De Rem Politie beëindigt feest met tientallen mensen in Ritthem 2 MARLEEN BLOMMAERT Column We leven al bijna een jaar lang met de rem erop. Geen grote feesten, geen uitgebreide knuffels, geen zwerf tochten door verre landen. De sneeuw en de vorst deden ons gek genoeg ontdooien. Hier aan de kreek veranderde de wereld in een zonnig, blij en vrij schaatstafereel uit vervlogen tijden. Leuk, maar al leen om naar te kijken want er zijn dingen die ik niet kan, zoals schaat sen. Ik geef mijn bange moeder de schuld, maar mijn natuurlijke on handigheid zal er ongetwijfeld ook iets mee te maken hebben. weg en begint de miljoenste thuis werkdag met de honderdduizend ste mail en vierhonderdste zoom- meeting. Want als ergens geen be perkingen aan gesteld worden, is het het aantal digitale vergaderin gen en online berichtjes. Ik merk dat ik een allergie aan het ontwik kelen ben. Een allergie voor com puters, slechte verbindingen en mailexplosies. Iemand moet ergens even aan de noodrem trekken. spreken, dus gaan we bellen. Maar hoewel we inmiddels drie telefoons hebben, nemen we die niet op om dat we voortdurend in bespreking zijn. We vliegen van de ene naar de andere digitale bijeenkomst. Alleen vliegen we niet, we zitten al die tijd vastgeplakt aan de eettafel of het bureau. We hebben geen tijd om elkaar te spreken. Dus in de vroege ochtend én de late avond én het weekend gaan we mailen. En tus sendoor sturen we elkaar sms'jes: 'ik kan nu niet opnemen'. Je lijst van ongelezen berichten groeit en groeit. Als die mensen geen mail terug krijgen, gaan ze je na een dag appen of sms'en. Zodat er nog meer prikkels op je afkomen. Totdat ook dat kanaal volledig verstopt raakt. En zo komen we in een soort digi tale centrifuge terecht en gaan we ons steeds meer als die gecentrifu- guurde sok voelen die tegen de trommel geplakt zit. Wat mij be treft mag de rem erop voor dien sten als Teams, Zoom en Skype en bovenal WhatsApp. Wanneer je iets wilt, schrijf je maar eens een mooie, lange brief. Een allergie voor computers, slechte verbindingen en mailexplosies DE STELLING Vandaag: Ik heb medelijden met de studenten Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters 15 FE&RUAW FALENTUNSbAG Lichtkogel veroorzaakt brand in woning Bloemenzee voor winkel van Ichelle RENESSE Brand gesticht in toiletgebouw van Transferium Agenten hadden de uitnodiging voor het feest ontdekt op sociale me dia. De deelnemers verzamelden zich zaterdagavond bij een benzine station langs de A58 aan de rand van Oost-Souburg. Het feest zelf werd gehouden in een bunker aan de Oostelijke Bermweg, een eind bui ten Ritthem. In de bunker trof de politie een grote groep jongeren aan, die een voor een naar buiten moes ten komen. Zij kregen boetes voor het negeren van de avondklok en voor groepsvorming; in totaal wer den 84 bekeuringen uitgedeeld. Een man uit Vlissingen (38) en één uit Hardinsveld-Giessendam (26) wer den aangehouden omdat ze de alge mene plaatselijke verordening had den overtreden. Ze werden opgeslo ten in een politiecel en mochten na verhoor weer gaan. Wapenstok In de bunker vonden agenten ook veel drugs op de grond. Die werden in beslag genomen, evenals de aan getroffen geluidsapparatuur. Aan het eind van de actie werd de sfeer nog grimmig, meldde de politie, maar na het uitdelen van enkele klappen met een wapenstok zou de rust zijn weergekeerd, waarna de jongeren vertrokken. Bij de actie wa ren ongeveer vijftien agenten en de politiehonden Kick en Kane aanwe zig. De politie werd ook geholpen door de Koninklijke Marechaussee. De gemeente Vlissingen is gevraagd om de bunker op te