Rik Spekenbrink Het was zo mooi, de eerste week. Volle stadions, extatisch publiek, het voelde als jaren geleden. In Australië was corona na een maandenlange strenge lockdown na genoeg uitgeroeid en leek het leven weer normaal. Spelers konden - na een ver plichte quarantaine - gewoon de stad in, gingen uit eten en werden bij hun partijen toegejuicht door duizenden enthousiaste fans. De happy slam deed zijn naam eer aan. Maar na een handvol nieuwe besmet tingen in de staat Victoria was de lokale overheid onverbiddelijk. De boel ging per direct weer op slot, voor minstens vijf dagen. Zo werden de tribunes vrijdag avond laat halverwege de partij tussen Novak Djokovic en Taylor Fritz schoonge veegd. En zo heerst sinds zaterdag weer de stilte op Melbourne Park. Er is nog hoop dat de poorten vanaf donderdag weer open mogen. -:0 - Een tennisfan laat duidelijk weten wat hij vindt van het besluit om de tribunes weer te sluiten. foto epa Naomi Osaka had het lastig met Garbine Mugu- ruza, maar won wel. FOTO AFP Novak Djokovic wordt behandeld tijdens zijn partij tegen Taylor Fritz. foto afp Aslan Karatsev gaat uit zijn dak na zijn plaatsing voor de kwartfinales. foto epa Australian Open Mannen, achtste finales: Karatsev (Rus) - Auger-Aliassime (Can/20) 3-6 1-6 6-3 6 3 6-4, Dimitrov (Bul/18) - Thiem (Oos/3) 6-4 6-4 6-0, Zverev (Dui/6) - Lajovic (Ser/23) 6-4 7-6 (5) 6-3, Djokovic (Ser/1) - Raonic (Can/14) 7-6 (4) 4-6 6-1 6-4. Dubbelspel, achtste finales: Middel- koop/Arevalo (Ned/ElS) - Boeblik/Goloe- bev (Kaz) 6-7 (4) 7-6 (3) 6-3. Vrouwen, achtste finales: Hsieh (Tai) - Vondrousova (Tsj/19) 6-4 6-2, Osaka (Jap/3) - Muguruza (Spa/14) 4-6 6-4 7-5, Williams (VS/10) - Sabalenka (BRu/7) 6-4 2-6 6-4, Halep (Roe/2) - Swiatek (Pol/15) 3-6 6-1 6-4. SKIËN De Oostenrijker Vin cent Kriechmayr heeft met het kleinste verschil ooit de wereldtitel veroverd op de afdaling. Kriechmayr (29) die eerder bij de WK in Cortina d'Ampezzo goud pakte op de super-G, bleef Andreas Sander éénhon derdste seconde voor. VELDRIJDEN Ceylin del Carmen Alvarado (22, foto) won in Brussel de laatste veldrit om de X2O-trofee. De Europees kampioene glibberde op een ijzig sneeuwparcours naar de zege. Wereldkampioene Lucinda Brand werd vijfde, genoeg voor de winst in het eindklassement. De Amerikaanse Kaillie Humphries gaat de boe ken in als de eerste we reldkampioene in de mo nobob. Ze greep de titel bij het WK in Altenberg. ATLETIEK Richard Douma heeft het Nederlands re cord op de 5 kilometer op de weg verbroken. Tijdens de Monaco Run bracht hij het nieuwe record op 13 minuten en 24 seconden. Het oude record van 13.31 stond sinds juli 2020 op naam van Mike Foppen. WIELRENNEN De Colombi aan Ivan Sosa (23) heeft de Ronde van de Provence gewonnen. De laatste etappe eindigde in een massasprint die een prooi werd voor Phil Bauhaus. Wout Poels was de beste Nederlander in het klasse ment op de vierde plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40