ts tafe t es 5-0 2-2 2 EREDIVISIE FEYENOORD - WILLEM Pratto werd een maandje terug gehaald en is nu spits nummer 4 COLUMN HUGO BORST Voor voetbal in de kleine ruimte stel je iemand op met gouden voetjes Niet omdat nihilist Michiel Kramer mocht meedoen met de degradatiekandidaat. Dat is vol komen logisch. ADO speelt met de kont tegen de zestienmeter en niemand is zo snel in de omscha keling als Michiel Kramer, die ze niet voor niets de witte Usain Bolt noemen. Nee, het ging me niet om het vreemdelingenlegioen ADO, dat betere tijden heeft gekend. Ik keek naar PSV, de nummer 2 van Nederland. Ja hoor, daar stonden ze weer, de Jansen Jans- sens van PSV. In het echt heten deze tragikomi sche mannen Pablo Rosario en Ibrahim Sangaré. Het zijn tegenhouders. Afpakkers mag je ook zeg gen. Voetballiefhebbers met een academische op leiding noemen die twee het geweten van het elf tal. moeten er per se twee zijn, alsof het voetbal sinds het duo Van Bommel-Nigel de Jong stil heeft gestaan. En fin, een tijdje waren dat Ro sario en Hendrix. Tegen houden dat ze deden, fan tastisch. Afpakken, blokke ren, het is eenzijdig. Je mist iets. Op een dag kwam ie mand erachter dat deze mannen niet konden voet ballen. Voetballen is dus dat je een doelpunt pro beert te maken. Dat kan door een bal naar voren te plaatsen of iemand te passeren. Hendrix werd af geschreven. Die mocht niet meer meedoen. Dan denk je: nu stoppen ze in Eindhoven met die ouderwetse onzin. Rosario houdt voortaan in zijn eentje tegen en je zet daar iemand naast die een doelpunt kan maken, of een pass kan geven waar uit gescoord wordt. Kochten ze dus Sangaré, een grotere, sterkere Hendrix. Hij kan ook niet voet ballen. Dat je in grote wedstrijden, toppers, twee af- pakkers opstelt, a la. Maar waarom zo'n blok tegen ADO Den Haag? Gisteren was op ESPN te zien dat Sangaré probeerde te voetballen (tegenhouden hoefde niet, de tegenstander was daarvoor te slecht). De passes van Sangaré kwamen bij de tegenstander terecht of hobbelden over de zijlijn. Ik schoot in de lach, maar in feite was het om te huilen. Het is echt belachelijk wat trainer Schmidt deed. Zijn elftal komt in een kleine ruimte terecht, dus dan stel je een voetballer op met gouden voet jes. Met (of ondanks) het blok Rosario-Sangaré creëerde PSV 35 kansen. Had je op de plek van San garé Guti of Ihattaren opgesteld dan was je op 45 kansen uitgekomen. PSV, het is een verloren zaak vrees ik. Trainer Roger Schmidt is zo verliefd op Rosario en Sangaré dat hij ze elke middag na de training mee naar huis neemt. In zijn appartement vind je ze centraal in de woonkamer. Rosario en Sangaré zijn Schmidts designtafeltjes. Hij vindt ze om te janken zo mooi. Op Rosario legt Schmidt heel voorzichtig de sleu tels van zijn auto, op Sangaré leunt hij terwijl hij koffiedrinkt. Arm Eindhoven. Het komt dit seizoen niet meer goed. Heerenveen Schöne scoort bij debuut Easytoys Het blijft 'aan' bij Emmen Wederom bewees Bryan Linssen zijn waarde, als roerganger in de spits bij Feyenoord, in de uiteindelijk ruime overwinning op Willem II: 5-0. De Limburger houdt inmiddels drie 'echte' centrumspitsen stevig op de bank. ,,En als hij zo blijft spelen, blijft dat ook gewoon zo.'' De ene centrumspits won de Copa Libertadores, de tweede werd kampioen met Feyenoord en de derde werd een jaar gele den voor vier miljoen euro ge kocht. Toch zaten ze alle drie te verkleumen op de bank zondag middag, ten faveure van een heel ander type. Bryan Linssen was voorheen toch vooral een vleugelaanvaller, hooguit een verkapte spits, die in de eerste seizoenshelft erg moeizaam scoorde bovendien. Maar drie fitte concurrenten ten spijt, is de Limburger plots on omstreden in de basisploeg van Feyenoord. Tegen Willem II was Linssen goed voor wederom een goal én een assist. ,,Voor mij is het alle maal niet zo moeilijk hoor'', zei Feyenoord-trainer