Goes-Zuid krijgt heel nieuw winkelcentrum BEVELANDEN EN THOLEN 7 SCHAATSPLEZIER MAAR OOK VANDALISME IN WEMELDINGE - fv jjirp Jtiv >-i* W? Het lijkt of iedereen zijn schaatsen weer heeft gevonden op zolder. Op plassen, kreken en sloten wordt al volop geschaatst. En vandaag gaan ook nog een aantal ijsbanen open. Kortom: dikke ijspret! Maar hier en daar valt wat minder goed nieuws te melden. Laten we het de helden van Wemeldinge noe men", zegt wethouder Jon Herselman flink cy nisch. „Woensdagavond is er een groep geweest, we ver moeden jongeren, die het plezier hebben verknald van een heleboel anderen. Ze hebben het nodig ge vonden het ijs te vernielen van de baan bij de sportvelden." Het ijs is volledig vernield en onbegaanbaar. Erg jammer, vindt ook Herselman. ,,Deze baan ligt er nog maar anderhalf jaar. Die is met Een groep vond het nodig het ijs te vernielen van de baan bij de sportvelden de verhuizing van de boogschut ters van Sint Andries aangelegd. We hadden een beetje het voor beeld van Krabbendijke voor ogen met deze baan. Met een klein laag je water erop en dan al snel kun nen schaatsen. Ook met tempera turen van maar -2 of -3 graden cel sius. Ik ben er dinsdag nog wezen kijken en toen zag het er prima uit. Bijna klaar om te gebruiken." Nóg een ijsbaan Dat feest gaat nu jammer genoeg niet door. Maar gelukkig heeft Wemeldinge nóg een ijsbaan. ,,Dat is de schaatsbaan bij de Oranje boomstraat. Die ligt een beetje verscholen achter het Beatrixhof. Dat is een speelveld dat ook nu weer onder water is gezet. Er is aan ons gevraagd of het mocht en die mensen hadden netjes alle KNSB- protocollen uitgeprint en waren goed bezig." De schaatsbaan is al een eindje op streek, gaf Hersel- man gisteren aan. ,,Ze zijn hem nu aan het prepareren en hopen mor gen open te kunnen gaan." Datzelfde geldt waarschijnlijk voor de ijsbaan van Hansweert. Gisteren aan het eind van de mid dag werd daar nog een keer de dikte gemeten. Met een boor werd een gat in het ijs gemaakt en daar na gekeken naar de dikte van het ijs. ,,Het is nu zeven centimeter", gaf de ijsmeester aan. ,,We hebben acht centimeter nodig om open te kunnen." Waar ze zeker niet open gaan, is in Krabbendijke. Daar liet het bestuur al eerder weten deze vorstperiode niet op te spuiten, omdat de veiligheid daar voor alles gaat. En ook in Yerseke zien ze dit jaar af van een opgespoten ijsbaan. Ook vanwege corona. ,,Maar als iemand zich geroepen voelt een ijsvereniging op te rich ten die ook handhaving op corona- regels kan garanderen, mogen ze contact met ons opnemen", laat woordvoerster Liduine Wijffels weten namens de gemeente Rei- merswaal. De schaatsliefhebbers laten zich niet kisten door een paar gesloten ijsbanen. Die zoeken en vinden gewoon alternatieve locaties zoals bijvoorbeeld in de Yerseke Moer, bij de Zwaakse Weel of bij de Dee- sche Watergang bij Kattendijke. Edo Stam uit Wemeldinge is op de fiets naar Kattendijke gekomen om daar te schaatsen en heeft ge noten van zijn tocht. ,,En van het zonnetje. Het is nog geen super ijs, maar met dit weer is het toch heerlijk als je er even uit bent. Dit is precies wat de mensen nodig hebben in deze moeilijke tijd." Supermarkt Dirk is qua vloerop pervlak momenteel de grootste ge bruiker van het winkelcentrum. Toch betreft het een relatief kleine supermarkt. De wens bestaat al lange tijd om uit te breiden. Er wordt nu gekozen voor volledige nieuwbouw van heel het winkel centrum. Dat complex is eigendom van de groep waartoe ook Dirk be hoort. Het nieuwe complex wordt gro ter dan het huidige. Om het verlies aan parkeerplaatsen te compense ren, komt een parkeerdek op de eer ste verdieping, dus boven de win kels. Daarboven komt nog een laag met appartementen. ,,Dat mogen er maximaal 41 worden'', zegt wet houder Joost de Goffau. ,,We willen dat minimaal de helft daarvan mid- deldure huur wordt, omdat daar veel behoefte aan bestaat.'' De gemeente wil de nieuwbouw aangrijpen om meteen het hele ge bied aan te pakken, dus ook de stra ten er omheen. Het stratenpatroon zal wellicht iets veranderen. Voor dit deel van het plan vragen B en W de gemeenteraad alvast een zoge heten voorbereidingskrediet van 50.000 euro. De Goffau zegt dat de Om het verlies aan parkeerplaatsen te compenseren, komt er een parkeerdek op de eerste verdieping gemeente niet meer wil dat er een benzinepomp bij het winkelcen trum komt, zoals dat nu nog wel het geval is. ,,We vinden dat niet meer van deze tijd, middenin een woonwijk. Als alternatief zou er wel een laadstation voor elektrische auto's kunnen komen.'' De Bussel In het huidige winkelcentrum, dat door veel mensen overigens nog De Bussel wordt genoemd, zitten be halve Dirk ook vestigingen van Kruidvat, Zeeman en Bakker Boer alsmede onder meer een snackbar, kapsalon, boekwinkel, bloemen winkel en een Chinees restaurant. De gemeente heeft toegezegd mee te zullen zoeken naar al dan niet tij delijk alternatieve huisvesting voor deze winkels. De initiatiefnemers van het plan moeten van de gemeente de buurt betrekken bij de ontwikkelingen. De wens om de supermarkt groter te maken, moet bovendien worden onderbouwd door de initiatiefne mers. Goes heeft er de afgelopen ja ren al heel wat supermarktmeters bijgekregen. Met de nieuwe Lidl Gemeente wil geen benzinepomp meer bij het winkelcentrum aan de Marconistraat heeft Dirk er onlangs een concurrent bijgekre- gen in de nabij omgeving. Dirk pro cedeerde zelfs tegen de komst van de tweede Lidl in Goes. Winkelcentrum De Bussel werd geopend in de zomer van 1970. vrijdag 12 februari 2021 BE f" jrvyv f - -.iTC^v *gg|§p|«g|f v; J Niet overal was het gisteren feest: de schaatsbaan bij sportpark Boenze Boogerd in Wemeldinge lag er troosteloos bij nadat vanda len de ijsvloer hebben vernield. foto sandra schimmelpennink De vele schaatsers en het zonnige zomerweer zorgen voor een prachtig plaatje op de Deesche Wa tergang bij Kattendijke. Ideaal voor een selfie. foto sandra schimmelpennink 'Dit is precies wat we nodig hebben' Willem Adriaansens Wemeldinge -Jon Herselman, wethouder Jeroen Goudswaard, net herstellend van corona, schaatste woensdag al rustig zijn rondjes op een een uitloper van de Zwaakse Weel bij 's-Gravenpolder. foto johan van der heijden Winkelcentrum Beukenhof in Goes-Zuid gaat binnen afzien bare tijd tegen de vlakte. Er wordt daarna een heel nieuw winkelcomplex met apparte menten teruggebouwd. Burge meester en wethouders willen medewerking verlenen aan dat plan, maar vinden dat er geen tankstation meer mag komen. Rob Paardekam Goes -Joost de Goffau, wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50