10 ZEELAND ETEN OP EEN ANDERE TOER Nu restaurants nog een poos de deuren gesloten moeten houden, blijft deze krant chef-koks een podium geven. We vullen de rubriek Zeeland Eet anders in. We vragen chefs hun signatuur gerecht te bereiden. Marja van Dijke van Hof van Holland in Tholen kookt gamba's in kreeftensaus. RECEPT ls meisje werkte ze er in de af waskeuken. Inmiddels is de keuken haar domein. Zo'n 27 jaar alweer is Marja van Dijke eigenaar van restaurant Hof van Holland. ,,Na mijn koksoplei- kding werkte ik bij Nolet Het Reymerswale in Yerseke. Daarna heb ik deze zaak overgenomen. Nog elke dag kook ik hier met liefde en passie.'' De kaart van Hof van Holland bestaat voor het grootste deel uit vis. „Logisch", vindt Marja. ,,De bron ligt naast de deur. Paling komt uit de Ooster- schelde, die komt bijna levend binnen. Ik koop ze van een plaatselijke visser, net als kreeft. Mossels komen uit Yerseke. Zeekraal en andere zeegroen ten uit Rilland. Verder kook ik met de seizoenen mee.'' Geen liflafjes Marja noemt haar kookstijl 'klassiek met een Franse inslag'. ,,En no nonsense. Bij ons eet je Noordzeetong zoals die eruit hoort te zien. Geen liflafjes en crèmetjes op het bord, het gaat immers om het visje.'' Een van haar specialiteiten is mossels op drie wijzen gekookt. Ze serveert de schelpdieren in drie verschillende gekleurde mini-pannetjes. ,,Mossels op klassieke manier gekookt. Mossels met Proven- ^aalse kruiden en verse tomaten en knoflook. En mossels met prei, kerrie en room.'' De mossels mogen dan haar specialiteit zijn, gam ba's in kreeftensaus gelden als haar signatuurre cept. ,,Dit gerecht kook ik al sinds ik hier aan de ka chel sta. In de loop der jaren heb ik er mijn eigen draai aan gegeven. Als je al zo lang kookt, ontwikkel je je eigen manier. Dit gerecht is ook bij onze gas ten favoriet. Zelfs nu, in de take away, vindt het gretig aftrek.''Het geheim? Volgens Marja geeft de huisgemaakte bouillon de gamba's in kreeftensaus een niet te evenaren smaak. ,,Die bouillon trek ik zelf. Dat is behoorlijk bewerkelijk, maar zo ongelo felijk vol van smaak. Omdat kreeftkarkassen niet altijd te krijgen zijn, gebruik ik buiten het seizoen karkassen van langoustines en garnalen. Is ook goedkoper. Ik serveer er wat seizoenszeegroenten bij en Zeeuws boerenbrood om de lobbige saus mee op te lepelen.'' Volgens Marja zijn niet al leen de Tholenaren gek op dit gerecht. ,,Brabanders komen er speciaal voor en ook Belgen rijden er voor om. Dat vind ik echt een compliment.'' vrijdag 12 februari 2021 GO Trek eerst een kreeftenbouillon. Fruit de uien in olie. Doe de kar kassen erbij en stamp die fijn. Tomatenpuree erbij. Afblussen met koud water. Laurier, steranijs en wat peper en zout toevoe gen. Laat een paar uur zachtjes pruttelen. Na het afkoelen de bouillon zeven. Bak de gamba's in wat olie met zout, cayennepeper en knoflook. Blus af met de witte wijn. Giet een halve liter bouillon erbij en een halve liter kookroom. Laat de saus koken zodat die indikt en lobbig wordt. Serveer met wat gehakte peterselie. Gebruik Zeeuws boerenbrood om in de saus te dippen. Gamba's om voor Marja van Dijke met haar signatuurre cept: gamba's in kreeften saus. Ingrediënten: 2 uien in stukken, 3 kg kreeftenkarkassen of kar kassen van langoustines en garnalen, 1 eetlepel tomatenpuree, 3 laurierblaadjes, 3 steranijs, 3 liter koud water, 10 grote gamba's, halve liter kookroom, verse knoflook, cayennepeper, 2 dl droge witte wijn, peper en zout, fijngehakte peterselie, Zeeuws boerenbrood. om te rij den FOTO'S MARCELLE DA- VIDSE Elian van 't Westeinde M Het eindresultaat. De bereiding van de gamba's in kreeftensaus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38