www.dekbed-discounter.nl www.dekbed-discounter.nl 8 ZEELAND discounter.nl BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Skatebaan (2) Een hek om de skatebaan is een schande (30 januari). Spelen is niet: recreëren. Recreëren is voor volwassenen. Vaak gebeurt dat in parken met gladgeschoren gras veldjes (niet bedoeld voor voet balwedstrijdjes), met keurige bloemperk en struiken (die niet bedoeld zijn om er in te spelen), met vijvers voor eendjes, met bankjes en wandelpaden (die niet bedoeld zijn voor skaters en step pers), waar rust en stilte de mores is. Best fijn voor veel mensen, maar voor veel mensen ook niet. Spelen is wel: jezelf en elkaar uit dagen, je krachten meten, samen werken, je lichaam trainen, je plek in de groep leren kennen, el kaar helpen, leren troosten, leren wat sportiviteit is en solidariteit, angst overwinnen, balanceren, vallen en weer opstaan, op je beurt leren wachten, ruimte in nemen en bieden, eerlijk delen, leren geven en nemen, vriend schappen sluiten, enz, enz. Spe len is leren. Is noodzaak. Is een recht! Open die baan. Coronavirus (61) Onderwijs: neem de handschoen op! De verkiezingsstrijd nadert, dus zijn worsten nodig om het geteisterde volk voor te houden.Het openstellen van scholen is zo'n worst. Wopke Hoekstra, anders een bastion van (financiële) betrouwbaarheid, kaapte deze worst gretig voor zijn concurrenten weg. Met een multi-interpretabel ad vies van het OMT, zonder duide lijke beveiligingen voor onder wijsgevenden, moet Arie Slob keer op keer als, een grammo foonplaat, vertellen dat openstel len toch allemaal 'best kan': het zelfde als onderwijsgevenden en leerlingen met een klapperpis tool tegen een zwaar bewapende onzichtbare vijand laten vechten. Het is terecht dat alle vakbonden snoeiharde veiligheidsgaranties (sneltesten, vaccinaties, FFP2- maskers, frisse lucht) eisen voor aleer de de scholen te openen. We weten (helaasdat bij mis lukking het zoveelste politieke onderzoek onderzoek volgt met de zoveelste conclusie dat het al lemaal anders moet en dat de be trokken politici na hun rituele krokodillentranen zich naar an dere lucratieve banen haasten, de leraren, leerlingen en ouders in ellende achterlatend. Maarten Anthonise, Vlissingen Ganzenjacht (2) De provincie heeft besloten dat in bepaalde gebieden ganzen (28 ja nuari) mogen worden afgescho ten. Het is een verkeerd genomen besluit. In vele gebieden, onder meer ook onder de Wester- schelde, is onnoemelijke schade door vele variëteiten ganzen. Schade is vooral in de door de provincie aangewezen gebieden, namelijk de foerageergebieden. Hier moeten de landbouwers/veehouders het toelaten ganzen te laten landen en de oogst te laten vernietigen door vraat en vervuiling door uit werpselen. Schade wordt maar gedeeltelijk gecompenseerd wat betreft opbrengsten. Vervuiling structuurschade, schoningskos- ten, minder opbrengst van het bijproduct en extra bewerkingen worden niet vergoed. Ook is er nog een eigen risico! Schades door ganzen kunnen in dividueel elk jaar weer opnieuw oplopen tot meer dan 10.000 euro. De provincie moet haar verantwoording nemen door meerdere en grotere gebieden aan te wijzen om ganzen te mogen afschieten. Teun Tollenaar, Hoek Dicky Wattimena Heel triest was het verhaal van Dicky Wattimena (6 februari) toen zijn restaurant Havendorp aan het Stationsplein van Vlissin- gen failliet ging en wat een maz zel heeft hij nu, ja zelfs vier banen worden hem aangeboden. Het zou toch fantastisch zijn als hij een doorstart kan maken van 'zijn' Havendorp. Dat gun ik hem van harte ook al ken ik deze man niet maar zijn levensverhaal eer der in deze krant heeft mij ge raakt. Zo zie je maar hoe moeilijk dingen soms lopen of gaan. Maar zoals het oude spreekwoord zegt: 'Hoop doet Leven'. Als je kan ho pen op betere tijden, dan krijg je toch weer levenslust. Elly van der Bliek, Vlissingen vrijdag 12 februari 2021 GO Boeren vrezen veel schade door ganzen. foto gerard burgers E. de Bonte, Middelburg Snelle levering Achteraf betalen Gratis winterdekbed

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36