ruimen. Pim Schuit van de gemeente Vlis- singen werd gisterochtend al vroeg gebeld door de politie. ,,Alles moet weg, anders komen die lui terug voor hun spullen en gaan ze door met feesten", zei de medewerker, sj ouwend met een groot blauw zeil doek. Hij heeft hulp ingeroepen om grote houten planken weg te halen, die zijn neergelegd als 'dansvloer'. Fort de Ruyter was de laatste tij d wel vaker als partycentrum gebruikt, zo bleek. ,,Die liggen er al een tijdje, zo te zien. Ze waren van plan om lang te blijven", wees hij naar onaange broken puddingverpakkingen en volle pakken wafels, blijkbaar ge pland als ontbijt. De mensen raken het zat hé. Maar zo duurt het nog langer voor we eruit zijn Een achtergebleven schenktuit wees er op dat de feestgangers ben zine bij zich hadden. De ruimte lag bezaaid met lege flessen Jagermeis ter, vodka en kruidenbitter, bier- blikken en ijstheeflesjes, kapotte lachgasballonnen en lege wietzak jes. Volle pakjes fruitdrank, een six- pack literflessen water, een halfvolle zak lollies, alles ging in de rondslin gerende Albert Heijntassen en in de kliko. Een snelle inspectie leerde dat niet alle bunkerruimten van de for truïne aan de Oostelijke Bermweg in gebruik zijn geweest. Een uurtje op- ruimwerk, schatte Schuit in. Hij snapt dat jongeren de kans grijpen om even uit de coronasleur te bre ken. ,,De mensen raken het zat hè. Maar zo duurt het nog langer voor we eruit zijn." maandag 15 februari 2021 Vandaag is het ijs vermoedelijk We kunnen elkaar fysiek niet Reageer op pzc.nl Weekend: Ik ben blij dat het gaat dooien 3841 reacties IS EEN SEWOON BOEKETJE OOK ©OEÖ E>E ROZEN ZIJN OVERAL UITVERKOCHT WESTKAPELLE De brandweer is zater dagavond te hulp geroe pen nadat in een woning in Westkapelle een brandje was ontstaan doordat een lichtkogel in de dakgoot was terecht gekomen. Brandweerlieden van de posten Westkapelle en Zoutelande spoedden zich rond 21.35 uur naar het huis in de Molenwal. Later werd ook nog een hoogwerker uit Vlissin- gen opgetrommeld. Het bleek dat een klein brandje onder het dak woedde; de brandweer heeft het vuur met behulp van de hoogwerker ge blust en vervolgens de woning geventileerd. OOSTBURG Voor de winkel van de vermiste Ichelle van de Velde in Oostburg ont staat een bloemenzee. Bekenden en onbeken den leggen bloemen neer of steken kaarsjes aan. Nadat vrijdag bekend werd dat een 44-jarige vrouw uit Aardenburg wordt verdacht van moord, kwamen passan ten Ichelle voor Pins Needles hun laatste eer bewijzen. Een dag later zijn er vele bloemen bij gekomen. De 29-jarige Ichelle is sinds 16 decem ber vermist. Politie en jus titie achten de kans dat ze nog leeft heel klein. In een toiletgebouw van het Transferium in Re- nesse is zaterdag rond 20.00 uur brand ge sticht. De daders zijn nog niet in beeld. De brandweer is met twee voertuigen naar het toiletgebouw ge sneld. Het brandje kon vrij gemakkelijk geblust worden. Daarna hebben de brandweerlieden nog even het gebouw ver kend om te kijken of er nog meer brandhaar den te vinden waren. Dat bleek niet het geval te zijn. De politie maakte een eind aan het feest in een bunker. foto POLITIE ZEELAND WEST-BRABANT De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een einde gemaakt aan een feest met tien tallen mensen in Ritthem. Daar bij werden twee mannen aange houden. Toen de sfeer even grimmig werd, greep de politie in met de wapenstok. Arjen Nijmeijer Ritthem - Pim Schuit, gemeente Pim Schuit (links) en zijn collega Remco Hoogesteger versjouwen de 'dansvloer' uit de bunker bij Fort de Ruyter. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2