'Het was wel even gek, ja' Schmidt: PSV maakt het onmogelijk waar 3 PSV kreeg de punten op een presenteerblaad je aangeboden ,,Het gaat wel echt lekker, ja", zegt Linssen zelf, kort na de zege op Willem II. „Misschien had ik voor de winterstop ook wel te veel be- wijsdrang. Je wilt soms veel te graag. Ik ben nu veel doeltreffen der, veel zekerder in mijn afwer- king. Eigenlijk gaat alles erin op het moment. Ook op de trainingen." Tegenstander Willem II viel zo ver terug, dat de thuisploeg geen enkele moeite had de score uit te bouwen, zelfs op halve kracht. Steven Berghuis scoorde nog uit een strafschop, invaller Orkun Kökcü bepaalde de eindstand op 5-0. ,,Na rust heb ik echt genoten van mijn elftal'', zegt Advocaat. ,,Dit geeft vertrouwen richting de komende reeks. Het spelplezier spatte ervan af.'' De verdediger werd deze winter verhuurd aan de Tilburgers, na jarenlang in de Kuip te hebben gespeeld, als kind van de Rotter damse opleiding. ,,Dat was wel even gek ja'', aldus Van Beek. ,,Toen ik hier binnen liep, was het wel even gek om de andere kleedka mer in te gaan. Maar ik ben ook trots dat ik hier sta.'' Van Beek worstelde veel met bles sures - en hoorde van trainer Dick Advocaat dat de kans op speelminuten was geslonken. ,,Dan moet je realistisch zijn'', aldus Van Beek. ,,Ik ben heel blij dat ik bij Willem II de kans krijg om veel te spelen. Daar ga ik alles aan doen. Als mijn schot op doel er voor rust in was gegaan? Dan was ik gewoon blij ge weest, hoor. Ik heb hier mooie herinnerin gen, maar ik ben nu speler van Willem II.'' Dat zijn nieuwe elftal na rust volledig in el kaar stortte, was ook Van Beek niet ontgaan. ,,Dat mag absoluut niet gebeuren'', aldus de verdediger. ,,Ik ben er nog te kort om daar een goede verklaring voor te kunnen geven, maar feit is dat we voor rust wél een prima wedstrijd speelden. Het verval was veel te groot.'' Soms speelt PSV slecht en wint de ploeg toch. In dat geval is het in pakken, wegwezen en snel door naar de volgende pot. Wedstrijden over de streep trekken is nu een maal de kwaliteit van een top- ploeg, klinkt het dan meestal. Za terdagavond was het een keertje andersom. PSV kreeg de drie pun ten in Den Haag bijna op een pre senteerblaadje aangeboden, maar leverde er in extremis tóch twee in. Hoe was dit in vredesnaam mo gelijk? Je kunt er op allerlei manie ren naar kijken. Onrechtvaardig? Misschien wel. Aan de andere kant is het ook niet helemaal toevallig dat het PSV overkomt. Het is een ploeg die na driekwart seizoen on der een nieuwe trainer nog regel matig zoekende is en soms te mak kelijk tegengoals incasseert of kan sen tegen krijgt. Uitgerekend de dit jaar in de lucht zo sterke Olivier Boscagli verloor een kopduel, de dit jaar vaak zo solide Jordan Teze maaide langs de bal en de dit jaar nog wisselvallige Yvon Mvogo kon geen redding bieden. Een speler die de hele wedstrijd bijna geen knikker had geraakt en vooral het kunstje in de zestien be- heerst, ontsnapte aan de aandacht door geblunder in de slotfase. Mi- chiel Kramer heette de spits die PSV in rouw dompelde na een wed strijd die de ploeg niet kón verlie- zen of gelijkspelen. Als dat toch ge beurt, heb je dan eigenlijk wel goed gespeeld? Roger Schmidt vond van wel en lachte als een boer met kie spijn. ,,Door niet te winnen hebben we het onmogelijke waargemaakt", vond hij. Dat zal de komende maanden ook moeten, als PSV tenminste nog iets wil winnen in dit seizoen. In de eredivisie is de uitgangspositie ten opzichte van Ajax hopeloos en dro men van een Europa League-zege is met de huidige vorm ook niet rea listisch. Juist in aanloop naar de ko mende topduels had PSV zichzelf wat ruimte kunnen verschaffen om niet te veel van het toeval afhanke lijk te worden. Krachtmetingen met Olympiakos, Vitesse, Ajax, Feyenoord en AZ gaan de volgende maand uitmaken hoe dit seizoen de boeken in gaat. Schmidt kan zichzelf vrijpleiten met alle statistieken, maar blijft eindverantwoordelijk voor de re sultaten. Tegen ADO besloot hij op nieuw om twee spelers te sparen: Denzel Dumfries en Mohamed Ihattaren. Ze vielen wel in, maar de coach vond het wijs om het duo met het oog op de drukke weken rust te gunnen. Niet in het voordeel van de coach sprak, dat uitgerekend vervanger Timo Baumgartl de mist inging bij de 1-0 van ADO. Mede daardoor reist PSV deze week met een fikse kater naar Grie kenland. Donderdag bij Olympia- kos overeind blijven is noodzakelijk om dit seizoen nog wat kleur te ge ven. maandag 15 februari 2021 GO Linssen blijkt échte spits Bryan Linssen (rechts) scoort met het hoofd de 2-0 tegen Willem II. ,,Het gaat wel echt lekker, ja", zegt hij over zijn vorm. foto anp Sjoerd Mossou Rotterdam Uitgerekend tegen Feyenoord speelde Sven van Beek gisteren zijn eerste wed strijd in het shirt van Willem II. Sven van Beek (rechts) feliciteert Feyenoord-keeper Justin Bijlow. foto pim ras Bijna alle statistieken vertelden zaterdag dat PSV het goed ge daan had tegen ADO Den Haag. Maar speel je eigenlijk wel goed, als het er soms bijna op lijkt dat je weigert om te winnen? Rik Elfrink Den Haag M Michiel Kramer (midden) loopt uitgelaten weg na zijn late gelijk maker voor ADO Den Haag tegen PSV. FOTO ANP DES1L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35