De lijsttrekkers live bij de krant: Lilianne Ploumen EUWS 11 Dode militair net terug van bivak De Nederlandse marinier die zaterdag overleed in Noorwe gen had net de dag ervoor de eerste fase van zijn loodzware opleiding in het poolgebied afgerond. Onduidelijk is nog wat er daarna precies is ge beurd. De Marechaussee is een onderzoek gestart. De marinier en zo'n 400 ka meraden zijn in het Noorse Skjold om te leren overleven en vechten in arctische om standigheden. Ze waren net terug van tien dagen bivak in de sneeuw. Daarbij leren ze hoe ze zich moeten voortbe wegen en hoe ze in de barre omstandigheden kunnen overleven. Op de laatste dag moeten ze met volle bepak king een wak in skiën en daar zelf proberen uit te komen. Normaal gesproken is er de laatste avond een eindfeest, maar volgens een woordvoer der van het Korps Mariniers is daar nu vanaf gezien vanwege corona. Er was een toespraak van de commandant. Daarna hadden de mariniers een vrije avond. Ze mochten wel alco hol drinken in hun eigen ver blijven. De volgende middag werd de militair dood gevon den in zijn bed. Het vaccinatie programma gaat met een ongekende snelheid verder Vijf doden Duitsland bij gezinsmoord De vijf mensen die na een brand in een huis in Duits land dood werden gevonden, zijn om het leven gebracht. De autoriteiten gaan ervan uit dat de vader zijn vrouw en twee dochters en zijn schoon moeder met een mes heeft ge dood, het huis in brand heeft gestoken en zichzelf ook met het mes heeft gedood. De ge- zinsmoord gebeurde vrijdag rond 17.00 uur in Radevorm- wald, 100 kilometer ten oos ten van Venlo. VRAGEN Treinen rijden weer normaal Larry viert jubileum Weer ebola in Guinee maandag 15 februari 2021 GO DEN HAAG De Britse minister van Volks gezondheid Matt Hancock over de tweede fase van de campagne, die vandaag begint. 15 miljoen Britten zijn al gevaccineerd. RADEVORMWALD door pandemie CARNAVAL Toch nog een beetje carnaval op straat in Rio de Janeiro: Francisca doet met hondje Eva mee aan de jaarlijkse - deze keer wat uitgeklede - hondenparade, waar de dieren een gooi doen naar de prijs voor beste kostuum. foto ap Vanaf vandaag gaan lijsttrekkers van veel grote partijen live in gesprek met lezers. PvdA-leider Lilianne Ploumen is om 16.00 uur onze eerste gast. De ontmoeting is live te volgen op de website van deze krant. In de komende vier weken komen de lijst trekkers van een groot aantal partijen langs in onze verkiezingsstudio. Naast Ploumen ontvan gen we deze week ook Lilianne Ploumen. FOTO ROBIN UTRECHT SP-leider Lilian Marijnis- sen (dinsdag) en Groen Links-voorman Jesse Klaver (woensdag). Tien lijsttrekkers hebben hun komst naar de studio al toegezegd. In de krant en op onze site houden we u op de hoogte over de uitzenddata. Lezers konden de afge lopen tijd al vragen in sturen. Ook tijdens de uitzending is het moge lijk om mee te doen. De lijsttrekkers reageren op stellingen uit onze Kies- wijzer en we spreken met mensen in het land over een actueel pro bleem. Vragen aan de lijsttrek kers zijn nog altijd wel kom. Speelt er iets in uw regio, maakt u zich zorgen over het leven na corona of bent u gewoon benieuwd naar de persoon achter de campagneposter, grijp dan uw kans en stuur uw vraag in naar s teljevraag@dpgmedia.nl UTRECHT De NS rijdt vanaf vandaag weer de reguliere dienstre geling. Dat kon digde de vervoer der gisteren aan. Door de winterse omstandigheden was het treinver keer sinds vorig weekeinde flink ontregeld. Deson danks is ook van daag mogelijk dat treinen uitvallen en dat er minder of kortere treinen rij den, waarschuwt de NS. LONDEN Kat Larry vierde gisteren zijn tien jarig jubileum als Chief Mouser, offi ciële muizenjager van Downing Street 10, de ambtswoning van de Britse premier. Larry ging aan de slag als 4-jarige. CONAKRY De autoriteiten in Guinee spreken van een nieuwe epidemie van het ebolavirus nu daar voor het eerst in vijf jaar weer men sen aan ebola zijn gestorven. Volgens minister Remy Lamah van Volks gezondheid gaat het om vier men sen. Hij zei 'echt bezorgd' te zijn. De WHO heeft snelle hulp toegezegd aan het West-Afri kaanse land.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 11