Staf JVOZ voor volgend seizoen nagenoeg rond O O) CD O 14 ZEELAND De 69-jarige trainer vertrekt na het seizoen bij Jong Ambon, maar is nog niet van plan het voetbal vaarwel te zeggen. ,,Ik wil nog steeds graag mijn kennis overdragen.'' Zeges WK Trainers Een terugblik op zijn carrière als trai ner. Tenminste, dat was het idee. Maar Paul Telussa denkt nog helemaal niet aan stoppen. De 69-jarige oefenmees- ter staat het liefst gewoon nog op het veld. ,,Ik stop straks bij Jong Ambon, maar het is zeker nog geen definitief afscheid van het voetbal.'' De verklaring daarvoor is eigenlijk heel simpel. ,,Ik houd nog te veel van het spelletje en zolang ik gezond ben, wil ik het blijven doen.'' Dat is minder vanzelfsprekend, dan het in werkelijk heid klinkt. De oud-trainer van onder meer Hoek en Zeelandia Middelburg werd in 2008 getroffen door een her senbloeding. Hij herstelde wonderwel goed. ,,Dat was een behoorlijke klap, maar ik ben nu gelukkig gezond. Ik had niet verwacht dat ik er zo uit zou komen, daar ben ik Onze-Lieve-Heer dankbaar voor. Juist daarom wil ik trainer blijven, ik geniet zolang het kan.'' Lastig Toch komt er na dit seizoen een einde aan drie jaar Jong Ambon. Geen ge makkelijke tijd, helemaal niet in ver gelijking met zijn eerdere periodes bij de club. „Sportief gezien was het las tig, heel anders dan ik gewend was van vroeger. We hadden ook behoor lijk wat spelers van het AZC, maar die konden ook zomaar van het ene op het andere moment weer weg zijn. VLISSINGEN Jeugd Voetbal Oplei ding Zeeland (JVOZ) heeft de techni sche staf voor volgend seizoen nage noeg rond. Het gros van de trainers heeft zijn contract verlengd, alleen rond de meidenteams is er nog geen duidelijkheid. Technische coördinator Rogier Veenstra heeft eveneens voor een extra jaar getekend en zal komend seizoen tijdens trainingen weer iets meer op het veld staan. Veenstra combineert zijn werk voor JVOZ, waar hij eerder al trainer was, met het hoofdtrainerschap bij tweede divisionist ASWH. De afgelopen tijd hield hij zich bij JVOZ vooral bezig met het vaststellen van een technisch be leidsplan. Nu dat gerealiseerd is, heeft Veenstra meer tijd om op het veld te staan en zal hij de staf - waar nodig - ondersteunen. André Siereveld, dit seizoen assistent bij de Onder 15, is volgend seizoen bij JVOZ trainer van de Onder 17. De oud speler van onder meer Vlissingen, RCS en Terneuzense Boys gaat een duo vor men met Istvan Bakx, die dit seizoen ook al trainer is van de Onder 17. Bakx vormt nu een trio met de broers Kevin en Daryl Hollander. Kevin Hollander - ook trainer van Goes - wordt samen met Salim Ben Sellam verantwoorde lijk voor de Onder 16 van JVOZ. Daryl Hollander vertrekt bij de opleiding. Mike But blijft trainer van de Onder 15 en wordt daarbij ondersteund door zijn broer Dennis. JVOZ is nog op zoek naar een vaste assistent-trainer voor de Onder 15, de rol die André Siereveld nu vervult. Salim Achoui (Onder 14) heeft zijn contract verlengd, Lennard An- driesse wordt zijn vaste assistent. Aloys Lockefeer en zijn assistent Marcel Kort blijven verantwoordelijk voor JVOZ onder 13. Joshua van Dolder blijft hoofdtrainer van de Onder 12 en wordt geassisteerd door Dennis de Waal en Robin Jilleba (ook hoofd scouting). Onder 11-trainer Jesper Harinck en zijn assistent Rob de Baar blijven ook. Meidenteams Peter Tahitu vertrekt bij de meiden van JVOZ onder 17. Tahitu gaat aan de slag als hoofdtrainer van Jong Ambon. Cle mens Bokmans, trainer van de meiden Onder 14, neemt na dit seizoen af- scheid van JVOZ. Mahyar Emamjo- meh, assistent-trainer bij de meiden Onder 17, is nog in gesprek met JVOZ. De voetbalopleiding verwacht begin maart duidelijk te hebben welke mei denteams het inschrijft. Daarna hoopt