V City of Dance blijkt een leuk valentijnscadeautje 5 IJSBAAN DIT JAAR NIET OPGEZET VIERHONDERD PAAR SCHAATSEN VERHUURD^ te Gemeenteraad Vlissingen is op zoek naar politiek talent Je zag ze overal: de knaloranje schaatsen die normaal gezien over de Middelburgse ijsbaan op de Markt hadden gegleden. Van de Noordervroonplassen bij Westkapelle, de watergangen bij Koudekerke tot op de vesten rond Middelburg. Patrick Gabrielse mocht dit jaar geen ijsbaan opzetten, maar besloot de collectie van bijna vierhonderd paar schaatsen niet werkloos in de loods te laten. Hij gooide ze in de ver huur via zijn face- bookpagina Zeeland houdt van schaatsen. Een uitkomst, vonden velen. Zaterdagmorgen gingen de laatste vijftig paren bij de loods aan de Hertzweg in Arnestein vrij wel allemaal mee met schaatslus- tigen. „Mensen die via sites als Bol.com nog schaatsen probeerden te bestellen kregen bericht dat die pas volgende week zouden komen. Maar dan zal het ijs weer weg zijn", zegt Gabrielse. En het breekt de sleur en brengt gezelligheid. ,,We zien een heleboel mensen ko men die we normaal bij de ijsbaan zien", merkt hij. Soppen Nieuw is wel dat elk teruggebracht paar schaatsen van kleiresten moet worden ontdaan. Als maandag morgen de vloot aan schaatsen te rugkeert van een weekeinde op natuurijs, kan een ploeg aan het soppen. ,,Ik had verwacht dat vooral de kleine maatjes, 30 tot 33, 34 hard zouden gaan", vertelt Gabrielse: dubbele ijzers voor de kinderen die voor het eerst het ijs op gaan en die elk jaar een paar maten gro ter nodig hebben. ,,Maar het gekke is: het zijn juist de heel grote ma ten waar veel vraag naar is: 46, 48 of groter." De jongeren die de afge- We zien veel mensen die we normaal bij de Middelburgse ijsbaan op de Markt zien lopen jaren niets aan hun hockey schaatsen of noren hebben gehad, zijn opgegroeid met fikse schoen maten, concludeert hij. Danny van Sorge houdt het za terdagochtend bij schaatsjes voor zoon Yve, die zijn debuut op het ijs wil maken. Met zijn moeder. ,,Ik begin er niet aan", lacht Danny. Ik schuif wel met stoelen als het nodig is." Het Noordervroon on deraan de Westkapelse zeedijk is voor vele wachtenden in de rij de bestemming voor de dag. Daar schoven honderden schaatsers over de uitgestrekte plassen. Sint Laurens Weihoek en de vesten scoorden ook hoog, net als de kreek bij Rammekens. Maar niet voor een enthousiaste jongedame die maat 37 komt halen. ,,Ik wil proberen van Middelburg naar Veere te schaatsen, over slootjes. Eens zien of dat kan!" Benieuwd of die schaatsen nog oranje zijn, maandagmiddag. VLISSINGEN Met de gemeente raadsverkiezingen in 2022 in het vi zier, zoekt de gemeenteraad van Vlissingen politiek talent. Voor geïnteresseerden biedt zij daarom in maart 2021 de cursus Po litiek Actief aan. De organisatie ProDemos, be handelt in de cursus de taken en be voegdheden van de gemeenteraad en de gemeente. Raadsleden vertel len over hun ervaringen. De cursus is digitaal te volgen op de dinsda gen: 9, 16, 23 en 30 maart. Aanmelding voor de cursus Poli tiek Actief kan, met motivatie, bij griffie@vlissingen.nl. ,,Het gaat als een malle, vooral de eerste paar uur. We geven 4500 kaarten uit per dag en ik denk dat tweederde nu verge ven is." Daarmee raakt het festival uitverkocht, want een derde van de kaarten was al vergeven aan de mensen die kaarten hadden voor de geschrapte editie van 2020. ,,Ik maak me geen zorgen", aldus Priem. Blijkbaar zijn ve len met hem optimistisch dat het festival in het weekeinde van 16, 17 en 18 juli op het be kende terrein aan de Oude Veerseweg net buiten Middel burg dit jaar wel door gaat. Dat geldt ook voor het Festival aan Zee in Vlissingen, dat vorig jaar voor het eerst zou zijn, maar dat Priem dit jaar ook wil houden. maandag 15 februari 2021 WA Oranje ijsbaanschaatsen onder de klei Claudia Sondervan Middelburg ïr vi S S -Patrick Gabrielse 4 Michel van de Linde en Daphne den Dekker- Schrier voeg den zich zater dag bij de vele schaatsers op de vesten rond het Middel burgse bol werk op de oranje schaat sen van Zee land houdt van Schaatsen. Op de foto onder voorziet Patrick Ga brielse (links) Yve (4) van schaatsen voor diens kennismaking met het ijs. Vader Danny van Sorge te kent voor de huur. FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA Een leuk valentijnsca- deautje, vindt organisator Martin Priem van het Middel burgse dancefestival City of Dance. Zaterdagmiddag ging de editie voor juli dit jaar in de verkoop en het loopt ge weldig, vindt hij. Claudia Sondervan Middelburg Beeld uit de streetparade uit 2018 van City of Dance. FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25