Dick Advo caat na afloop van de 5-0 over winning op Willem II. ,,Als die jongen zo blijft spelen, is hij mijn eerste spits.'' Toch is het ergens best opval lend, een reservebank met het drietal Lucas Pratto, Nicolai J0r- gensen én Robert Bozemk naast elkaar. Het is nog maar een maandje geleden dat Pratto als een soort noodgreep werd gehaald, in de hoop dat de Argentijn wat meer houvast kon geven aan het elftal van Feyenoord, als zoge noemde 'kapstok' van het elftal. Maar de gehuurde spits van River Plate daalde razendsnel in de pi korde, niet in de laatste plaats door zijn nogal logge fysiek. Bozemk en J0rgensen kregen in de slotfase te gen Willem II in elk geval nog speelminuten. Puzzelstukje In de thuiswedstrijd tegen PSV bleek juist Linssen het ontbre kende puzzelstukje, dat blijkbaar ergens in een stoffig hoekje onder de kast was beland. De aanvaller scoorde kort voor de winterstop te gen Heerenveen al drie keer, maar dat bracht destijds nog niet de om mekeer. Inmiddels is Linssen opeens onomstreden. ,,Hij zorgt voor diepte, is continu in beweging en werkt ontzettend hard voor het elftal", aldus Advo caat. ,,Op dit moment is hij gewoon de beste optie die we hebben, zeker nu hij ook nog eens gaat scoren. Die andere drie? Ook zij weten dat de beste gewoon speelt - en dat is Linssen. Ik maak weleens een praatje met ze hoor, maar dat is het ook wel. Dit is hoe het werkt bij een topclub.'' Met vier achtereenvolgende uit wedstrijden op het programma heeft de Feyenoord-coach ook wei nig reden daar iets aan te verande ren. Linssen is niet per se een speler van de kleine ruimte, ook buiten de Kuip zou hij met zijn werklust en loopvermogen van waarde moeten kunnen zijn. maandag 15 februari 2021 De wedstrijd ADO Den Haag-PSV werkte al ver voor de aftrap op mijn lachspieren. Een paar jaar geleden heeft iemand op De Herd- gang verzonnen dat je niet kunt voetballen zonder een verdedigend blok op het middenveld. Het AZ kroop door een 3-1-zege op SC Heeren veen dichter naar PSV toe dat op de fel begeerde tweede plaats staat. Het gat is nog maar vier punten. Bij Heerenveen ontbraken Joey en Henk Veerman in de basis, maar maakte Lasse Schöne (foto) zijn rentree op de eredivisie- velden. Hij scoorde ook. Door goals van Calvin Stengs, Teun Koopmei- ners (straf schop na over treding van Jan Paul van Hecke) en Gudmundsson won AZ. FC Emmen heeft op Valen tijnsdag de sa menwerking met de eroti sche webshop EasyToys ver lengd tot de zomer van 2022. De num mer laatst van de eredivisie deed dat via een ludieke brief. ,,Op 24 september 2020 gaven we elkaar het jawoord. De re latie tussen FC Emmen en Ea- syToys kende veel tegensla gen en niet ie dereen keurde onze relatie goed. Maar echte liefde overwint alles, dat blijkt maar weer.'' Verkapte spits Sjoerd Mossou Rotterdam Feyenoord - Willem II Willem II 45+2. Toornstra L 1-0 49. Linssen 2-0 52. Sinisterra 3-0 63. Berghuis (p) 4-0 83. Kökcü 5-0 Opstellingen Bijlow Muric Geertruida Owusu 67. Nieuwkoop Van Beek Botteghin 66. Peters Senesi Holmén Malacia Köhn Toornstra 79. Smeulers Fer Nunnely 67. Kökcü Spieringhs Diemers Selahi 79. Bozenik Köhlert Berghuis 55. Trésor Linssen Wriedt 79. Jorgensen 55. Romeny Haps Pavlidis 46. Sinisterra Scheidsrechter: Kamphuis Toeschouwers: 0 Voor rust kwam Feyenoord tot vijf doelpogingen, na rust scho ten de Rotterdammers achttien keer (negen op doel). ADO Den Haag - PSV 27. Adekanye 1-0 1-1 51. Malen 1-2 76. Malen 90+3. Kramer 2-2 Opstellingen Fraisl Mvogo Van Ewijk Teze Amofa Baumgartl 82. Philipp 75. Dumfries Del Fabro Boscagli Pinas Max Kemper Thomas 82. Familia-Castillo 75. Mauro Junior Adekanye Sangaré 69. Arweiler Rosario Gomelt Vertessen 46. Zuiverloon 61. Ihattaren Goossens Zahavi Mokhtar 85. Gutierrez 57. Besuijen Malen Kramer Scheidsrechter: Van Boekel Toeschouwers: 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34