JVOZ ook dit deel van de technische staf vast te stellen. Mohammed El Bekkaoui blijft aan als keeperstrainer, Dominique But is ook komend seizoen actief als video analist op de zaterdagen. De trajecten met sportpsycholoog Thijs Rentier en de krachttrainingen in samenwerking met Fysiotherapie Zeeland lopen nog minimaal twee seizoenen door. Het zelfde geldt voor de samenwerking met zaalvoetbalvereniging Groene Ster Vlissingen. Organisatorisch staat het goed, dat is een compliment voor het bestuur.'' Heel vroeg thuis De vierdeklasser vond in Peter Tahitu een vervanger voor de vertrekkende coach. ,,Daar werd het tijd voor'', zo vindt Telussa. ,,Na drie jaar bij de zelfde club, heb je een andere benade ring nodig. Dat is lang genoeg.'' Want de jeugd is veranderd. ,,Het is een groot verschil met twintig jaar ge leden. Spelers van nu hebben er minder voor over, zeggen heel makkelijk af. Ik snap dat niet. Nu kom ik soms heel vroeg thuis. Daar moet mijn vrouw ook aan wennen. Dat had je vroeger niet, zegt ze dan.'' Op dat soort momenten telt hij even tot tien, want zijn passie voor het spelletje is nooit minder geworden. ,,Ik train nog precies hetzelfde als bij Hoek. Ik zit er bo venop, ook tijdens een partijspel. Dat is toch het belangrijkste van je training? Daar zit alles in.'' En hoewel hij al tientallen jaren meeloopt, kan Telussa zich nog steeds verbazen over de voetbalwereld. Bij voorbeeld over het ontslag van Adrie Koster bij Willem II, met wie hij sa menspeelde bij het Zeeuws Elftal. ,,Die verlengt eerst zijn contract en vervolgens wordt hij ontslagen. Ben je dan alleen maar goed als je wint? Zo ga je niet met trainers om, dat is on rechtvaardig.'' Het heilige vuur Het doet echter niks af aan zijn eigen plezier. ,,Als iedereen zijn stinkende best doet, sta ik te genieten. Ook als het fout gaat. Als ik met de pest in mijn lijf naar de voetbal zou gaan, was ik al lang gestopt.'' Dat is zeker niet het geval en dus volgt hij nog steeds alles op de voet en staat hij het liefst iedere dag op het veld. ,,Laatst was mijn kleinzoon hier, zijn we samen gaan trainen. Het en thousiasme en het plezier, dat is het mooiste van trainer zijn.'' Maar voorlopig is het afwachten voor de Oost-Souburger. Niet alleen ligt het voetbal de komende tijd nog stil, maar volgend seizoen staat hij voorlopig ook nog nergens voor de groep. ,,Ik sta open voor elk gesprek. En als er niks komt, ga ik gewoon lek ker wedstrijdjes kijken.'' Want hoewel het heilige vuur nog hevig brandt bij Telussa, is hij wel rea listisch. ,,Trainer zijn is een ervarings vak, zeggen ze vaak. Nou, die ervaring heb ik wel. Ik wil nog steeds graag mijn kennis overdragen, maar snap ook wel dat jongere trainers sneller de kans krijgen.'' vrijdag 12 februari 2021 GO I Tennisster Le sley Pattinama- Kerkhove heeft nog geen set verloren op het ITF-toernooi in het Zuid-Afri kaanse Pot- chefstroom. Ze won gisteren in het enkel- én dubbelspel in twee sets. 5 De jacht op de wereldtitel be gint voor mo torcrossster Nancy van de Ven dit jaar pas op 23 juli. Dan staat de GP in het Tsjechische Loket op het programma. In totaal telt het WK dit jaar vijf GP's in vijf ver schillende lan den. 7 Lennard Kerk- hove blijft trai ner van zater dag-derdeklas ser De Noor mannen. Hij gaat voor zijn zevende sei zoen in West- kapelle. Wouter Zwackhalen vertrekt op zijn beurt bij zater- dag-vierdekla- ser Stavenisse. Aan een afscheid wil Telussa nog niet denken Daniël Wissel Middelburg Paul Telussa is al decennialang actief als trainer. Deze foto is genomen in 2008, in zijn tweede periode bij Hoek. foto camile schelstraete M In 2001 won Paul Telussa met Ter- neuzen de districtsbe ker. FOTO COR VIVEEN a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42