Twee jongens (15 en 17) in de cel na steekpartij Heb oog voor studenten Praatje II 2 CARNAVAL ONLINE VERSIE BEKOORTA Commentaar Geen optocht, hossende carnavallers of pintjes in het café. Toch vierden Zeeuws- Vlaanderen en de Zak van Zuid- Beveland dit weekend volop carnaval. „Volgend jaar gaan we weer compleet los." KLOOSTERZANDE Café gewoon open voor carnaval Schoorsteenbrand lastig te blussen Auto in de prak bij botsing tegen boom Bij de steekpartij raakten vrijdag avond twee jongens gewond. Drie jongens werden vrijdagavond al aangehouden, waarbij bleek dat een van hen niets met het incident te maken had. Een 15-jarige jongen, die vrijdag avond werd gearresteerd, werd za terdag verhoord. Hij mocht het cel lencomplex zaterdagavond verla ten. Een 17-jarige jongen, die ook ALMANAK „Weertje hè." - ,,Ja, we mogen niet klagen." ,,'t Kan vriezen, 't kan dooien." - ,,De schaatsen kunnen ook weer terug de kast in." - ,,Tja, het is niet anders, je hebt het niet voor het zeggen. We wachten het maar weer af." - ,,Die gladheid is ook niks vrijdagavond gearresteerd werd, zit nog vast. Hij wordt deze week voor de rechter-commissaris ge leid. De twee jongens, die zich giste ren meldden, worden verdacht van openlijke geweldpleging, maar zij mochten na verhoor het politiebu reau verlaten. Of en hoe de drie verdachten worden vervolgd, wordt later door de officier van justitie besloten. Het 16-jarige slachtoffer uit Mid delburg dat naar het ziekenhuis werd vervoerd, ligt daar nog. Tien incidenten In de afgelopen dagen waren er twee steekincidenten in Middel burg; in iets meer dan een jaar tijd waren het er al zeker tien. Opval lend is dat vooral jonge jongens betrokken lijken te zijn bij het ge weld met steekwapens. waard. Ze zouden strooien, maar ik heb geen stooiwagen gezien" „Vertel mij wat. Sta ik mijn stoep schoon te vegen, doet de rest van de straat helemaal niets." - ,,Ja, dat was vroeger wel an ders." ,,Maar die tijden zijn geweest." - ,,Nou, ik ga weer eens verder." Het gaat niet goed met studenten in het hoger onderwijs. Ze voelen zich somber, eenzaam en gedemotiveerd. De coronacrisis breekt ze op. Een groot deel van hun leven ligt stil: ze hebben geen bij baantje meer, ze kunnen niet naar de sportschool of in team verband sporten, en ze kunnen hun vrienden niet zien. Colleges moeten ze grotendeels online volgen. De studieachterstanden lijken tot nu toe mee te vallen, maar de sociaal-emotionele pro blemen zijn des te groter, blijkt uit een grootschalig onderzoek van het Interstedelijk Studenten Overleg. De HZ ziet voorals nog niet meer uitval of studievertraging, maar het aantal stu denten dat psychologische hulp nodig heeft, is verdrievoudigd. Jet Bussemaker van de Raad voor Gezondheid en Samen leving deed deze week al een oproep om meer oog te hebben voor de mentale gezondheid van jongeren. Er moet niet alleen gekeken worden naar het beschermen van kwetsbaren, maar ook naar de gevolgen van de maatregelen voor jongeren, vindt zij. Minister Arie Slob heeft aangekondigd dat er een speciaal programma komt om studenten en scholieren na de crisis te helpen hun achterstanden weg te werken. Het is de vraag of de studenten daar het best mee geholpen zijn. Ze lijden - net als middelbare scholieren - nu vooral onder het gebrek aan écht contact met medestudenten en docenten. Daar zou de overheid meer oog voor moeten hebben. UKijk niet alleen naar kwetsbaren, maar ook naar de gevolgen van de maatregelen voor jongeren Honderden Betekoppen stemden sinds vrijdagavond af op Betekop- penFM. Vanuit een geïmprovi seerde