Meulmeester traint in deze tijd óók voor zijn zelfvertrouwen ZEELAND 15 Amazone krijgt hulp uit bijzondere hoek Een wedstrijd in Doha met paard Happy Grace is een mooi, maar ingewikkeld avontuur voor Tessa Baaijens-Van de Vrie. Mede dankzij een paardenslager kan de reis naar Qatar doorgaan. Tessa Baaijens-Van de Vrie uit 's Heer Hendrikskinderen is uitgeno digd voor een internationale wed strijd paradressuur in Doha. De Zeeuwse amazone noemt het een once-in-a-life-time-ervaring. Volgend weekend vertrekt ze met haar paard Happy Grace en haar moeder, die als groom zal fungeren, naar Qatar. De wedstrijd wordt van 25 tot en met 27 februari gehouden. ,,Er zijn zeven combinaties uitge nodigd door de bondscoach, waar van ik de enige ben die niet in het kader zit. Dat vind ik wel bijzon der.'' De Nederlandse paardensport- bond hanteert een kadersysteem, waarin de beste combinaties wor den opgenomen en ondersteund. Baaijens-Van de Vrie dient drie zo genaamde kaderscores te rijden om er ook in te worden opgenomen. Ze heeft er al één op haar naam staan. ,,Van die drie moet er één in het buitenland gehaald zijn. Dat kan nu dus in Doha.'' Komend weekeinde rijdt ze - ijs en weder dienende - in het Groningse Tol- bert waar ook kaderwedstrijden worden gehouden. Baaijens-Van de Vrie heeft haar zinnen gezet op deelname aan de Wij vertrekken op zaterdag al naar Qatar, mijn paard op zondag Paralympics, de Olympische Spelen voor sporters met een beperking. In 2012 was ze er als reserve bij in Lon den. Het meest realistische doel vindt ze nu Parijs in 2024, maar de Paralympics later dit jaar in Tokio zijn nog niet uit beeld. Met het oog daarop is de wed strijd in Doha ook nuttig. ,,Tokio is lang vliegen en mijn paard heeft nog nooit gevlogen. Dit wordt dus de eerste keer. Wij vertrekken op zaterdag al naar Qatar, mijn paard op zondag, zodat we haar bij aan komst kunnen opvangen.'' Geweldige optie Dat betekent dat iemand anders Happy Grace naar het vliegveld moet brengen. Daarvoor heeft Baaijens-Van de Vrie een bijzon dere sponsor gevonden: het paar- denslachthuis van Martin de Kok uit Goes... „Normaal is het niet goed als ik 'de Kok' moet bellen voor een paard, maar Nu hij ook veel transporten doet van paarden is het een geweldige optie. Hij brengt Happy Grace met één van zijn trailers.'' Het regelwerk is momenteel da gelijkse kost voor de amazone. Wedstrijd, hotel en vluchten wor den door de organisatie bekostigd, maar de rest (bijvoorbeeld corona- testen) moet ze zelf aftikken. Ze prijst zich gelukkig met de hulp van Thamar Zweistra uit Schore, die ook in Doha aan de start verschijnt. ,,Als er iets is, kan ik haar bellen.'' Afgelopen zomer maakte hij met zijn drie jaar oudere broer Kevin (26) de overstap van HC Zeeland naar Don Bosco Gent. De broers waren toe aan een stap hogerop, maar konden tot dusver slechts één keer aantreden in een officieel duel van hun nieuwe, Belgische club. ,,Een uitwedstrijd. Dat wil ik geen debuut noemen'', zegt de jongste van het stel. ,,Thuis wor den we voorgesteld aan het pu bliek. Geen idee hoe dat er precies uitziet, maar dat is natuurlijk het mooiste.'' De trainingen en oefenduels hebben Meulmeester al wel een indicatie van het niveau gegeven. ,,Het gaat veel sneller. Er mag ook meer. In België krijg je minder snel een tijdstraf dan in Neder land. Het niveau ligt gewoon een stuk hoger.'' De teamtrainingen liggen al een tijdje stil. Waar Kevin momenteel druk bezig is met een verbouwing en weinig tijd om te sporten heeft, werkt Brendan zich een slag in de rondte. ,,Ik doe elke dag wel iets.'' Hoe train je? ,,Ik doe voornamelijk krachttrai ning. In mijn kamer, want daar heb ik genoeg ruimte. Dumbbells zijn de enige attributen die ik ge bruik. Ik heb oefeningen voor elke spiergroep die ik met dumbbells kan doen. Ik ben altijd lang en dun geweest, dus wil nu wat breder worden. Voor m'n zelfvertrouwen en om fit te blijven. Ik heb mijn bouw alleen niet mee.'' Wat kun je niet, wat je normaal wel doet? ,,Trainen met het team. Die jon gens in België doen regelmatig sa men padel, een racketsport. En zij trainen veel onderling. Kevin en ik kunnen nu volgens mij niet zo- maar de grens over. En we gaan sowieso niet voor een uurtje trai nen daarheen, als we dezelfde dingen ook thuis kunnen doen. Het is wel jammer dat je nu je teamgenoten niet ziet. De contac ten zijn beperkt. Vorige week heb ben we een digitale meeting ge had en vertelde iedereen wat hij momenteel doet om fit te blijven en zo. Dat gaan we vanaf nu vaker doen.'' Wat is je favoriete trainingsvorm in coronatijd? ,,Als ik eerlijk ben: hardlopen so wieso niet. Ik doe het wel, maar niet zo vaak als krachttraining. Ik heb slechte ervaringen met hard lopen na het eten. Dan voel ik me beroerd. Nu zet ik wel eens mijn wekker om 7.00 uur en ga ik in de ochtend. Maandag was het spek glad, maar ik heb het overleefd, haha. Krachttraining doe ik lie ver.'' Mijn progressie is voornamelijk mijn motivatie. ik zie er veel breder en fitter uit dan eerst is het moeilijk om jezelf te motiveren? ,,Nee. Mijn progressie is voorna melijk mijn motivatie. Ik zie er veel breder en fitter uit dan eerst. Ik heb foto's van voorheen en ga er binnenkort weer een paar maken van de voor-, zij- en achterkant. J e ziet dan progressie. Na een lange werkdag denk ik wel eens: zal ik vandaag overslaan? Maar als ik eenmaal bezig ben, krijg ik er ook weer energie van. Na afloop heb ik sowieso altijd een voldaan ge voel.'' Naar welke wedstrijd of welk evenement kijk jij het meest uit? ,,Naar mijn thuisdebuut. Het liefst in een volle sporthal, maar dat is onrealistisch.'' vrijdag 12 februari 2021 GO 'Normaal is het niet goed als ik hem moet bellen' Rudy Boogert Goes -Tessa Baaijens-Van de Vrie In de rubriek 'Hoe trainen Zeeuwse sporters nu?' gaat de PZC iedere week in gesprek met een sporter uit deze pro vincie. Hoe blijft hij of zij fit in tijden van lockdown? In deel 6: handballeer Brendan Meul- meester. Stefan Maas Middelburg -Brendan Meulmeester (23) Tessa Baaijens-Van de Vrie vertrekt vol gend weekend naar Doha. FOTO LEONTIEN RUISSEN Brendan Meulmeester traint het liefst met dumbbels. Hij ziet de progressie aan zijn lichaam. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43