Goes helpt slachtoffers van toeslagenaffaire ZEELAND 13 OVERLEDEN DOCENTEN LEERLINGEN IN ACTIE Drie docenten van de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren zijn de afgelopen anderhalf jaar overleden aan de gevolgen van kanker. ,,Het heeft grote impact op de school", weet Emma Latuheru (18) uit vwo 6. Samen met andere examen leerlingen komt ze in actie. „Voor meneer Brinkhuis, meneer Peene en meneer Hofman." WIT DEKENTJE fgelopen weekend kwam het verdrietige bericht over het over lijden van aardrijks- ^^^^^^kundeleraar Nico Brinkhuis. ,,Dat was een harde klap", vertelt Emma. ,,Ik had vrij dag, samen met een vriendin, nog een briefje bij hem in de brieven bus gedaan, om te laten weten dat ik aan hem dacht. En zondag kwam het bericht. Het is zo snel gegaan. Anderhalve maand gele den stond hij nog te kijken bij de aula in de school. Dan zag je hem genieten." Brinkhuis was geliefd, zegt haar klasgenoot Leanne Bijl. ,,Hij kon met passie over zijn vak vertellen. Tot het laatste moment kwam hij naar school om ons voor te berei den op het examen. Hij maakte al tijd een praatje en was echt geïnte resseerd in zijn leerlingen. Hij be geleidde mij en mijn tweelingzus Renske bij ons profielwerkstuk. Zelfs toen hij geen les meer gaf, omdat het niet meer ging, heeft hij alles nog nagekeken voor ons." Heel betrokken Emma, Leanne, Renske en hun vriendinnen Esra Kloet en Chelsea Prins vonden dat ze iets moesten doen. ,,We zitten in de examen commissie. Die steunt elk jaar een goed doel. We hadden eerder al besloten dat het dit jaar KWF moest worden. Vorig jaar is me neer Peene overleden. Hij was echt een sfeermaker op school. Het was zoiets heftigs. Ook voor hem wil den we dit doen." Eerder overleed Martin Hofman, ook aan kanker. ,,Je merkt dat het impact heeft op de school. Iedereen is heel betrok ken. Ik dacht altijd dat kanker iets voor oudere mensen was. Het is best wel heftig om te zien dat ook jongere mensen eraan overlijden." Deze week zetten de examen leerlingen in vier dagen tijd een rozenactie op. Leerlingen en me dewerkers konden een roos met een persoonlijke boodschap be stellen voor Nico Brinkhuis, of ie mand anders. Emma en haar vriendinnen schreven de persoon lijke berichten met de hand op kaartjes, die aan de rozen beves tigd worden. De opbrengst van de actie is voor KWF. ,,We hebben tweehonderd rozen verkocht. Daarvan zijn er honderdvijftig voor meneer Brinkhuis", vertelt Emma. ,,We kregen ook veel reac- Die erehaag was zijn laatste wens. Het is fijn dat die in vervulling gaat ties van oud-leerlingen die het een goede actie vinden. Ze hebben hele mooie teksten achtergelaten. Ze schreven bijvoorbeeld dat me neer Brinkhuis altijd met zoveel trots over zijn vak vertelde." Leerlingen vormen vanmiddag een erehaag voor Brinkhuis. ,,Die erehaag was zijn laatste wens", weet Emma. ,,Het is fijn dat die in vervulling gaat. Niet iedereen kan erbij zijn. De rozen van die men- sen geven we in een groot boeket aan de familie." Het geeft de examenleerlingen voldoening dat ze iets kunnen doen. ,,We hebben gemerkt dat ie dereen het echt waardeert. Dat gaf echt een machtig gevoel. De leer lingen zijn door corona geschei den van elkaar, maar dit hebben we echt samen gedaan. Dat is mooi." Emma en haar medeleerlingen zijn nog niet klaar met hun actie voor KWF. In de lente willen we nog tulpen gaan bezorgen bij ou dere mensen. We willen de oude ren in het zonnetje zetten, zodat ze weten dat er in deze tijd aan ze gedacht wordt." De twintig Goese gezinnen die slachtoffer zijn geworden van de toeslagenaffaire zullen, als ze dat willen, met voorrang worden ge holpen door de gemeente. Volgens wethouder André van der Reest moet worden voorko men dat de gezinnen nog verder in de problemen raken. ,,We gaan ze helpen en begeleiden om juist uit de problemen te komen.'' Een aantal gezinnen heeft zich al ge meld. Daarbij zijn volgens de wet houder talloze problemen aan het licht gekomen. Als voorbeelden noemt hij het niet meer kunnen betalen van de huur, psychische problemen en afgebroken studies. Volgens Van der Reest moet de gemeente extra personele kosten maken voor de hulp, maar is het Rijk daarvoor nog lang niet met voldoende geld over de brug geko men. ,,Maar daar mogen de gezin nen in Goes wat ons betreft niet de dupe van worden. Dat lossen we later wel op met het Rijk.'' Duizenden ouders in heel Ne derland zijn de afgelopen jaren onterecht slachtoffer geworden van fraudeverdenkingen met de kinderopvangtoeslag. Ze moesten enorme bedragen terugbetalen, waardoor ze vaak in grote financi ële moeilijkheden zijn geraakt. vrijdag 12 februari 2021 GO Rozen voor meneer Brinkhuis Cornelleke Blok Middelburg - Emma Latuheru, leerling CSW Middelburg j Kijk op de site bij /video Rob Paardekam Goes CSW-leerlingen Leanne en Renske Bijl en Emma Latuheru (vlnr) schreven de persoonlijke boodschappen met de hand op de kaartjes, die bevestigd worden aan de rozen. foto dirkjan gjeltema GOES Hoewel het zonnetje ervoor zorgt dat veel daken langzaam hun normale kleur terugkrij gen, ligt Goes nog altijd grotendeels onder een witte deken. Hoewel de sneeuw maar mondjesmaat verdwijnt, kan een foto als deze er komend weekend wel eens anders uitzien, namelijk met een veste vol schaatsers. De temperatuur lijkt tot en met zondag gunstig te zijn. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41