Allemaal in de eigen bubbel in Paerehat V- ZEELAND 3 jupiler tieve leutfeest. Het idee: een live- stream vanuit de studio van Pa trick Roelands, met een Top 22 van nummers uit het jaarlijkse Lied jesfestival, een carnavalsquiz en het leuren. ,,Zo kunnen de mensen thuis toch carnaval vieren", legt Serge uit. ,,En volgend jaar gaan we weer compleet los." Solonaise De show begint om 11.00 uur met de Solonaise, een lied van Bennie Hek. ,,Leg oe linkerhand op oe rechterschouwer, doe de Solo- naise!" Het is direct bal in de stu dio. De Raad van Elf is live in de uitzending, burgemeester Jan Frans Mulder komt langs en een fervent carnavaller wordt gefelici teerd met haar 65ste verjaardag. ,,Aan de reacties merken we dat het leeft. Dat doet goed", zegt Serge. Allemaal leuk en aardig, maar volgend jaar staan de mannen ge woon weer op de Grote Markt in de Vossenstad. „Normaal zouden we op zondag om 14.00 uur op de Markt staan om naar de stoet te kijken. En dan kijken hoe lang we het volhoudenMeestal is dat tot in de kleine uurtjes. En dan zijn we maandag om 09.00 uur terug voor het leuren." Serge hoopt in 2022 weer op een optocht, dat de toren van het stadhuis zijn kiel weer aanheeft en alles zo is als vroeger. Aan de carnavallers zal het niet lig gen. ,,Hulst is veerkrachtig genoeg om volgend jaar alles goed te ma ken." Thomas Audenaert (14) heeft zich uitgedost. Als lid van de jeugdraad helpt hij mee met de speurtocht. ,,Het is dit jaar anders, maar wel ge zellig. Hopelijk is volgend jaar ie dereen gevaccineerd, want carnaval is het hoogtepunt van het jaar." Zondag viert ook Hulst 'gewoon' carnaval ,,Èn gulder d'r zin in?" Bennie Hek (Edy van Driel) trapt zondag om 11.00 uur af voor 'K Zain Blai Ak Oe Onlain Zie'. Sa men met Serge van der Heijden, Clen de Kraker en Robin Maas geeft hij Hulst toch carnaval, van uit de studio van Jouw Event Part ners in Kloosterzande. Een paar weken geleden begon nen de vrienden, onder de noemer van Carnaval OnlainUlst, met de voorbereidingen op het alterna- Geen feesten in de dor pen. Geen bouwgroepen die op het laatste mo ment klaar zijn. Geen optochten. Maar desondanks is er het afgelopen weekend toch een heel klein beetje carnaval gevierd in de Zak van Zuid-Beveland. Zondag tettert de carnavalsmu ziek ineens door de straten van Paerehat ('s-Heerenhoek). Huis deuren gaan open en mensen kij ken verwonderd om zich heen. Prins Richard loopt in vol ornaat door de straten. Gevolgd door achttien bubbels. ,,Ieder in zijn ei gen bubbel", lacht hij. ,,Maar denk om de anderhalve meter", spreekt hij zijn gevolg toe. Ze zijn op pad om de prijzen uit te reiken van de mooist versierde straten en hui zen. Het Deken de Zwagerpad wint de prijs van de mooiste straat. Een luid gejuich stijgt op. ,,Had ik wel verwacht", grijnst een man. Carmen Boonman en Rob Moerman winnen de prijs van het mooist versierde huis. Een dag eerder, op zaterdag, is er in De Pikpot (Kwadendamme) ook een beetje carnaval. De huizen zijn versierd en voor de kinderen is er een carnavaleske vossenjacht. De staarten en poten van dieren- pakken bungelen onder de dikke winterjasjes vandaan. Ze zijn, net als de prinsessenjurken, helaas verstopt vanwege de snijdende wind. Maar de verwachtingsvolle kindersnoetjes vol kleurtjes en glitters spreken boekdelen. Het is carnaval en ze gaan in groepjes op jacht naar die elf 'vossen' die zich verstopt hebben in het dorp. 'We doen de polonaise achter uit' schalt het uit een speaker op een paadje. Het groepje kinderen dat zojuist aan komt lopen kijkt vol verwachting naar 'de vos'. Wat moeten ze hier nu doen? ,,De po lonaise achteruit", vertelt de Vos en een paar seconden later schui felt de groep achteruit. Nog even een krul op de opdrachtenkaart en dan weer op weg naar de volgende vos. De polonaise is niet het moei lijkste onderdeel van de vossen jacht. Veel moeilijker zijn de vra gen over de Raad van Elf of het carnaval. Vooral voor de kleintjes. 'Hoe heet de prins. Welke auto zie zie je altijd als eerste in de optocht. Of hoe heet Kwadendamme tij dens carnaval.' Dat het Pikpot moet zijn weten ze nog wel, maar die prins? Dat is echt te moeilijk. Feestemmers Vos Karin Sommeijer heeft zojuist de laatste groep gehad. Bij haar moeten kinderen op de foto en gekke bekken trekken. Ze vindt het heerlijk om te doen. ,,Zo blijf je toch een beetje betrokken hé? zegt ze. ,,Ik vond het zo leuk om alle verkleedkleren weer bij elkaar te krauwen" Terwijl de kinderen op zoek zijn naar de laatste vossen, rijdt het bestuur van de carnavalsvereni ging met een trekker met aanhan ger door het dorp. In de kar tien tallen emmers gevuld met bier, wijn, water en confetti. Die kon den mensen bestellen om zo in het eigen huis toch een beetje car naval te vieren mét het online car naval vanuit de Sfaertv-studio in Heinkenszand. maandag 15 februari 2021 in 2022 het échte werk 'K Zain Blai Ak Oe Onlain Zie met Patrick Roelands, Clen de Kraker, Serge van der Heijden, Robin Maas en Edy van Driel. foto camile schelstraete M De studio van Betekop- penFM, (vlnr:) Toon Vereec- ken, Teun van den Neste en Maurice Ver- eecken. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Melita Lanting 's-Heerenhoek/Kwadendamme M In groepjes gingen de kin deren door De Pikpot. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN In Paerehat zit iedereen in zijn eigen bubbel. Prins Richard (rechts) reikt de eerste prijs uit voor de mooist versierde straat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23