studio op de markt maakte de Sasse carnavalsstichting carna valsradio. Als het aan de Betekop pen ligt eens maar nooit meer. Niet dat ze het niet naar hun zin hadden. Toon Vereecken, Teun van den Neste en Maurice Vereecken geno ten zichtbaar achter de microfoon. ,,Maar voor mij hoeft het volgend jaar niet meer", zegt presentator Toon. ,,Dan sta ik liever weer in het café." Op BetekoppenFM klonken carnavalshits, maar ook werd een oude optocht opnieuw uitgezon den. ,,Met nieuw commentaar. Zo hebben we toch een optocht, maar dan vanaf de bank", vertelt Coen Goethals. Reünie Een jaar zonder carnaval was voor Sas van Gent geen optie. ,,Het is hét evenement om het hele jaar naar uit te kijken", zegt Coen. ,,En het is een reünie waar iedereen die ver weg woont voor terugkomt. We hebben met BetekoppenFM een mooi alter natief gevonden." Wat heet. Vrij dagavond trekt de stream zo'n drie- honderd kijkers. En als ieder huis houden uit vier personen bestaat ,,Deze aantallen hadden we niet verwacht. Hopelijk bereiken we ie dereen in Betekoppenstad." Ook buiten Sas van Gent trekt de geïm proviseerde zender bekijks. Radio 1, Aan de reacties merken we dat het leeft. Dat doet goed 2 en 3FM besteedden er aandacht aan. ,,Sander Hoogendoorn van 3FM komt zelfs live in de uitzen ding", verheugt Toon zich. Ook op straat hangt een carnavalssfeer. maandag 15 februari 2021 Tegen alle coronaregels in vierden zo'n honderd man gistermiddag carna val bij en in een café aan de Cloosterstraat in Kloosterzande. De be zoekers waren 'gewoon' aan het feesten, droegen geen mondkapje en ook het bier vloeide rijkelijk. De politie kreeg een mel ding dat het café was ge opend en trof rond 17.00 uur tientallen mensen op straat en zeker 25 be zoekers in het café aan. De mensen waren ver kleed. Op aanwijzing van de politie verlieten de be zoekers het pand. De uit baters kregen een pro ces-verbaal. RILLAND In een woning aan de Ka- pucijnenweg in Rilland is zaterdag een schoor steenbrand uitgebroken. Brandweerlieden uit Ril land, Krabbendijke, Ber gen op Zoom en Goes moesten samenwerken om de brand te blussen. De brand werd even na 14.00 uur ontdekt. Daarop reden brand weerteams uit Rilland en Bergen op Zoom naar de woning. Maar de brand was moeilijk bereikbaar. Een ladderwagen moest uit Goes komen om de brand te blussen. Met speciaal gereedschap kon de schoorsteen brand drie uur na de mel ding gedoofd worden. GOES Een automobilist is zater dagochtend in Goes tegen een boom naast de Van Hogendorplaan ge botst. Na het ongeval werd een ambulance op geroepen, maar of er ie mand gewond was ge raakt, was niet bekend. De automobilist raakte rond 08.40 uur op de van Hogendorplaan, ter hoogte van het Cereshof, van de weg en kwam tegen de boom tot stil stand. De auto raakte zwaar beschadigd. Ber gingsbedrijf de Moor uit Goes heeft de auto weg gesleept. Over de toe dracht van de aanrijding is niets bekendgemaakt. De familie Peters uit Vogelwaarde (links) en de familie Pro voost uit Kloosterzande doen zondag mee aan de carnavals speurtocht door Kloosterzande. foto camile schelstraete De laatste twee jongens, die be trokken waren bij het steekinci- dent op de Markt in Middelburg van vrijdagavond, zijn gisteren verhoord. De Middelburgers (12 en 15 jaar) kwamen op het poli tiebureau om een verklaring af te leggen. Zij waren zijdelings betrokken bij het incident. Arjen Nijmeijer Middelburg Tip? redactie@pzc.nl Wel graag Bob Maes Sas van Gent/Hulst - Serge van der Heijden, 'K Zain Blai Ak Oe Onlain Zie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22